Rubriky:

Národní liga

Ústí nad Labem bojuje o licenční výjimku pro účast v druhé lize

11. května 2011 15:01 - ÚSTÍ NAD LABEM/PRAHA

Ústečtí fotbalisté už mají jen minimální naději na záchranu v první lize, ale přesto mohou mít brzy alespoň částečný důvod k oslavě. Vedení klubu ve spolupráci s tamní radnicí se totiž možná podaří přesvědčit vedení ČMFS, aby pro příští rok klubu udělilo licenci pro účast v druhé lize. Severočeši by mohli dostat výjimku, kterou potřebují, neboť jejich stadion nevyhovuje podmínkám profesionální soutěže.

 

Libor Zavoral, ČTK

Ústí nad Labem bylo vedle Slavie Praha druhým klubem nejvyšší soutěže, který minulý týden nedostal licenci, jež je nutná pro účast v profesionálních soutěžích. Severočeši na rozdíl od červenobílých sice mohli garantovat rozpočet na další sezonu, ale nemají k dispozici odpovídající stadion. Poslední rok strávili v Teplicích, jenže svaz povoluje odehrát ligový ročník mimo vlastní arénu jen po dobu jednoho roku.

Teď ale možná Ústečtí získají výjimku i pro další sezonu a nebude jim tak hrozit pád o dvě soutěže níž do ČFL, pro kterou není licence třeba. Vyplývá to alespoň z úterní schůzky, které se zúčastnili zástupci klubu, města, kraje a za fotbalový svaz jeho místopředseda Jindřich Rajchl.

Ten potvrdil, že licence by obsahovala podmínku rekonstrukce stadionu, a svaz hodlá harmonogram prací pečlivě kontrolovat. "Cítili jsme, že ve městě je teď skutečný zájem problém řešit, přítomni byli primátor i zástupce hejtmanky. Byl nám předložen konkrétní plán rekonstrukce i způsob financování, na kterém se budou podílet město a kraj," řekl ČTK svazový činovník.

Podle Rajchla má svaz zájem, aby se fotbalové soutěže hrály ve velkých městech a na kvalitních stadionech. "Pokud tato iniciativa pomůže, bude to dobré pro fotbal i pro město," dodal.

I nadále ale zůstává nejasné, kde město s krajem vezmou na rekonstrukci stadionu peníze. Ústecký magistrát totiž rozhodně nemá na rozdávání - jeho dluhy činí celkem 1,62 miliardy korun, a tak letos masivně seškrtal investice. I proto na schůzce nepadlo definitivní řešení, jak by měl být stadion financován.

"Z jednání mám přesto dobrý pocit, dostali jsme příslib na výjimku, pokud začneme stavět do konce roku 2011. Musíme ale najít řešení financování. Nabourat rozpočet města nemůžeme, prakticky jedinou možností je získání dotací," tvrdí náměstek hejtmanky Arno Fišer.

Ředitel klubu Stanislav Pelc zůstává ve svých odhadech mírně optimistický, ale současně ostražitý. "Pokud se začne se stadionem něco dít, snad druhou ligu budeme moct hrát. Ale taky je pravda, že i na tom setkání bylo řečeno, že to není poprvé, kdy něco jen slibujeme," připomněl ústecký funkcionář, že slibů ohledně zahájení rekonstrukce stadionu už bylo několik.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..