Třinec - Brno 1:2Brno se po výhře v Třinci posunulo už na páté místo

Fotbalisté Brna zvítězili v 21. kole druhé ligy na hřišti Třince 2:1 a vyhráli i pátý zápas v jarní části soutěže. O výhře Zbrojovky rozhodl v 77. minutě Pavel Mezlík. Penalta rozhodla souboj prvního s druhým, Bohemians díky ní stáhli náskok vedoucího Ústí na šest bodů.

Petr Švancara pózuje s brněnským dresem.

Brno poslal do vedení Petr Švancara, který ve druhé minutě nastavení prvního poločasu proměnil penaltu nařízenou za ruku Radka Kuděly. Domácí vyrovnali v 53. minutě díky první brance Igora Súkenníka v třineckém dresu, o výhře hostů ale třináct minut před koncem rozhodl po přihrávce Švancary po sólu Pavel Mezlík.

Výhrou v Třinci Brno prodloužilo vítěznou sérii na pět zápasů, ve kterých jen dvakrát inkasovalo. Po zimní přestávce porazilo doma Sokolov (1:0), Tábor (2:1) a Čáslav (1:0), venku potom vyhrálo na hřišti Bohemians Praha (1:0). Spolu s podzimem Zbrojovka vyhrála posedmé za sebou.

Rezerva Sparty prohrála i pátý jarní zápas. Poslední tým soutěže v sobotu podlehl 1:2 Sokolovu, který se v neúplné tabulce posunul na třetí místo o skóre před Jihlavu. Pražané si připsali celkově už sedmou porážku za sebou.

Sokolov nastoupil už bez trenéra Radoslava Látala, který odešel do Baník Ostrava, a na lavičce ho nahradil sportovní ředitel Vítězslav Hejret. Hosty poslal do vedení těsně před poločasovou pauzou Strnad, který si na zadní tyči naběhl na rohový kop a zblízka překonal gólmana Švengra.

Krátce po přestávce vedl Sokolov nad oblíbeným soupeřem, s nímž neprohrál tři roky, už o dvě branky. Autor prvního gólu Strnad tentokrát přihrál Dvořákovi, jenž skóroval tvrdou střelou k tyči. Domácí zdramatizovali zápas díky sokolovskému odchovanci Polomovi, jenž se trefil v 71. minutě hlavou po rohu. O deset minut později byl vyloučen hrdina zápasu Strnad, ale Sparta už početní výhodu nevyužila. Jiráskova nadějná střela šla těsně nad branku. Sokolov na jaře poprvé venku bodoval.

Jihlava porazila Vlašim 3:1 a po dvou prohrách za sebou se dočkala vítězství. Dvěma góly se na vítězství hostujícího celku z Vysočiny podílel útočník Stanislav Tecl.

Ve 20. minutě Tecl dorazil přímý kop Jana Halamy a ukončil tak dvouzápasový půst jihlavských střelců. Druhou branku přidal po půlhodině hry Tomáš Kučera, vzápětí ale Vlašim snížila z pokutového koupu po faulu na Davida Vaněčka, který proměnil kapitán Jiří Petrů.

Druhý poločas začal náporem Vlašimi, hosté však dokázali skórovat z brejku. Po rohovém kopu domácích utekl Tecl a druhým gólem v utkání vrátil Jihlavě dvoubrankové vedení.

21. kolo druhé ligy:
Sparta Praha B - Sokolov 1:2 (0:1)
Branky: 71. Polom - 45. Strnad, 53. Dvořák. Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Páral. ŽK: Frýdek, Jirásek, Juhar, Putz - Metelka. ČK: 81. Strnad. Diváci: 412.
Sparta B: Švenger - Jánoš, Krch, Polom, Frýdek (46. Juhar) - Sýkora, Folprecht, Jirásek, Sýkora - Ujlaky (78. Putz), Kadlec (60. Griffiths). Trenér: Svoboda.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Glaser, Metelka, Dvořák (82. Machek), Vaněček (60. Benda) - Strnad, Krmenčík (67. Hrošovský). Trenér: Hejret.
Třinec - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)
Branky: 53. Súkenník - 45.+2 Švancara z pen., 77. Mezlík. Rozhodčí: Ondráš - Pelikán, Santarius. ŽK: Nekuda, Lipčák - Pernica, Král, Sedláček. Diváci: 626.
Třinec: Lipčák - Malíř, Kuděla, Hupka, Lisický (83. Surynek) - Súkenník, Matoušek (80. Gavlák), Ceplák, Eismann - Maroši (72. Joukl), Nekuda. Trenér: Ľ. Luhový.
Brno: Doležal I - Pašek, Pernica, Šoljič, P. Buchta - Mezlík, Král (63. Simerský), Sedláček (57. Michna), Lutonský - Doležal II, Švancara (86. Chigou). Trenér: Čuhel.
Ústí nad Labem - Bohemians Praha 0:1 (0:0)
Branka: 76. Flachbart z pen. Rozhodčí: Bílek - Filípek, Zlámal. ŽK: Valenta - Škoda, Grznár, Šisler. Diváci: 1434.
Ústí: R. Novák - Jablonský, Džuban, Valenta, Zeman - Peterka, Zachariáš, Dragoun, Lácha - Moulis (62. Veverka), Holek. Trenér: Habanec.
Bohemians: Winter - Flachbart, Penc, Drsek, Grznár - Dorotík (70. Hodas), Šisler (88. Hájek), Fenyk, Janda - Duchnič, M. Škoda. Trenér: Jindráček.
Vlašim - Jihlava 1:3 (1:2)
Branky: 33. Petrů z pen. - 20. a 56. Tecl, 29. Kučera. Rozhodčí: Proske - Slavík, Košec. ŽK: Vojta - Obert, Tecl, Gavrič. Diváci: 554.
Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Macháček (46. Janda), Průcha (70. Matějka) - Pokorný (83. Červenka), Starý, Macek - Vojta, Vaněček, Kosak. Trenér: Urban.
Jihlava: Blažek - Obert, Halama, Komárek, Gavrič - Velický, Karlík - Gabriel (71. Vaculík), Kučera (58. Jungr), Helísek (86. Veselý) - Tecl. Trenér: Pivarník.