Národní liga

Ve šlágru 2. ligy Dukla remizovala s Žižkovem 1:1

1. dubna 2011 20:40 - PRAHA

Páteční druholigový šlágr mezi fotbalisty Dukly Praha a Viktorie Žižkov skončil remízou 1:1. Vedoucí Dukla tak neoplatila třetímu týmu tabulky porážku z podzimu (1:2) a v čele pořadí má před dnešním soupeřem stále šestibodový náskok. Viktoria zůstala před víkendovým programem 20. kola třetí za Jihlavou jen vinou horšího skóre.

Petr Hloušek, Právo

Oba adepti na postup do nejvyšší soutěže hráli na Julisce před největší návštěvou v sezoně 2250 diváků. A domácí příznivci se radovali jako první. V patnácté minutě Vrzalův centr odvrátila hostující obrana pouze na hranici velkého vápna, odkud střelou z voleje překonal Vaclíka nehlídaný Berger. Radost Dukle ale nevydržela ani čtvrt hodiny. Zapalačův rohový kop našel hlavu Kropíka, který i přes veškerou snahu Gedeona vyrovnal.

Ve druhém poločase si hosté bodový zisk hlídali a dopředu vyráželi jen ojediněle. Domácí se do šancí dokázali prosadit až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve po zaváhání gólmana Vaclíka pálil Hašek, ale netrefil odkrytou část branky. V samotném závěru měl druhý gól na kopačce kanonýr Chigou, jenže ani on po kličce brankáři míč do sítě nezasunul.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:1 (1:1)
Branky: 15. Berger - 28. Kropík. Rozhodčí: Damková - Vysloužil, J. Paták. ŽK: Gedeon - Procházka, Šťastný. Diváci: 2250.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal - Malý, Gedeon, Šiml - Berger (81. Nečas), Chigou, Jirouš (71. Pázler). Trenér: Kozel.
Žižkov: Vaclík - Šťastný (88. Brabec), Mójta, Kropík, Zawada - Súkeník, Procházka (69. Houžvička), Zapalač (77. Novotný), Bodeček - Markovič, Bořil. Trenér: Pulpit.

Časová osa: Národní liga