Omlazené Kladno překvapivě porazilo Zlín

KLADNO

Fotbalisté předposledního Kladna vykročili za záchranou ve druhé lize vítězstvím. V úvodním 16. kole jarní části soutěže porazili hostující Zlín 2:0. Fotbalisté Jihlavy na úvod jarní části uhráli na hřišti Varnsdorfu pouze bezbrankovou remízu. Jeden z adeptů na postup tak nabral ztrátu na vedoucí Duklu Praha i druhý Žižkov, které vyhrály.

Ústřední postavou omlazeného týmu Středočechů byl dvacetiletý stoper Rendla. Při svém prvním startu za Kladno otevřel v sedmé minutě skóre po rohu Wojnara a v 56. minutě zachraňoval po střele zlínského Nováka na brankové čáře. Z protiútoku navíc po rychlém kontru Štveráka zvýšil na 2:0 Puchmertl.

Zlín v utkání selhal střelecky, jeho trápení podtrhl patnáct minut před koncem ranou do břevna Elšík.

II. fotbalová liga - 16. kolo:
Kladno - Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 7. Rendla, 58. Puchmertl. Rozhodčí: Kocourek - Lhoták, Moláček. ŽK: Jelínek, Radosta - J. Dobeš. Diváci: 955.
Kladno: Jakubov - Bartoš, Rendla, Macháček, Procházka - Holub, Čurda (75. Radosta), Wojnar - Puchmertl (86. Kmoch), Štverák (89. Jelínek), Kabele. Trenér: Peřina.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malcharek, Zbožínek, Hájek - J. Dobeš (46. Švach), R. Dobeš (65. Bačík), Elšík, Konečník - Kroupa, Novák. Trenér: Kalivoda.
Znojmo - Sparta Praha B 2:1 (2:1)
Branky: 20. Vašíček, 28. Mička - 45. Putz. Rozhodčí: Makovička - Szarowski, Paták. ŽK: Sukup - Rada, Jánoš. Diváci: 1142.
Znojmo: Šustr - Sukup, Mička, Kazár, Coufal - Krajačič (78. Kováč), Lacko, Nepožitek, Hnáníček, Lukáš - Vašíček. Trenér: Smrček.
Sparta B: Švenger - Hašek, Mošna, Rada, Sus (46. Krob) - Jánoš, Kadeřábek (77. Švec), Glaser, Skalák - Putz, Kraják (53. Doležal). Trenér: Svoboda