Jihlava zaváhala v Sokolově, na druhé místo 2. ligy se vyšvihla Vlašim

SOKOLOV

Fotbalisté Jihlavy prohráli ve 20. kole druhé ligy v Sokolově 1:2 a nevyužili možnost snížit šestibodový náskok vedoucí Dukly a bodově se vzdálit třetí Viktorii Žižkov, před kterou je po pátečním pražském derby jen díky lepšímu skóre. A zaváhání blízkého soupeře bojujícího o postup využila Vlašim, která se po vítězství 2:0 nad Hlučínem vyšvihla o skóre na druhou pozici.

Tým z Vysočiny poprvé na jaře vyšel bodově naprázdno, Sokolov naopak po třech úvodních porážkách vyhrál podruhé za sebou. Do vedení šli domácí po půlhodině hry. Darida zahrál rohový kop a na přední tyči usměrnil míč za záda brankáře Uvarenka kapitán Podrazký. Jihlava zvýšila aktivitu, snažila se Baník překvapit rychlými útoky po stranách, ale se všemi centry si domácí poradili.

Druhý poločas navíc sami začali náporem, z něhož trefil tyč povedenou střelou Vaněček, a tlak korunovali v 55. minutě gólem. Středem hřiště prošel Čada, prostrčil míč na Duchniče, který z první trefil mezírku mezi nohama gólmana Uvarenka.

V 79. minutě vykřesal pro Jihlavu naději Tecl, poté co utekl stoperům a střelou po zemi překonal Dvořáka. Ani závěrečný nápor už ale adeptovi na postup do nejvyšší soutěže bod nepřinesl.

Vlašim je po první jarní výhře druhá

Fotbalisté Vlašimi porazili v utkání 20. kola druhé ligy poslední Hlučín 2:0 a po první jarní domácí výhře se vyšvihli na druhé místo tabulky. Před Jihlavu a Žižkov se dostali díky lepšímu rozdílu skóre.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, diváci viděli jen dvě šance. V domácím dresu se neprosadil Nádeníček a za hosty mohl skórovat Bartl, ale vlašimský brankář Frydrych byl proti.

I po změně stran se Vlašim dlouho trápila, třebaže po Cvernově vyloučení hrála přesilovku, Hlučín hrozil z brejků. Nakonec ale trpěliví Středočeši slavili úspěch: zápas zlomil svým gólem v 73. minutě útočník Nádeníček a krátce po něm pojistil výhru domácího celku střídající Jícha.

20. kolo druhé fotbalové ligy
Sokolov - Jihlava 2:1 (1:0)
Branky: 30. Podrazký, 55. Duchnič - 79. Tecl. Rozhodčí: Makovička - Štěrba, Pilný. ŽK: Dřížďal, Darida - Krutý, Halama, Tlustý. Diváci: 1316.
Sokolov: Dvořák - Blažek, Dřížďal, Šindelář, Hanzlík - Darida (88. Šmerda), Čada, Javorský, Vaněček (73. Dittrich) - Podrazký - Duchnič (90. Šilhan). Trenér: Látal.
Jihlava: Uvarenko - Da Silva, Tlustý, Halama, Šilinger (60. Kosak) - Dolejš, Dort, Görner (74. Kučera), Kopic - Tecl, Karlík (46. Krutý). Trenér: Vrzáček.
Vlašim - Hlučín 2:0 (0:0)
Branky: 73. Nádeníček, 77. Jícha. Rozhodčí: Adam - Teuber, Koval. ŽK: Jícha, Schuster - Cverna. ČK: Cverna. Diváci: 750.
Vlašim: Frydrych - Nešpor, Krmpotič, Petrů, Schuster - Janda (62. Jícha), Droppa (38. Stejskal), Zlomislič, Vebr - Bálek (81. Tafat), Nádeníček. Trenér: Kočí.
Hlučín: Hampel - Hrtánek, Pavlík, Cverna, Štefek - D. Bartl (77. Ondrušík), Motal, Bogdaň, Hanus - Žondra, Wludyka (61. Koubek). Trenér: J. Bartl.
Sezimovo Ústí - Čáslav 1:1 (1:0)
Branky: 4. Javorek - 60. Džafič. Rozhodčí: Paták - Gallo, Tacina. ŽK: Kotrba, Ptáček, Špidlen (všichni Čáslav).
Sezimovo Ústí: Fryšťák - Mašek (60. Mach), Novák, Cíferský, Rožboud - Jasanský, Kostečka (31. Dobal), Javorek, Kočí - Vukadinovič, Simr. Trenér: Zákostelský.
Čáslav: Bárta - Kotrba, Ptáček, Šisler, Kunášek - Růžička - Šturma (90. Macek), Mojdl, Špidlen, Džafič - Sedláček (87. Hušťava). Trenér: Abrhám.
Zlín - Sparta Praha B 5:0 (5:0)
Branky: 8. a 42. Kroupa, 2. Konečník, 18. Dobeš, 39. Bačík. Rozhodčí: Nenadál - Chytil, Čecháček. ŽK: Šrom - Jánoš. Diváci: 2096.
Zlín: Kořínek - Jugas, Zbožínek, Malcharek, Jelínek - Novák, R. Dobeš (78. Elšík), Bublák, Konečník - Bačík (67. Šrom), Kroupa (85. Kurtin). Trenér: Kalivoda.
Sparta B: Mokrohajský - Hašek, Jánoš, Mošna (24. Glaser), Polom - Kadeřábek, Pavelka, Rada (46. Skalák), Doležal, Krob - Putz. Trenér: Svoboda.