Vedoucí Vlašim vyhrála v druhé fotbalové lize i v Sezimově Ústí

Vlašim je i po desátém kole druhé fotbalové ligy stále neporažená. V sobotu vyhrála na půdě nováčka v Sezimově Ústí 1:0 brankou Bálka. Před zápasem, který byl velmi neurovnaný a hodně bojovný, drželi hráči a fanoušci minutu ticha za tragicky zesnulého hráče domácích Rostislava Nejepsu.

O bod druhá je pražská Dukla, která v pátek porazila Znojmo 2:0. Čekání necelé pětistovky diváků na gól trvalo až do 75. minuty, po Hanouskově dorážce zpečetil v závěru vítězství domácího týmu po rychlé akci Šiml.

Zlín potvrdil sílu v domácím prostředí, z šesti zápasů na svém stadionu popáté vyhrál. O jediný gól duelu s Třincem se postaral Roman Dobeš. Také Sokolov doma zvítězil 1:0, v 58. minutě rozhodl zápas s Karvinou středopolař Podrazký.

Stejným výsledkem skončilo i utkání Kladna s Varnsdorfem, Středočeši se tak po čtyřech zápasech dočkali vítězství. O jejich výhře rozhodl v 30. minutě Wojnar, hosté za bezbrankového stavu v prvním poločase neproměnili penaltu.

Čáslav porazila poslední Hlučín 3:2 a opustila sestupové pozice. Nový trenér Oldřich Abrhám, který v týdnu vyměnil odvolaného Pavla Maluru, tak začal na čáslavské lavičce vítězstvím. Zenit navíc nasadil novou posilu, ofenzivního záložníka Zdeňka Šturmu ze Slovácka, který se hned uvedl gólem.

Viktoria Žižkov získala v pátek bod za remízu 3:3 v Jihlavě. Domácímu týmu zachránil nerozhodný výsledek Dort, který šest minut před koncem vyrovnal z pokutového kopu.

Utkání Sparta Praha B - Most bylo odloženo na 13. listopadu.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Čáslav - Hlučín 3:2 (1:0)
Branky: 19. J. Kopic, 64. Šturma, 86. Džafič - 80. Hošek, 90. Cousens. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Santarius. ŽK: Kazár, Kopic - Vaněk, Mareš, Václavík, Bartošák. Diváci: 354.
Čáslav: Bárta - Kotrba, Dragoun, Ptáček, Kazár - Šturma (66. Džafič), Prášil, Šisler, Fikejz - J. Kopic (85. Breite), Kunášek (90.+1 Petr). Trenér: Abrhám.
Hlučín: Václavík - Nuc (46. Mareš), Ulma, Hrtánek, Bartošák - Ondrušík, Vaněk, Milutinovič, V. Schulmeister (61. Hošek) - Gulajev (70. Cousens), J. Schulmeister. Trenér: Bartl.
Kladno - Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branky: 30. Wojnar. Rozhodčí: Ochotnický - Dobrovolný, Paták. ŽK: Cigánek, Vukovič, Tesař - Jordák. Diváci: 858.
Kladno: Tesař - Bartoš, Kučera, Coufal, Procházka - Kabele (78. Rada), Wojnar, Holub, Cigánek (70. Zachariáš) - Zoubek (68. Hlava) - Vukovič. Trenér: Beránek
Varnsdorf: Porcal - Mach, Hozda, Pimpara, Stehlík - Jakobovský - Kulhánek (68. Rudnickij), Kotiš, Chod (46. Čemba), Jordák - J. Procházka. Trenér: Křeček.
Zlín - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 18. R. Dobeš. Rozhodčí: Hájek - Pelikán, Adámková. ŽK: Švach - Joukl, Hanus, Lisický, Radzinevičius. Diváci: 2035.
Zlín: Skácel - Pazdera, Kubica, Zbožínek, Jelínek - Šrom (68. J. Dobeš), R. Dobeš, Elšík, Borák (77. Bačík) - Poznar, Novák (90. Švach). Trenér: Kalivoda.
Třinec: Lipčák - Joukl, Kuděla, Hupka, Lisický (83. Doležal) - Malíř, Hanus (64. Maroši), Rehák, Byrtus (73. Onuchukwu) - Radzinevičius, Štyvar. Trenér: Krabec.
Sezimovo Ústí - Vlašim 0:1 (0:0)
Branka: 68. Bálek. Rozhodčí: Adam - Mencl, Večeřa. ŽK: Doležal, Novák, Čupr (všichni Sezimovo Ústí).
Sezimovo Ústí: Doležal - Rožboud, Novák, Nesvadba, Čupr (82. Horka) - Kočí, Javorek, Kostečka, Jasanský - Simr, Círeský (70. Mach). Trenér: Zákostelský.
Vlašim: Toma - Schuster, Krmpotič, Petrů, Devátý (64. Vebr) - Kotyza, Jungr, Süsser, Průcha (82. Janda) - Bukač (54. Strnad, 75. Janda), Bálek. Trenér: Nádvorník.
Sokolov - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 58. Podrazký. Rozhodčí: Makovička - Kovařík, Pilný. Bez karet. Diváci: 1324.
Sokolov: Zacharda - Šmerda (90. Kaplan), Kura, Studík, Hanzlík - Dittrich (65. Mlika), Čada, Podrazký (86. Blažek), Javorský, Vaněček - Duchnič. Trenér: Látal.
Karviná: Kafka - Jursa, Mihálik, Homola, Tchuř - M. Pavlík - Ciku (72. Slončík), Motyčka (65. Mišinský), Ficek, Milosavljev - Opic. Trenér: Balcárek.
Páteční zápasy:
Dukla Praha - Znojmo 2:0 (0:0)
Branky: 75. Hanousek, 88. Šiml. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Urban. ŽK: Šmíd - Látal, Kováč. Diváci: 465.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, Malý (90. Laczkovich), Přeučil (80. Svatonský) - Vrána (63. Berger), Chigou. Trenér: Kozel.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Mička, Šilinger - Látal (85. Schneider), Podzemský, Trnovec, Zapalač - Krhut (76. Minarech), Kováč. Trenér: Smrček.
Jihlava - Žižkov 3:3 (2:2)
Branky: 10. Krutý, 22. Šimonek, 84. Dort z pen. - 9. Procházka, 39. Bořil, 63. Markovič. Rozhodčí: Hrubeš - Slavík, Gallo. ŽK: Gabriel, Gavrič - Súkenník, Procházka, Klimpl. Diváci: 2150.
Jihlava: Rožník - Gabriel (76. Tecl), Tlustý, Šimáček, Gavrič - Dort (87. Halama), Karlík (76. Bača), Görner - Dolejš, Šimonek, Krutý. Trenér: Urban.
Žižkov: Vaclík - Šťastný (68. Kučera), Klimpl, Bodeček, Mójta (46. Zawada) - Folprecht, Procházka, Súkenník (82. Houžvička), Čermák - Markovič, Bořil. Trenér: Pulpit.