Fotbalisté Dukly remizovali se Zlínem a vedou druhou ligu o bod

Fotbalisté Dukly Praha se na prvním místě druholigové tabulky odpoutali od svého pronásledovatele Vlašimi. Pomohla jim k tomu bezbranková remíza na hřišti Zlína, po které mají v čele jednobodový náskok.

Už v první minutě se sice odvážně do vápna Dukly probíjel Novák, v úvodním dějství byl ale k vidění zejména vyčkávací fotbal. Více ze hry měl v prvním poločase Zlín, ale Novák ani Poznar neuspěli.

Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, když po přímém kopu z 22 metrů trefil Roman Dobeš břevno. Zlín měl poté několik dalších šancí, Duklu ale pokaždé podržel brankář Filip Rada.

Souboj nováčků vyhráli ve druhé lize fotbalisté Sezimova Ústí

Souboj nováčků vyhráli ve 14. kole druhé ligy fotbalisté Sezimova Ústí. Na domácím hřišti si díky gólům Kočího, Macha a Javorka poradili 3:0 s Varnsdorfem, navíc neproměnili penaltu.

Sezimovo Ústí vstoupilo do zápasu ve velkém stylu a během prvních šesti minut hned dvakrát zachránila hosty tyč od gólové pohromy. Zahrozil také Varnsdorf, když ve 21. minutě trefil Procházka břevno. Jeho zaváhání potrestal o chvíli později první brankou zápasu Kočí, do dvougólového vedení poslal Ústí o deset minut později Mach.

Po přestávce se výkon hostů zvedl. Jejich tlak mohl otupit Kostečka, který se po faulu na Macha postavil k penaltě, trefil však tyč. Naděje Varnsdorfu definitivně sebral po rohovém kopu v 69. minutě Javorek a od té chvíle se zápas jen dohrával.

Třinec poprvé pod Luhovým ztratil body s Karvinou

Bezbrankovou remízou skončilo ve druhé fotbalové lize slezské derby mezi Třincem a Karvinou. Domácí hráči tak přišli o stoprocentní bilanci pod vedením nového kouče Lubomíra Luhového, po jehož příchodu k týmu minulé tři zápasy vyhráli.

Karviná ve středu v prvním osmifinálové utkání domácího poháru porazila 2:0 prvoligové Brno, ale šestému týmu druholigové tabulky gól nedala. Více šancí měli domácí. V 17. minutě po Hanusově centru však volný Cihlář míč těsně minul, Malíř později pálil vedle branky a Rehák ihned po změně stran trefil břevno. Další střelu Malíře vyrazil Kafka.

Velkou šanci hostů spálil před pauzou Mišinský, jenž se opřel do míče po Cikuově centru před malým vápnem. V samém závěru zachránil Třinec gólman Lipčák, jenž zneškodnil Milosavljevovu střelu k tyči.

Rezervě Sparty zajistil výhru nad Hlučínem vlastní gól

Vlastní gól rozhodl o vítězství Sparty B nad fotbalisty Hlučína 1:0. Jedinou branku dal v 67. minutě záložník Nuc, který poslal za záda brankáře Zicha míč po stříleném centru Kadeřábka.

Rezerva českého mistra potvrdila vynikající bilanci na svém hřišti v Horních Počernicích, kde vyhrála šest ze sedmi utkání v sezoně. Neuspěla jen proti Dukle, s kterou doma v září prohrála 0:3.

První velkou šanci měli hosté. Vaňkovu ránu Zich jen vyrazil před sebe, ale dorážející Milutinovič netrefil branku. Vzápětí zasáhl na druhé straně proti Jiroušově hlavičce Václavík. Druhý poločas odstartovala Radova tvrdá střela, která přeletěla břevno hlučínské branky. Další možnost otevřít skóre měl střídající Skalák poté, co Václavíkovi vypadl z rukou míč, ale útočník Sparty z úhlu namířil do boční sítě. Radovat se domácí mohli až vzápětí po Nucově vlastním gólu.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Karviná 0:0
Rozhodčí: Mikel - Gallo, Santarius. ŽK: Rehák - Hoffmann, Opic, Motyčka. Diváci: 1211.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Joukl - Malíř, Hanus (81. Maroši), Rehák, Cihlář - Doležal (77. Onuchukwu), Radzinevičius. Trenér: Luhový.
Karviná: Kafka - Hoffmann, Mihalík, Štajer, Knötig - Ciku, Jursa, Motyčka, Milosavljev (90. Tchuř) - Opic (72. Gottwald, 81. Zápotoka), Mišinský. Trenér: Kula.
Sparta Praha B - Hlučín 1:0 (0:0)
Branka: 67. vlastní Nuc. Rozhodčí: Adam - Kovařík, Teuber. ŽK: Krch, Krob - Mareš, Ulma, Nuc, Mozol. Diváci: 311.
Sparta B: Zich - Hašek, Krch, Doležal, Krob - Krejčí (89. Kraják), Pavelka, Rada, Kadeřábek (70. Glaser) - Jirouš, Třešňák (46. Skalák). Trenér: Svoboda.
Hlučín: Václavík - Bogdaň (39. Hajčík), Ulma, Mareš, Nuc - Ondrušík, Hrtánek, Milutinovič (69. Mozol), Vaněk - Hošek (59. Schulmeister) - Cousens. Trenér: Bartl.
Sezimovo Ústí - Varnsdorf 3:0 (2:0)
Branky: 25. Kočí, 35. Mach, 69. Javorek. Rozhodčí: Lerch - Kocián, Paták. ŽK: Nesvatba - Pimpara. Diváci: 415.
Sezimovo Ústí: Doležal - Rožboud, Nesvatba, Novák, Čupr - Kočí (85. Ciferský), Javorek, Jasanský - Kostečka (78. Barteska), Horka (75. Simr) - Mach. Trenér: Zákostelský.
Varnsdorf: Porcal - Hyka, Stehlík, Pimpara, Hozda - Jakobovský, Chod (63. Novotný) - Rudnickij, D. Procházka (75. Kotiš), Jordák (78. Kulhánek) - Čemba. Trenér: Křeček.
Zlín - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Jech - Handlíř, Nádvorník. ŽK: M. Malý, Poznar - P. Malý, Pospíšil. Diváci: 2548.
Zlín: Zapletal - Pazdera, M. Malý, Zbožínek, Jelínek - J. Dobeš (85. Borák), Elšík, R. Dobeš, Novák (80. Šrom) - Poznar, Šmahaj (90. Bačík). Trenér: Kalivoda.
Dukla: Rada - Hašek (79. Mikula), Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, P. Malý, Katonský (54. Přeučil), Berger (88. Vrána) - Chigou. Trenér: Kozel.