Rubriky:

Národní liga

Ďolíček uvidí hned na úvod druhé ligy souboj dvou Bohemek. Těšíme se, zní ze Střížkova

14. července 2012 09:51 - Praha

S první ligou se coby sestupující tým rozloučili, jejich fanoušci ale kvůli tomu přehnaně netruchlí. Fotbalisté Bohemians 1905 totiž opouštějí pronájem v Edenu a vrací se do kultovního Ďolíčku, kde se dají i přes druhou ligu očekávat podstatně vyšší návštěvy než na domovském stadiónu Slavie. A vyprodáno patrně bude hned v prvním kole! Do Ďolíčku totiž zavítá nemilovaná Bohemka ze Střížkova...

 

Petr Horník, Právo

Poslední vzájemné setkání obou rivalů je staré už více než dva roky, fotbaloví příznivci jej však stále mají v živé paměti. Vyprodaný Ďolíček tehdy plánoval dát svému soupeři najevo, kdo že je tou „pravou" Bohemkou, samotného zápasu se ale nedočkal.

Hosté totiž odmítli k duelu nastoupit. Zaprvé proto, že vršovický celek nepovažují za řádného člena fotbalového svazu, a pak také pro údajné napadení svých fanoušků fandy týmu Bohemians 1905. Svazová generalita posléze rozhodla, že duel se kontumuje 3:0 ve prospěch Klokanů.

Nyní už by k podobným excesům dojít nemělo. Očekávat přátelskou atmosféru však rovněž nelze. „Konečně je porazíme," řekl pro stránky Pražského fotbalového svazu gólman Bohemians Praha Václav Winter. Vyjma neodehraného utkání z dubna 2010 se oba znepřátelené týmy potkaly třikrát a pokaždé se rozešli smírně.

Pod větším tlakem prý budou Klokani

„Asi není náhoda, že nás nalosovali odehrát první kolo právě ve Vršovicích. Ale budeme se těšit na plný stadión a skvělou atmosféru," vyhlašuje obránce střížkovské Bohemky Pavel Macháček. „Ani mi nevadí, že budeme hrát v nepřátelském prostředí. Domácí budou určitě pod větším tlakem než my, z toho bychom mohli těžit," tuší zadák Jan Penc.

„Pro nás jedině dobře, že nás čeká takhle ostrý start. Věřím, že tenhle zápas zvládneme a ve Vršovicích vyhrajeme. Máme zkušené mužstvo, které se v bouřlivé atmosféře nepoloží," je přesvědčen trenér Bohemians Praha Jaromír Jindráček.

Mocně očekávaný zápas má výkop v neděli 5. srpna v 17 hodin.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..