Národní liga

Třinec - Brno 1:2

Brno se po výhře v Třinci posunulo už na páté místo

31. března 2012 12:11 - Praha

Fotbalisté Brna zvítězili v 21. kole druhé ligy na hřišti Třince 2:1 a vyhráli i pátý zápas v jarní části soutěže. O výhře Zbrojovky rozhodl v 77. minutě Pavel Mezlík. Penalta rozhodla souboj prvního s druhým, Bohemians díky ní stáhli náskok vedoucího Ústí na šest bodů.

František Vrážel

Brno poslal do vedení Petr Švancara, který ve druhé minutě nastavení prvního poločasu proměnil penaltu nařízenou za ruku Radka Kuděly. Domácí vyrovnali v 53. minutě díky první brance Igora Súkenníka v třineckém dresu, o výhře hostů ale třináct minut před koncem rozhodl po přihrávce Švancary po sólu Pavel Mezlík.

Výhrou v Třinci Brno prodloužilo vítěznou sérii na pět zápasů, ve kterých jen dvakrát inkasovalo. Po zimní přestávce porazilo doma Sokolov (1:0), Tábor (2:1) a Čáslav (1:0), venku potom vyhrálo na hřišti Bohemians Praha (1:0). Spolu s podzimem Zbrojovka vyhrála posedmé za sebou.

Rezerva Sparty prohrála i pátý jarní zápas. Poslední tým soutěže v sobotu podlehl 1:2 Sokolovu, který se v neúplné tabulce posunul na třetí místo o skóre před Jihlavu. Pražané si připsali celkově už sedmou porážku za sebou.

Sokolov nastoupil už bez trenéra Radoslava Látala, který odešel do Baník Ostrava, a na lavičce ho nahradil sportovní ředitel Vítězslav Hejret. Hosty poslal do vedení těsně před poločasovou pauzou Strnad, který si na zadní tyči naběhl na rohový kop a zblízka překonal gólmana Švengra.

Krátce po přestávce vedl Sokolov nad oblíbeným soupeřem, s nímž neprohrál tři roky, už o dvě branky. Autor prvního gólu Strnad tentokrát přihrál Dvořákovi, jenž skóroval tvrdou střelou k tyči. Domácí zdramatizovali zápas díky sokolovskému odchovanci Polomovi, jenž se trefil v 71. minutě hlavou po rohu. O deset minut později byl vyloučen hrdina zápasu Strnad, ale Sparta už početní výhodu nevyužila. Jiráskova nadějná střela šla těsně nad branku. Sokolov na jaře poprvé venku bodoval.

Jihlava porazila Vlašim 3:1 a po dvou prohrách za sebou se dočkala vítězství. Dvěma góly se na vítězství hostujícího celku z Vysočiny podílel útočník Stanislav Tecl.

Ve 20. minutě Tecl dorazil přímý kop Jana Halamy a ukončil tak dvouzápasový půst jihlavských střelců. Druhou branku přidal po půlhodině hry Tomáš Kučera, vzápětí ale Vlašim snížila z pokutového koupu po faulu na Davida Vaněčka, který proměnil kapitán Jiří Petrů.

Druhý poločas začal náporem Vlašimi, hosté však dokázali skórovat z brejku. Po rohovém kopu domácích utekl Tecl a druhým gólem v utkání vrátil Jihlavě dvoubrankové vedení.

21. kolo druhé ligy:
Sparta Praha B - Sokolov 1:2 (0:1)
Branky: 71. Polom - 45. Strnad, 53. Dvořák. Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Páral. ŽK: Frýdek, Jirásek, Juhar, Putz - Metelka. ČK: 81. Strnad. Diváci: 412.
Sparta B: Švenger - Jánoš, Krch, Polom, Frýdek (46. Juhar) - Sýkora, Folprecht, Jirásek, Sýkora - Ujlaky (78. Putz), Kadlec (60. Griffiths). Trenér: Svoboda.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Glaser, Metelka, Dvořák (82. Machek), Vaněček (60. Benda) - Strnad, Krmenčík (67. Hrošovský). Trenér: Hejret.
Třinec - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)
Branky: 53. Súkenník - 45.+2 Švancara z pen., 77. Mezlík. Rozhodčí: Ondráš - Pelikán, Santarius. ŽK: Nekuda, Lipčák - Pernica, Král, Sedláček. Diváci: 626.
Třinec: Lipčák - Malíř, Kuděla, Hupka, Lisický (83. Surynek) - Súkenník, Matoušek (80. Gavlák), Ceplák, Eismann - Maroši (72. Joukl), Nekuda. Trenér: Ľ. Luhový.
Brno: Doležal I - Pašek, Pernica, Šoljič, P. Buchta - Mezlík, Král (63. Simerský), Sedláček (57. Michna), Lutonský - Doležal II, Švancara (86. Chigou). Trenér: Čuhel.
Ústí nad Labem - Bohemians Praha 0:1 (0:0)
Branka: 76. Flachbart z pen. Rozhodčí: Bílek - Filípek, Zlámal. ŽK: Valenta - Škoda, Grznár, Šisler. Diváci: 1434.
Ústí: R. Novák - Jablonský, Džuban, Valenta, Zeman - Peterka, Zachariáš, Dragoun, Lácha - Moulis (62. Veverka), Holek. Trenér: Habanec.
Bohemians: Winter - Flachbart, Penc, Drsek, Grznár - Dorotík (70. Hodas), Šisler (88. Hájek), Fenyk, Janda - Duchnič, M. Škoda. Trenér: Jindráček.
Vlašim - Jihlava 1:3 (1:2)
Branky: 33. Petrů z pen. - 20. a 56. Tecl, 29. Kučera. Rozhodčí: Proske - Slavík, Košec. ŽK: Vojta - Obert, Tecl, Gavrič. Diváci: 554.
Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Macháček (46. Janda), Průcha (70. Matějka) - Pokorný (83. Červenka), Starý, Macek - Vojta, Vaněček, Kosak. Trenér: Urban.
Jihlava: Blažek - Obert, Halama, Komárek, Gavrič - Velický, Karlík - Gabriel (71. Vaculík), Kučera (58. Jungr), Helísek (86. Veselý) - Tecl. Trenér: Pivarník.