Čáslav - Zlín 3:0Čáslav proměnila dvě penalty a porazila Zlín

Fotbalisté Čáslavi udělali velký krok k záchraně v druhé lize. V 26. kole porazili Zlín 3:0, když stejně jako v předchozím domácím utkání s Třincem kopali dvě penalty, tentokrát z nich ale dali dvě branky.

Domácí si v úvodu sami zavařili chybnou rozehrávkou, ovšem gólman Ducheček nakonec ošemetnou situaci vyřešil. Na druhé straně pak Fikejz poslal přízemní centr do pokutového území, jenže zakončení Hejného brankář Kořínek zneškodnil.

Ke gólu nevedlo ani několik standardních situací a dalších centrů do šestnáctky Zlína. Karalovi se střela nepovedla a na druhé straně skončila Bestova sražená rána rohovým kopem.

Góly padaly až po změně stran. V 52. minutě Prášilův trestný kop hlavou tečoval Berios a poprvé rozvlnil zlínskou síť. Zlínští ale domácí defenzivě zle zatápěli, Karal s Duchničem po rohovém kopu na poslední chvíli skočili do střely Kubicovi. Na druhé straně zaplavala Prášilova rána, ovšem Kořínek míč dokázal vyrazit.

V 72. minutě Jugas fauloval Prášila a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácím hned vytanuly na mysli dvě penalty, které proti Třinci zahodili, jenže Duchnič tentokrát nezaváhal s jistotou upravil na 2:0.

Hejný pak mohl výhru potvrdit, když si připravil dobrou příležitost, levačkou ovšem nemířil přesně. Třetí gól přesto padl, v 77. minutě po Hájkově faulu na Džafiče zvýšil z dalšího pokutového kopu na konečných 3:0 Mitru.

Brno poslalo béčko Sparty o patro níž

Fotbalisté B-týmu pražské Sparty sestupují z druhé ligy. Rozhodla o tom jejich nedělní remíza 1:1 v Brně. Po Jurdíkově gólu z 61. minuty přitom hosté dlouho vedli, v 90. minutě je však poslal do ČFL střídající Chigou. Zbrojovka tak udržela jarní neporazitelnost.

V prvním poločase byl k vidění fotbal bez šancí a s velkými nepřesnostmi. Mírně aktivnějším týmem byla rezerva Sparty, která byla běhavější a dokázala občas zahrozit. Valenta se dostal až před brankáře Doležala, ten však vyběhl a zabránil hostům ve skórování.

Domácí publikum nebylo příliš spokojené a očekávalo do druhého poločasu změnu. Ta ale nepřicházela. Sparta dobře bránila a spoléhala na rychlé brejky. Jeden z nich proměnil v 61. minutě ve vedoucí gól Jurdík, kterého na malém vápně našel Hybš.

Zbrojovka nemohla najít recept na překonání soupeřovy obrany, nakonec se ale svěřenci trenéra Čuhela po několika velkých šancích dočkali. V 90. minutě se po závaru ve vápně prosadil jemnou tečí Chigou a vyrovnal na 1:1.

Čáslav - Zlín 3:0 (0:0)
Branky: 52. Berios, 72. Duchnič z pen., 77. Mitru z pen. Rozhodčí: Bílek - Urban, Makovička. ŽK: Fikejz, K. Hejný, Mitru - Bača, Besta, Jugas, Kubica, Polách. Diváci: 489.
Čáslav: Ducheček - Fikejz (90. Szmek), Berios, Němeček, Kunášek - Džafič, Prášil, Karal, Mitru (81. Špidlen) - K. Hejný (87. Rakovan), Duchnič. Trenér: Sazima.
Zlín: Kořínek - Jugas, Malý, Kubica, Hájek - Švach (74. Pazdera), Motal, Polách (77. R. Dobeš), Besta (65. Železník) - Bača, Poznar. Trenér: Skácel.
Zbrojovka Brno - Sparta Praha B 1:1 (0:0)
Branky: 90. Chigou - 61. Jurdík. Rozhodčí: Proske - Peřina, Paták. Bez karet. Diváci: 2665.
Brno: Doležal I - P. Buchta (71. Sedláček), Pernica, Pašek, Šoljič - Fall (64. Hromek), Michna (61. Chigou), Koloušek, Lutonský - Doležal II, Švancara. Trenér: Čuhel.
Sparta B: Holý - Frýdek, Krch, Jánoš, Polom - Hybš - Rada, Folprecht (83. Tomášek), Jirásek, Sýkora - Juliš (9. Valenta, 58. Jurdík). Trenér: Svoboda.