Fotbalisté Sezimova Ústí vyhráli na hřišti favorizované Opavy

OPAVA

Fotbalisté Sezimova Ústí po čtyřech zápasech bez vítězství uspěli ve 14. kole druhé ligy překvapivě na hřišti Opavy. Spartak vyhrál na hřišti favorita 1:0 díky gólu Sklenáře ze 23. minuty.

Úvod zápasu přitom patřil domácím. Po deseti minutách rozehráli zprava standardní situaci, ale Schaffartzik z malého vápna hlavičkoval přímo doprostřed branky. Tentýž hráč mohl znovu skórovat v 17. minutě, kdy se po úniku Halašky dostal k odraženému míči, gólman Fryšták však hosty podržel a střelu vyrazil.

Ve 23. minutě podniklo Sezimovo Ústí rychlý protiútok a Jasanského přesný centr usměrnil Sklenář hlavou za záda Bláhy. Hezká akce se zrodila ve 37. minutě, na jejím konci byl domácí Halaška, ale jeho střelu pod břevno vyrazil skvělý Fryšták na roh.

Po změně stran se opět vyznamenal brankář hostí, který v 55. minutě vyboxoval střelu Schaffartzika. Převaha domácích ve druhé půli narůstala, ale jejich kombinace končily před šestnáctkou. Citelně byla znát neúčast vykartovaného špílmachra Sedláčka. Hosté byli nakonec blízko k druhému úspěchu v 87. minutě, kdy pronikl Mach a Sklenář vleže netrefil odkrytou branku.

Opava - Sezimovo Ústí 0:1 (0:1)
Branka: 23. Sklenář. Rozhodčí: Váňa - Blažej, Handlíř. ŽK: Riška, Cigánek - Dobal. Diváci: 1705.
Blaha - Riška (72. Neubert), Cigánek, Swiech, Hrabina - Halaška (59. Binar), Křeček, Partyš, Schaffartzik - Mrázek, Radzinevičius (89. Žmolík). Trenér: Mazura.
Fryšták - Rožbout (13. Kočí), Ptáček, Cíferský, Kotrba - Dobal, Šturma (74. Charuza), Nesvadba, Sklenář - Jasanský, Mach (90. Hric). Trenér: Zákostelský.