Brno - Čáslav 1:0Zbrojovka porazila Čáslav, na jaře je dál stoprocentní

Brno

Brněnští fotbalisté zůstali v jarní části druhé ligy stoprocentně úspěšní i po zápasu s Čáslaví. Také dnes vyhráli rozdílem jediného gólu, oč se v 52. minutě postaral kapitán Petr Švancara. Skóre mohlo být daleko vyšší, další šance však domácí Zbrojovka nevyužila.

O záchranu bojující Čáslav se trápí v koncovce, ani v Brně nejhorší útok soutěže neoslnil. Domácí si od začátku vytvořili převahu, v prvním poločase se ještě neprosadili, ale krátce po změně stran rozhodl Švancara. V 52. minutě vyslal tvrdou ránu z hranice velkého vápna a překonal marně se natahujícího brankáře Duchečka.

Do čáslavské sítě mohly padnout další góly, ale střelecky zklamali Sus i kanonýr posledních zápasů Doležal, kterého Ducheček pokaždé vychytal. Téměř tři tisíce diváků však nakonec byly spokojeny i s těsnou výhrou.

Karviná porazila Spartu

Díky dvěma gólům v závěru zápasu porazila Karviná fotbalisty Sparty Praha B 2:1. Vítězný tým se v tabulce posunul na čtvrté místo, na postupovou druhou pozici ztrácí tři body.

Poslední mužstvo tabulky předvedlo v Karviné otevřený fotbal. Příliš ho nezbrzdilo ani vyloučení v 32. minutě, kdy Tomášek zezadu fauloval pronikajícího Bartošáka a dostal červenou kartu.

V 69. minutě se před brankáře Palečka dostali hned čtyři hostující hráči a Juhar vstřelil vedoucí gól. Domácí si nechali protiúder až na poslední desetiminutovku. Nejdříve se Vrána zorientoval v šestnáctce a vsítil vyrovnávací gól, o sedm minut později završil ostřelování sparťanské branky Mišinský druhou trefou.

Střelec vítězného gólu pak v euforii vyhodil do vzduchu rohový praporek, za což dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Další komplikace na cestě za vydřenými třemi body ale už Karvinou nepotkaly.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Čáslav 1:0 (0:0)
Branka: 52. Švancara. ŽK: Šoljič, P. Buchta - Prášil, Fikejz. ČK: 74. Prášil. Rozhodčí: Hrubeš - Ubias, Košec. Diváci: 2826.
Brno: Doležal I - Pašek, Pernica, Šoljič, Šíma (12. P. Buchta) - Sedláček (82. Chigou), Mezlík, Sus (60. Král), Lutonský - Švancara, Doležal II. Trenér: Čuhel.
Čáslav: Ducheček - Karal, Hečko, Němeček, Fikejz - Kaňák (23. Mojdl), Hečko, Rakovan, Šturma, Čertík (53. Hejný) - Szmek. Trenér: Sazima.
Karviná - Sparta Praha B 2:1 (0:0)
Branky: 80. Vrána, 87. Mišinský - 69. Juhar. Rozhodčí: Váňa - Kovařík, Zeman. ŽK: Cverna, Bartošák, Mišinský, Motyčka, Vrána - Holý, Juhar. ČK: 88. Mišinský - 32. Tomášek. Diváci: 1935.
Karviná: Paleček - Mráz, Bolf (64. Hrtánek), Cverna, Hoffmann (20. Knötig) - Motyčka - Ciku, Savič (46. Bartozel), Mišinský, Bartošák - Vrána. Trenér: Kula.
Sparta B: Holý - Jánoš, Tomášek, Krch, Frýdek - Kadeřábek (82. Rada), Jirásek (38. Hušek), Folprecht, Hybš - Juhar, Sýkora. Trenér: Svoboda.