Vedoucí Dukla na úvod jara deklasovala Čáslav pěti góly

Vstup do druholigového jara vyšel fotbalistům pražské Dukly skvěle. Na Julisce dnes porazili Zenit Čáslav 5:0 a v čele tabulky mají pětibodový náskok. Zápas o druhé místo v tabulce zvládli lépe fotbalisté Viktorie Žižkov, kteří ve Vlašimi zvítězili 1:0. Mostečtí fotbalisté porazili Karvinou 2:1. Obě branky domácích dal obránce Jendruščák z penalt, tu druhou proměnil v třetí minutě nastaveného času.

Kamerunec Dani Chigou se zapsal v zápase s Čáslaví rovněž mezi střelce.

První minuty přitom patřily Čáslavi, jenže do výrazné šance se hosté nedostali. Aktivitu potom převzala Dukla. V 21. minutě se ke standardní situaci postavil Pavel Hašek, nacentroval do vápna a Ondřej Vrzal hlavou posunul míč do sítě. Nádhernou akci viděli diváci v 32. minutě, kdy dostali čáslavští hráči v rychlém sledu dvoje jesle a vzápětí se řítil do brejku Pázler. Na gólmana běžel sám, nepodařilo se mu však ideálně zakončit. Hosté nedohráli poločas v plném počtu. V 44. minutě Haniak stáhl k zemi unikajícího Bergra a rozhodčí ho bez váhání vyloučil.

Po přestávce Dukla ještě zvýšila obrátky. Po hodině hry měl obrovskou šanci Vrzal, který po Pázlerově nahrávce zakončoval z deseti metrů, jenže jeho rána byla zblokována nad břevno. Po následném rohovém kopu se protlačil k zakončení Dani Chigou a hlavou skóroval. Pázler potom proměnil sólo střelou po zemi a v závěrečné desetiminutovce se prosadili ještě Jan Svatonský a Patrik Gedeon, který se opřel za vápnem do míče a Ducheček se po jeho střele do levé šibenice natahoval marně.

16. kolo druhé fotbalové ligy:
Dukla Praha - Čáslav 5:0 (1:0)
Branky: 21. Vrzal, 60. Chigou, 64. Pázler, 82. Svatonský, 86. Gedeon. Rozhodčí: Adam - Chytil, Večeřa. ŽK: Hašek - Džafič, Šisler. ČK: 44. Haniak (Čáslav). Diváci: 835.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal - Šiml (79. Malý), Gedeon, Hanousek - Berger, Chigou (65. Jirouš), Pázler (71. Svatonský). Trenér: Kozel.
Čáslav: Ducheček - Haniak, Ptáček, Šisler, Kotrba - Fikejz (45. Kunášek), Prášil (71. Macek), Mojdl, Džafič (46. Špidlen) - Hušťava, Šturma. Trenér: Abrhám.
Most - Karviná 2:1 (0:0)
Branky: 49. a 90.+3 obě z pen. Jendruščák - 64. Presl. Rozhodčí: Lerch - Košec, Teuber. ŽK: Franěk, Schut - Štajer, Motyčka. Diváci: 620.
Most: Paleček - Jendruščák, Běloušek, Lafrance, Knakal - Frnoch (76. Jedinák), Hofmann, Schut, Danoski - Bednář, Franěk (86. Loos). Trenér: Aňon.
Karviná: Kafka - Hoffmann, Mráz, Štajer, Knötig - Pavlík (90. Látal), Slončík (38. Gajdoš), Motyčka, Ciku - Radzinevičius, Presl (85. Vrána). Trenér: Kula.
Sezimovo Ústí - Sokolov 4:1 (2:0)
Branky: 16., 52. a 71. Vukadinovič, 10. Jasanský - 86. Javorský. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, T. Kovařík. ŽK: Šmerda, Vaněček, Hanzlík (všichni Sokolov). Diváci: 708.
Sezimovo Ústí: Doležal - Rožboud, Novák, Cíferský, Mašek - Jasanský, Javorek, Kostečka, Kočí - Vukadinovič (83. Horka), Simr (75. Mach). Trenér: Zákostelský.
Sokolov: Bertelman - Šmerda, Chupáč (77. Javorský), Dřížďal, Hanzlík - Dittrich (58. Šilhan), Šindelář, Darida, Vaněček - Podrazký - Duchnič (69. Mlika). Trenér: Látal.
Vlašim - Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)
Branka: 31. Mašek. Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Nádvorník. ŽK: Droppa, Nešpor (oba Vlašim). Diváci: 1355.
Vlašim: Frydrych - Nešpor, Petrů, Krmpotič, Norek - Kotyza, Droppa, Zlomislič (61. Stejskal), Průcha (77. Janda) - Strnad, Nádeníček (56. Bálek). Trenér: Kočí.
Žižkov: Vaclík - Bodeček, Šťastný, Kropík, Mójta (63. Čermák) - Slodowi (75. Bořil), Houžvička, Procházka, Zawada - Markovič, Mašek (70. Kalod). Trenér: Pulpit.