Národní liga

Znojmo se přiblížilo k záchraně, Karviná se drží v boji o postup

14. května 2011 12:43 - SOKOLOV

Fotbalisté Znojma udělali další důležitý krok k záchraně v druhé lize, když zvítězili 2:1 v Sokolově. Na čtrnácté příčce tak mají tříbodový náskok na sestupové pásmo, patnácté Kladno však má zápas k dobru. Znojmo zároveň ukončilo sérii tří porážek bez vstřeleného gólu.

Po úvodním náporu Sokolova se Znojmo ujalo v 23. minutě vedení. To si vzal míč Lukáš a z 35 metrů jej s pomocí břevna poslal výstavně do brány Sokolova. Domácí fotbalisté se ve zbytku poločasu několika rohovými kopy a standardními situacemi dostávali před znojemskou branku, ale soupeřova obrana si počínala bezchybně.

O záchranu bojující celek překvapil domácí i v druhém poločase. Obraně Baníku utekl v 47. minutě Vašíček a nekompromisně prostřelil Dvořáka. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku a začali si vytvářet jednu šanci za druhou.

V 78. minutě se Sokolov konečně dočkal. Darida prošel středem hřiště a přesnou střelou k tyči vykřesal pro Baník naději. V závěru se hrálo prakticky jen u vápna Znojma, do kterého létal jeden centr za druhým.

Dvě možnosti měl Mlika, ale ani jednou brankáře nepřekonal. Asi největší šanci na vyrovnání měl Duchnič, ale jeho technickou střelu na poslední chvíli vytáhl gólman Hrubý mimo branku.

Karviná vyhrála nad rezervou Sparty

Fotbalisté Karviné zvítězili 1:0 na půdě sparťanské rezervy, čtyři kola před koncem ročníku tak stále mohou pomýšlet na postup, když ztrácejí čtyři body na aktuálně druhou Jihlavu.

Sparta nastoupila posílena o hráče prvního týmu Švejdíka, Huška nebo Abenu, nebezpečnější však byli hosté. Ciku nejprve protáhl brankáře Švengra, který vzápětí lapil i Vránovu šanci, ale v 39. minutě už se Ciku radoval. Hušek nedokázal odkopnout míč před Látalem, který přihrál před prázdnou branku, a albánský záložník snadno otevřel skóre.

Ještě do poločasu mohla Karviná zvýšit, když se po další Huškově chybě řítil sám na branku Látal, ale Švenger výborným zákrokem Spartu zachránil. Po změně stran mohl naopak Krob vyrovnat, ale ve vyložené šanci mířil těsně vedle tyče. Sparta si tak připsala již devátou ztrátu z posledních 11 zápasů.

Sezimovo Ústí po třech prohrách zabralo a zdolalo Most

Fotbalisté Sezimova Ústí otočili zápas s Mostem a výhrou 3:1 utnuli sérii tří porážek. Most je po prohře nadále v ohrožení sestupem; má náskok pěti bodů na předposlední Kladno, které však má zápas k dobru.

Most přitom vstoupil do zápasu velmi dobře a už v 9. minutě vedl, když Bednář zakončil přesnou střelou svůj samostatný postup na brankáře. Jenže těsně před poločase vyrovnal Mach a zahájil obrat.

Vítězný gól zaznamenal v 67. minutě hlavou obránce Novák a výhru v poslední minutě potvrdil střídající Simr, který byl na hřišti sotva pět minut. Sezimovo Ústí vyhrálo teprve podruhé z posledních osmi zápasů.

Kroupa dokonal obrat zlínských fotbalistů proti Varnsdorfu

Zlína dokázal doma proti Varnsdorfu vůbec poprvé v sezóně otočit výsledek ve svůj prospěch. V 54. prohrával 1:2, ale po vyrovnání Filipa Nováka dokonal obrat devět minut před koncem Karel Kroupa. Díky vítězství 3:2 si polepšil na deváté místo, Varnsdorf je třináctý.

Sokolov - Znojmo 1:2 (0:1)
Branky: 78. Darida - 23. Lukáš, 47. Vašíček. Rozhodčí: Kocourek - Zlámal, Pilný. ŽK: Šilhan - Sukup, Vašíček, Nepožitek. Diváci: 1030.
Sokolov: Dvořák - Blažek (55. Dittrich), Dřížďal (79. Šmerda), Šindelář, Hanzlík - Darida, Podrazký, Čada, Vaněček - Mlika, Šilhan (56. Duchnič). Trenér: Látal.
Znojmo: Hrubý - Kazár, Jonov, Mička, Hříbek - Sukup (90. Krajičič), Lukáš, Lacko, Nepožitek (62. Podzemský), Vašíček - Kováč (70. Trnovec). Trenér: Smrček.
Sparta Praha B - Karviná 0:1 (0:1)
Branka: 39. Ciku. Rozhodčí: Ardeleánu - Gallo, Adámková. ŽK: Skalák, Polom - Látal, Pavlík. Diváci: 305.
Sparta B: Švenger - Švejdík, Doležal, Hušek, Polom - Glaser (46. Kraják), Pavelka, Abena, Krejčí (46. Krob) - Putz, Skalák (74. Lačný). Trenér: Svoboda.
Karviná: Kafka - Pavlík, Mráz, Motyčka, Knötig - Ciku, Jursa, Ficek (74. Slončík), Milosavljev (66. Presl) - Látal (83. Gonda), Vrána. Trenér: Kula.
Sezimovo Ústí - Most 3:1 (1:1)
Branky: 43. Mach, 67. Novák, 90. Simr - 9. Bednář. Rozhodčí: Lerch - Večeřa, Peřina. ŽK: Dobal, Javorek - Schut. Diváci: 515.
Sezimovo Ústí: Fryšták - P. Knakal, Novák, Nesvadba, Mašek - Dobal, Cíferský, Javorek, Jasanský - Mach (85. Simr), Vukadinovič. Trenér: Zákostelský.
Most: Paleček - M. Knakal, Běloušek (57. Frnoch), Lafrance, Bednář - Bohata, Christof (69. Rosendo), Schut, Jendruščák - Danoski, Franěk. Trenér: Aňon.
Zlín - Varnsdorf 3:2 (1:1)
Branky: 8. vlastní Stehlík, 55. Novák, 81. Kroupa - 18. Rudnickij, 54. Ježdík. Rozhodčí: Možíš - Wilczek, Lakomý. ŽK: Pimpara, Hozda (oba Varnsdorf). Diváci: 986.
Zlín: Kořínek - Malý, Malcharek, Zbožínek, Jelínek - Šrom (74. J. Dobeš), R. Dobeš, Elšík, Novák (90. Švach) - Kroupa (89. Poznar), Bačík. Trenér: Kalivoda.
Varnsdorf: Porcal - Ježdík, Pimpara, Stehlík, Matějov - Koblížek (79. Breite), Hozda, Chod (63. Čemba), Rudnickij - Jordák (70. Mach), J. Procházka (79. Mach). Trenér: Křeček.

Časová osa: Národní liga