Dukla po výhře nad Spartou B zvýšila náskok v čele druhé ligy

Fotbalisté Dukly Praha prolomili vítězstvím 2:0 nad rezervou Sparty třízápasovou sérii nerozhodných výsledků a upevnili si pozici v čele druhé ligy. Před zbývajícími zápasy 22. kola mají náskok sedmi bodů na dvojici Vlašim, Žižkov.

Fotbalisté Dukly se radují z branky.

Dukla rozhodla pražské derby krátce po přestávce, přestože už v prvním poločase měla velký tlak a několik šancí. V 52. minutě zatáhl míč Svatonský, v pádu stihl nahrát Malému a ten zblízka otevřel skóre. O šest minut později byl náskok domácích již dvojnásobný, když si po rychlé akci naběhl mezi obránce Nečas a hlavou se trefil přesně k levé tyči.

Sparťanské béčko mohlo snížit zhruba deset minut před koncem, kdy Jakub Rada hlavičkoval do břevna a střelu Ivana Haška skvěle zneškodnil brankář Dukly Filip Rada.

Druhá fotbalová liga - 22. kolo:
Dukla Praha - Sparta Praha B 2:0 (0:0)
Branky: 52. Malý, 58. Nečas. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Lakomý. ŽK: Berger, Hanousek - Hušek, Skalák, Rada, Zeman. Diváci: 1520.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal - Malý (65. Pospíšil), Hanousek, Šiml - Pázler, Berger, Svatonský (54. Nečas, 79. Přeučil). Trenér: Kozel.
Sparta B: Švenger - Sus, Hušek, Polom, Krob - Glaser (69. Kraják), I. Hašek, J. Rada, Zeman - Skalák (65. Lačný), Putz. Trenér: Svoboda.