Rubriky:

Národní liga

Koloušek se vrací, rád by oživil tápající Zbrojovku

23. srpna 2011 12:34 - BRNO

Chystá se převzít dirigentskou taktovku ve fotbalové Zbrojovce, která po sestupu z elitní soutěže ve druhé lize na začátku sezóny tápe. Zkušený záložník Václav Koloušek vyhlíží po pěti letech strávených v Rakousku opět tuzemské angažmá.

 

František Vrážel

„Naposledy jsem působil ve Wiener Neustadtu. Vypršela mi tam smlouva a na nové jsem se nedohodl. Teď jsem tudíž volný hráč. Přes léto jsem se připravoval sám. Když se mi minulý týden ozval sportovní ředitel Zbrojovky Ríša Dostálek, na jeho nabídku jsem kývl. V Brně budu zřejmě na podzim působit jako amatér, což nikoho prozatím k ničemu nezavazuje. Pokusím se Zbrojovce pomoct k posunu na přední příčky a klub zase pomůže mně. Tím, že nezůstanu půl roku bez fotbalu,“ těší se Koloušek, který v minulosti získal mistrovský titul se Spartou i Libercem a nahlédl také do reprezentace. V roce 2004 musel kvůli onemocnění leukémií na šest měsíců kariéru přerušit.

To, že ho teď čeká jen druhá liga, nebere jako krok zpět. „Už mi není pětadvacet, ale o deset roků víc. To je realita. Ovšem s míčem mi to ještě pořád jde a nějakou přihrávku taky stále dát umím,“ tvrdí s úsměvem.

Připouští, že měl možnost naskočit i do nejvyšší domácí soutěže, z námluv se Žižkovem však prý brzy sešlo. „Něco jsem si o Viktorce přečetl,“ naráží na údajně notně se zpožďující výplaty v pražském klubu.

Pamatuje si Doška, Švancaru či Zbožínka

Koloušek přichází do týmu, v němž se to hemží takřka samými mladíky. „Z minulosti si pamatuju jen pár kluků. S Tomášem Doškem jsme před lety společně válčili ve Slavii a z ligy znám samozřejmě i Švancaru či Zbožínka. A s asistentem Markem Zúbkem jsme se kdysi potkali v jednadvacítce. Ať staří či mladí, všichni teď musíme udělat maximum, aby se brněnský fotbal co nejdřív zvedl a vrátil se na pozice, kam patří,“ předsevzal si.

Věří, že víkendová remíza v Sokolově, kterou Zbrojovka zachránila až v samém závěru, mužstvo nastartuje. „Co jsem slyšel, předchozí dvě porážky byly spíš psychického rázu. Snad se teď i s mým přispěním chytneme,“ doufá Koloušek.

Už jen nostalgicky bude vzpomínat na dvě předchozí rakouské štace. „Jediným negativem byl pád do druhé ligy s Innsbruckem. Avšak ve Wiener Neustadtu jsme zase hned po mém příchodu mezi elitu postoupili. V Rakousku to bylo naprosto úžasné, zejména zápasy ve Vídni na Rapidu či Austrii měly neopakovatelnou atmosféru,“ zůstane mu v paměti.

Čestmír Folk, ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..