Zlín jasně přehrál Most 4:1 a má jistou druhou ligu

Fotbalisté Zlína si pojistili účast ve druhé lize, když porazili Most jednoznačně 4:1. Ve zbylých dvou kolech už mohou hrát v klidu.

Zlín měl zápas od začátku pod kontrolou. Po několika nevyužitých šancích otevřel skóre Bačík, kterému po rychlé akci přihrál z pravé strany do vápna Švach. Při této akci se zranil hostující brankář Paleček, kterého vystřídal Pokorný a také on měl plné ruce práce. Inkasoval až těsně před přestávkou, kdy si na Dobešův rohový kop naskočil na zadní tyči Kroupa a zvýšil na 2:0.

V 65. minutě vyšel domácím signál po ose Roman Dobeš - Bačík - Novák. Mladý zlínský záložník už měl snadnou pozici a zblízka potvrdil pověst nejlepšího zlínského střelce jarní sezony. Čtvrtý gól přidal Elšík po Bačíkově brejku. Alespoň čestný úspěch Mostu zaznamenal chvíli poté Franěk, který po zpětné přihrávce od brankové čáry pokazil Kořínkovi čisté konto.

Zlín - Most 4:1 (2:0)
Branky: 17. Bačík, 45.+3 Kroupa, 65. Novák, 79. Elšík - 83. Franěk. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. ŽK: Zbožínek, Hájek - Knakal, Hofmann, Danoski. Diváci: 721.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Hájek, Zbožínek, Jelínek - Švach (65. J. Dobeš), R. Dobeš, Elšík, Novák - Kroupa (80. Poznar), Bačík (86. Bublák). Trenér: Kalivoda.
Most: Paleček (22. Pokorný) - Knakal, Lafrance, Bohata, Jendruščák - Rosendo (63. Frnoch), Hofmann, Schut, Danoski - Badaljan (63. Franěk), Bednář. Trenér: Barborík.