Rubriky:

Národní liga

Fotbalový Most ze druhé ligy neodstoupí

22. listopadu 2010 12:52 - MOST

Fotbalisté druholigového Baníku Most by měli sezonu dohrát. Mimořádná valná hromada dnes odmítla návrh na vystoupení ze všech soutěží ČMFS, hlavní akcionář SIAD se ale hlasování zdržel. Čeká prý na audit a podle něj se rozhodne, jak bude klub dál financovat. Předseda představenstva Petr Kabíček po jednání ČTK řekl, že odchod ze soutěže může vyloučit. Navíc zůstává předsedou představenstva.

Valná hromada přišla do zjitřené atmosféry. Ještě před dvěma lety prvoligový klub se potácí ve spodní části tabulky a od pádu do ČFL ho zatím dělí pět bodů. Kvůli narušené statice nehraje na svém vlastním stadionu, navíc ho trápí finanční problémy. Sezonu ale podle všeho dohraje. "Zůstáváme v soutěžích, registrovaných pod ČMFS," řekl ČTK Kabíček a možnost, že by klub ze soutěže odstoupil, na přímý dotaz vyloučil.

Definitivní zažehnání krachu to ale neznamená. "Požadovaný audit dosud neproběhl, SIAD proto nemá dostatečné informace, a tedy ani podklady pro takto zodpovědné rozhodnutí. Tento bod SIAD spojuje s dohodou akcionářů o financování klubu," uvedl SIAD ve svém prohlášení. Jednotliví akcionáři, mezi něž patří i město a sám Kabíček, se mezi sebou plánují dohodnout na dalším financování. Podle informací ČTK by mělo být jasno v polovině prosince.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..