Varnsdorf poprvé na jaře vyhrál, doma porazil Karvinou 2:0

VARNSDORF

Fotbalisté Varnsdorfu v 22. kole druhé ligy porazili doma Karvinou 2:0 a ukončili tak šestizápasové čekání na vítězství. V neúplné tabulce se posunuli na dvanáctou příčku s náskokem sedmi bodů na sestupové pozice.

Varnsdorf na jaře získal jen dva body za dvě remízy, dnes však konečně zabral naplno. Po půlhodině hry cestu za výhrou odstartoval kapitán Hozda, který ranou z dálky zaskočil brankáře Kafku. Výhru pak těsně před půlí potvrdil dorážkou po rohu Rudnickij.

Jihlava popáté na jaře ztratila a komplikuje si postupové šance

Fotbalisté Jihlavy v 22. kole druhé ligy remizovali 1:1 na půdě Čáslavy a znovu si tak zkomplikovali boj o postup do první ligy. Aktuálně na čtvrtém místě ztrácí na druhý Žižkov čtyři body. Pro Jihlavu to byla již pátá ztráta ze sedmi jarních duelů.

Jihlava navíc musela v Čáslavy zachraňovat alespoň bod. Byla sice po většinu zápasu lepší, ale domácí byli produktivnější. Mojdl ve 26. minutě poslal dlouhý trestný kop až před Uvarenka, kde se hlavou prosadil Ptáček.

Druhou půli začali domácí sebevědomě, míč drželi na svých kopačkách a postupový aspirant se k ničemu nemohl dostat. V 57. minutě Šturma vypustil na Uvarenkovu bránu střelu ze střední vzdálenosti a jihlavský gólman se musel hodně natáhnout, aby míč vytáhl na roh.

V závěru Čáslavští šetřili minuty, ovšem vítězství neudrželi. Dort se v 85. minutě probil až do šestnáctky, míč ještě přihrál Mešanovičovi, který ho přece jen dotlačil do sítě.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - Karviná 2:0 (2:0)
Branky: 30. Hozda, 45. Rudnickij. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Pilný. ŽK: D. Procházka, Hozda, Pimpara- Hoffman, Gajdoš, Ficek, Knötig. Diváci: 1020.
Varnsdorf: Porcal - Ježdík, Pimpara, Stehlík, Hozda - Rudnickij, D. Procházka (79. Jakobovský), Jordák (73. Čemba), Breite - Kotiš, Chod (85. J. Procházka). Trenér: Křeček.
Karviná: Kafka - Pavlík, Mráz, Štajer, Knötig - Hoffman, Ficek, Gajdoš (70. Slončík), Ciku (46. Presl) - Miloslavljev (46. Radzinevičius), Vrána. Trenér: Kula.
Čáslav - Jihlava 1:1 (1:0)
Branky: 26. Ptáček - 85. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Čecháček, Santarius. ŽK: Kotrba, Kunášek, Racko, Džafič. Diváci: 520.
Čáslav: Bárta - Kotrba, Ptáček, Růžička, Kunášek - Šturma, Racko (64. Prášil), Špidlen, Mojdl (81. Fikejz), Džafič - Sedláček (90.+1 Hušťava). Trenér: Abrhám.
Jihlava: Uvarenko - Veselý (78. Kučera), Tlustý, Halama, Cihlář - Dolejš (70. Bača), Gába (60. Krutý), Karlík, Dort, Mešanovič - Šimonek. Trenér: Vrzáček.
Znojmo - Vlašim 3:0 (1:0)
Branky: 49. a 63. Kováč, 24. Nepožitek. Rozhodčí: Ochotnický - Tacina, Adámková. ŽK: Trnovec, Lukáš - Bálek, Droppa, Nešpor. Diváci: 859.
Znojmo: Šustr - Hříbek, Trnovec, Jonov, Kazár - Lukáš (75. Sukup), Hnaníček, Lacko, Nepožitek (81. Podzemský), Krajičič - Kováč (83. Mička). Trenér: Smrček.
Vlašim: Frydrych - Schuster, Nešpor, Krmpotič, Petrů - Kotyza (18. Vebr), Droppa, Zlomislič, Průcha (70. Nádeníček) - Bálek, Strnad. Trenér: Kočí.
Kladno - Most 5:3 (2:1)
Branky: 47. a 56. Kabele, 42. Wojnar z pen., 43. Sklenář z pen., 63 Štverák - 32. Badaljan, 82. Danoski, 83. Bednář. Rozhodčí: Makovička - Štěrba, Urban. ŽK: Holub (Kladno). Diváci: 755.
Kladno: Jakubov - Bartoš, Macháček, Samek, Procházka - Holub (90. Polanský), Radosta, Wojnar (64. Čurda) - Sklenář, Štverák (80. Jelínek), Kabele. Trenér: Peřina.
Most: Pokorný - Knakal, Běloušek, Bohata (63. Lafrance), Jendruščák - Rosendo (46. Ruseckij), Christof, Hoffmann (63. Bednář), Schut, Danoski - Badaljan. Trenér: Aňon.