Viktoria Žižkov v divokém utkání získala tři body z Hlučína

Fotbalisté Viktorie Žižkov v divokém utkání 15. kola druhé ligy vyhráli v Hlučíně 4:3. Druhý poločas značně ovlivnila sporná vyloučení tří fotbalistů domácího týmu, přesto Hlučín držel ještě tři minuty před koncem nerozhodný stav. Vítěznou branku vstřelil povedenou tečí Bořil.

Domácí tým se v kvalitním utkání dostal po půlhodině do vedení, zápas se však začal otáčet, když dostal za nesportovní chování červenou kartu Vaněk.

Žižkovský kanonýr Markovič dvěma góly po přestávce dostal hosty do vedení, navíc musel do šatny i Coufal. Hlučín i v devíti dokázal dvakrát vyrovnat těsný náskok soupeře, po gólu z 88. minuty už však rezignoval. Vyhrocený duel pak ukončil ostrým faulem a další červenou kartou Ondrušík.

Žižkov se díky výhře přiblížil vedoucímu triu druhé ligy, Hlučín zůstal beznadějně poslední.

Hlučín - Viktoria Žižkov 3:4 (1:0)
Branky: 30. Hošek, 75. Zahálka, 87. Milutinovič - 59. a 68. (z pen.) Markovič, 82. Štoček, 88. Bořil. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Ondrušík, Hrtánek - Houžvička, Bodeček, Zawada. ČK: 40. Vaněk, 72. Coufal, 90. Ondrušík. Diváci: 726.
Václavík - Coufal, Hajčík, Hrtánek, Bartošák - Zahálka (90. Mozol), Milutinovič, Vaněk, Ondrušík - Hošek (66. Schulmeister), Cousens. Trenér: Bartl.
Vaclík - Zawada, Bodeček, Kropík, Mojta - Slodowi (75. Bořil), Folprecht (55. Súkenník), Houžvička, Čermák (55. Novotný) - Markovič, Štoček. Trenér: Pulpit.