Žižkov si upevnil druhé místo výhrou nad Sezimovým Ústím

Fotbalisté Viktorie Žižkov zdolali v utkání 23. kola druhé ligy Sezimovo Ústí 2:0 a upevnili si druhou příčku tabulky, zaručující postup mezi elitu. Na pražskou Duklu ztrácejí jediný bod, lídr z Julisky má však ještě nedělní zápas k dobru.

Po vlažném vstupu Viktorie do utkání, kdy si Jihočeši vytvořili dvě šance po rychlých brejcích, nakonec domácí fotbalisté ovládli pole a dvěma brankami kanonýra Markoviče rozhodli zápas. Jednadvacetiletý srbský útočník má v této sezoně na svém kontě již 17 přesných zásahů.

V druhém poločase už hra domácích tak přesná nebyla, ale vítězství nakonec druhý celek tabulky bezpečně udržel.

Most v záchranářském duelu porazil Čáslav

Mostečtí fotbalisté se díky těsnému vítězství 1:0 nad Čáslaví udrželi pět bodů od sestupových příček druhé ligy. Hosté naopak po dnešní prohře zůstali na 27 bodech a o záchranu budou muset bojovat zřejmě až do konce soutěže.

V souboji sousedů v tabulce začal lépe Baník a v prvních 20 minutách si vytvořil několik příležitostí. Jenže mezi tyče se netrefili Frnoch ani dvakrát hlavičkující Lafrance. Zenit přidal až po půlhodině hry, ale kromě Sedláčkovy dalekonosné střely gólmana Pokorného neohrozil.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Most měl více ze hry, ale kromě Knakalovy rány, která skončila na tyči, se dlouho do žádné příležitosti nedostal.

O vítězi rozhodla standardní situace z 72. minuty. Jendruščákův centr se na zadní tyči snesl k nohám Martina Knakala, který ve skluzu nasměroval míč do branky.

Kladno vyhrálo ve Vlašimi

Předposlední Kladno dokázalo zvítězit na hřišti Vlašimi 3:2 a stáhlo manko na nesestupové příčky na jediný bod. Domácí, kteří přezimovali na druhém místě tabulky, naopak utrpěli další ztrátu a vidina postupu mezi elitu se jim vzdaluje.

Úvod zápasu nabídl přítomným divákům několik šanci na obou stranách. První radost si hosté schovali do 24. minuty, kdy unikl Wojnar a zavěsil. Domácím se před poločasem podařilo po Bálkově šťastné střele srovnat a poté si vytvořili drtivý tlak, ale vedoucí branky se nedočkali.

Úvod druhé půle znamenal studenou sprchu pro domácí, když se prosadil Sklenář. Vlašimským se však opět podařilo zásluhou Droppy znovu vyrovnat. Kladno ale nesložilo zbraně a dál se snažilo získat tři body. Po sporném zákroku na polovině hřiště a dlouhém nákopu nakonec v 76. minutě rozhodl o vítězství hostů Kabele.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Sezimovo Ústí 2:0 (2:0)
Branky: 37. a 42. Markovič. Rozhodčí: Damková - Slavík, Lakomý. ŽK: Kropík, Čermák - Cíferský. Diváci: 984.
Viktoria Žižkov: Vaclík - Zawada, Procházka, Kropík, Mójta (73. Čermák) - Súkenník, Šťastný, Zapalač (62. Slodowy), Bořil - Mašek (83. Kalod), Markovič. Trenér: Martin Pulpit.
Sezimovo Ústí: Doležal - Mašek (67. Hric), Novák, Cíferský, Rožboud - Kočí, Dobal (85. Rosůlek), Javorek, Jasanský - Vukadinovič, Mach (79. Horka). Trenér: Luboš Zákostelský.
Třinec - Sokolov 2:2 (1:1)
Branky: 30. Malíř z pen., 81. Onuchukwu - 7. Mlika, 51. Šilhan. Rozhodčí: Mojžíš - Chytil, Vysloužil. ŽK: Podrazký, Blažek, Chupáč, Šindelář (všichni Sokolov). ČK: 30. Čada (Sokolov). Diváci: 826.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Minarčík (60. Onuchukwu) - Malíř, Ceplák (74. Rehák), Siegl, Joukl - Mrázek (46. Štyvar), Onyango. Trenér: Luhový.
Sokolov: Dvořák - Blažek, Dřížďal, Chupáč, Hanzlík - Podrazký, Čada, Šindelář, Darida (90. Kura) - Mlika (46. Vaněček), Šilhan (69. Duchnič). Trenér: Látal.
FK Baník Most - FC Zenit Čáslav 1:0 (0:0)
Branka: 72. Knakal. Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Mencl. ŽK: Jendruščák, Rusetski - Sedláček. Diváci: 350.
Most: Pokorný - Knakal, Lafrance, Běloušek (55. Bohata), Jendruščák - Rusetski (77. Hofmann), Schut, Christof, Frnoch (75. Franěk) - Bednář, Badalyan. Trenér: Aňon.
Čáslav: Bárta - Haniak, Ptáček, Růžička, Kunášek - Šturma (54. Macek), Prášil, Špidlen (85. Hejný), Mojdl, Fikejz (83. Hušťava) - Sedláček. Trenér: Abrhám.
Vlašim - Kladno 2:3 (1:1)
Branky: 37. Bálek, 65. Droppa - 24. Wojnar, 51. Sklenář, 76. Kabele. ŽK: Droppa, Nádeníček - Wojnar. Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Nádvorník. Diváci: 650.
FC Graffin Vlašim: Frydrych - Schuster, Petrů, Krmpotič, Norek - Vebr (70. Nádeníček), Zlomislič (26. Janda), Droppa, Průcha - Bálek, Strnad (63. Jícha). Trenér: Kočí.
SK Kladno: Jakubov - Bartoš, Samek, Macháček, Procházka - Radosta, Holub, Wojnar, Kabele (90+1. Jelínek) - Sklenář, Štverák (84. Hajník). Trenér: Peřina.