Rubriky:

Národní liga

Prorazil si doma ušní bubínek, přesto Mlika přidal třetí jarní gól v dresu Mostu

10. března 2012 19:16 - Most

Střeleckou formu z podzimního působení v Baníku Sokolov si přenesl fotbalový útočník Jiří Mlika i do Baníku Most. Za severočeský tým vstřelil už tři góly ve dvou jarních zápasech druhé ligy, takže na svém kontě má dohromady deset branek. A netají se, že by rád vyhrál korunu pro krále střelců druhé nejvyšší soutěže!

V Čáslavi skóroval za Most dvakrát, proti Vlašimi jednou. A ještě přihrával na gól Danoskiho ve vítězném zápase (2:0). „Jsem spokojený, že mi to vychází. Těch gólů mohlo být z mojí strany víc. Ale na to, v jakém zdravotním stavu jsem hrál proti Vlašimi, je to nad očekávání," líčil Mlika.

Co myslel tím zdravotním stavem? „Z vlastní blbosti jsem si doma přivodil úraz. Čistil jsem si uši a nešikovností jsem si prorazil bubínek a beru antibiotika. V týdnu jsem toho moc nenatrénoval. Při zápase jsem se dost zadýchával a chvílemi se mi točila hlava. Ale člověk to pak ani nevnímá. Už je to v pořádku. Byl jsem na zkoušce a slyším dobře," povídal střelec, který chce pomoci Mostu k záchraně ve druhé lize.

„K týmu jsem se připojil až v únoru. Věděl jsem, že do jara půjdeme se ztrátou šesti bodů na nesestupovou příčku. A najednou jsme to manko stáhli už na dva body. V Mostě je dvanáct nových hráčů a dáváme se do kupy i po herní stránce. Druhá liga je vyrovnaná. Oproti Sokolovu nevidím velký rozdíl," mínil Mlika, jenž sleduje pořadí v čele střelců. „Myslím, že mám stejně deset gólů jako Vašíček ze Znojma. Doufám, že nějaké trefy ještě přidám," podotkl útočník.

Kam by to mohl Most dotáhnout? „Šéf klubu pan Kabíček říkal, že když vydřeme na jaře kompletních dvaačtyřicet bodů, můžeme hrát o postup. Ale to je nadsázka. Nesmíme z fotbalu dělat vědu. Pořád jsme předposlední, a tak cílem zůstává opuštění sestupových příček," tvrdil Mlika.

V jedenatřiceti letech není žádným nováčkem. Za sebou má i prvoligové angažmá. „Přišel jsem do Plzně, když tam začali chodit hráči ze Sparty. V Plzni jsem byl za trenéra Šilhavého a po něm se týmu ujal pan Vrba. Byl jsem v jedné kabině s Horváthem, Limberským, Rajtoralem, Bakošem a dalšími nynějšími hvězdami," připomněl druholigový kanonýr, že má z čeho čerpat při svém působení v mosteckém dresu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..