Sokolov - Třinec 2:1Sokolov se po výhře posunul na čtvrté místo, Střížkov na domácí výhru dál čeká

Sokolov

Fotbalisté Sokolova porazili v utkání 20. kola druhé ligy Třinec 2:1. Tříbodový zisk po gólech Čady a Krmenčíka z prvního poločasu je v tabulce vynesl na čtvrté místo. Bohemians Praha naopak nadále čekají na první domácí vítězství. S Vlašimí druhý celek tabulky remizoval na Střížkově 1:1, a tak si hostující trenér Luboš Urban, který před lety přivedl zdejší tým z ČFL až do nejvyšší soutěže, odvezl cenný bod.

Trenér druholigového Sokolova Radoslav Látal (vlevo) s asistentem Jiřím Nečkem.

Nástup do utkání měli lepší hráči Třince, branky se však záhy dočkal domácí Baník. V 11. minutě poslal Hanzlík zleva přesný centr na neobsazeného Čadu, který hlavou překonal gólmana Lipčáka.

Na obou stranách byla v dalších minutách k vidění řada šancí, hrozili především třinečtí fotbalisté, jejich střely však většinou létaly mimo branku. Po půlhodině hry se do velké šance dostalo trio hráčů Baníku, Lipčák je však postupně všechny vychytal.

Na další sokolovskou akci ale už byl i on krátký. V 35. minutě Hanzlík opět zleva ideálně odcentroval, u přední tyče vyskočil Krmenčík a nekompromisní hlavičkou pod břevno nedal Lipčákovi šanci.

Po hodině hry Krmenčíkovu křížnou střelu Lipčák vyrazil. Hosté se po změně stran k soupeřově brance příliš často nedostávali, výjimkou byla Ceplákova šance, jeho hlavičku však brankář Buček zneškodnil.

Snížení se hosté dočkali až v 84. minutě, kdy se z dorážky prosadil Matoušek. Sokolov už ve zbývajícím čase těsné vedení udržel a dočkal se první jarní výhry.

Urbanova motivace pizzou

"Něco jsem tady prožil, a tak jsem své hráče motivoval za získaný bod pizzou do kabiny. Za vítězství by dostali dva dny volna. V první půli jsme byli pětadvacet minut pod tlakem a až potom jsme se díky zlepšené hře zálohy zvedli, začali hrozit z brejků a vytvořili si velké šance. Vyrovnali jsme a ve druhé půli jsme už bod, který je odsud pro nás nesmírně cenný, uhájili," řekl po remíze na Střížkově trenér Vlašimi Urban.

Pražané přitom vstoupili do zápasu aktivně, v úvodní čtvrthodině měli tři šance a v 19. minutě šli do vedení. Flachbart posunul míč po pravé straně Duchničovi, ten vběhl do šestnáctky a z úhlu prostřelil gólmana Hanuše. Po půlhodině hry už byl Hanuš úspěšnější, když vyrazil nad břevno hlavičku domácího kapitána Drska.

Aspirant na postup však potom polevil a Středočeši toho okamžitě využili ke kontrům, z nichž si vytvořili v poslední pětiminutovce první půle čtyři gólové příležitosti. Tři z nich bravurně zlikvidoval brankář Winter, na Vaněčkovu křížnou střelu do šibenice ale už nedosáhl.

Po změně stran kvalita hry upadla, hosté byli zjevně spokojeni s nerozhodným stavem a soustředili se především na jeho bránění. Víc vzruchu do stereotypu domácí ofenzivy přinesl až střídající Škoda, tváří v tvář Hanušovi však minul bránu a vzápětí ji netrefil ani střelou přes hlavu. Nakonec mohla Vlašim ještě vyhrát, v 90. minutě Mackova tečovaná střela jen těsně minula Winterovu branku.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Třinec 2:1 (2:0)
Branky: 11. Čada, 35. Krmenčík - 84. Matoušek. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Štěrba. ŽK: Strnad - Maroši. Diváci: 1200.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Glaser (80. Dvořák II), Čada (65. Hrošovský), Metelka, Vaněček (89. Benda) - Krmenčík, Strnad. Trenér: Látal.
Třinec: Lipčák - Malíř, Kuděla, Hupka, Byrtus (77. Gavlák) - Súkenník (61. Hanus), Matoušek, Ceplák, Eismann (61. Surynek) - Maroši - Nekuda. Trenér: Luhový.
Bohemians Praha - Vlašim 1:1 (1:1)
Branky: 19. Duchnič - 38. Vaněček. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Pilný. ŽK: Fenyk, Očovan, Drsek - Hanuš, Petrů. Diváci: 892.
Bohemians Praha: Winter - Očovan, Flachbart, Drsek, Hájek - Dorotík (86. P. Janda), Šisler (39. P. Macháček), Fenyk, Grznár - Duchnič (67. Škoda), Hodas. Trenér: Barát.
Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Zákostelský (46. M. Macháček), Průcha - Macek, Starý - Vojta, Pokorný (84. Matějka), Kosak (63. L. Janda) - Vaněček. Trenér: Urban.
Most - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 14. Moulis, 88. Veverka. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Dobrovolný. ŽK: Hofmann, Schut - Martykán, Peterka. ČK: 40. Dvořák (Ústí). Diváci: 1328.
Most: Bertelman - Knakal, Běloušek (68. Štefko), Hofmann, Řehák - Schut, Pilař (46. Holub) - Huňa, Kerbr - Danoski (80. Štípek), Mlika. Trenér: Zach.
Ústí: Novák - Dvořák, Džuban, Valenta, Zeman - Dragoun, Martykán, Peterka (83. Vlk), Lácha - Moulis, Holek (74. Veverka). Trenér: Habanec.
Táborsko - Znojmo 1:0 (0:0)
Branka: 30. Nesvadba. Rozhodčí: Proske - Lakomý, Nádvorník. ŽK: Sladký - Hnaníček.
Táborsko: Fryšták - Rožboud, Nesvadba, Zbrožek, Kotrba - Jasanský (90. Houška), Kočí, Kostečka (75. Mach), Dobal, Sladký - Pecka (83. Přeučil). Trenér: Zákostelsk
Znojmo: Hrubý - Sukup (79. Šmahaj), Avdič, Jonov (73. Okleštěk), Hnaníček - Mudra, Lacko, Zifčák (66. Lukáš), Cihlář - Vašíček, Rolinc. Trenér: Smrček
Opava - Zlín 0:0
Rozhodčí: Ondráš - Santarius, Paták. ŽK: Uvíra, Mikula - Holík, Švach. Diváci: 2302.
Opava: Květoň - Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina - Partyš, Křeček, Zapletal (60. Ficek), Schaffartzik - Radzinevičius (88. Neubert), Halaška (88. Žmolík). Trenér: Mazura.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kubica, Hájek - Švach, Polách, Elšík, Dobeš, Holík (55. Železník) - Poznar (82. Bača). Trenér: Skácal