Rubriky:

Národní liga

Fotbalista Dort chtěl spáchat sebevraždu. Tragédii zabránila policie

31. srpna 2011 17:41 - JIHLAVA

Tragická událost málem zasáhla druholigový klub Vysočina Jihlava. Kapitán fotbalového týmu Filip Dort měl údajně chtít spáchat ve svém bytě sebevraždu, ale naštěstí mu v činu zabránila policie.

 

„Ke konkrétnímu jménu nemohu nic říci, ale v úterý policie vyjela k jedenatřicetiletému muži, který si mohl ublížit na zdraví. Policie mu naměřila 1,2 promile alkoholu v krvi, zjistila, že má v úmyslu ohrozit svůj život, poté ho převezla na protialkoholní záchytnou stanici,“ řekla sport.cz tisková mluvčí policie Jana Kroutilová.

Jedenatřicetiletý fotbalista v minulosti platil za velký talent. Už se v jedenadvaceti letech dostal do pražské Sparty. Jeho talent však stagnoval a z plánů na velké zahraniční angažmá sešlo. Zahrál si také v Blšanech, Liberci, Teplicích a Příbrami, nyní bojuje s Jihlavou o návrat do Gambrinus ligy. V první lize odehrál 145 zápasů a vstřelil 24 gólů, ve druhé nejvyšší soutěži nastoupil do 56 utkání a vstřelil 18 gólů.

V jihlavském dresu nastoupil také v neděli proti Čáslavi (0:0) a Dort v utkání odehrál 81. minut. „Nikdo si nevěříme s balonem. Padla na nás deka. Na tréninku není sebemenší problém, s přístupem také ne, ale přijde zápas a my se z toho po...,“ komentoval utkání kapitán.

Dva dny nato si chtěl vzít život. Přivolaní policisté nakonec Dortovi úmysl překazili. "Byli jsme zavolaní, byla tam i policie. Náš lékař vyhodnotil, že byl v opileckém stavu a měl hysterické projevy,“ řekla sport.cz Vladislava Filová, ředitelka záchranné Zdravotnické služby Vysočina. Dort dostal od klubu volno, což ale prý s incidentem nesouvisí.

Pokusy o sebevraždu nejsou u špičkových fotbalistů novinkou. Například v dubnu spáchal sebevraždu jeden z nejznámějších fotbalistů Hongkongu Čcheung Sai-Cho, a to kvůli problémům v manželství, vyskočil z 36. patra. V roce 2009 zase německý brankář Robert Enke skočil pod vlak mezi Hamburkem a Brémami.

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..