Strnad poslal dvěma góly Táborsko na třetí místo druhé ligy

Tábor

Fotbalisté Táborska porazili v 5. kole druhé ligy doma Olomouc 2:0 a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Druhou výhru ročníku zařídil dvěma brankami útočník Strnad.

Strnad, který svým gólem zařídil i remízu 1:1 v předchozím duelu v Sokolově, otevřel dnes svůj střelecký účet šest minut po přestávce. Druhou branku pak zaznamenal šest minut před koncem, kdy zakončil pohlednou kombinační akci.

Olomoučtí nejvíce hrozili ze standardních situací, ve 29. minutě také neuspěl s vydařenou střelou z dálky Fryšťák. HFK tak podruhé v sezoně prohrál a na šestém místě tabulky má sedm bodů.

Táborsko - HFK Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 51. a 84. Strnad. Rozhodčí: Lerch - Vlasjuk, Trávníček. ŽK: Kočí - Kovář, Biolek, Bednář, Čep. Diváci: 614.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Gallo, Smrek - Dobal, Šimák (90. Nohava), Jasanský - Kočí (90. Sláma), Džafič (82. Kalášek) - Strnad. Trenér: Zákostelský.
HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Kovář, Čep, Kopecký (75. Korčián) - Biolek (89. Šimko), Hromek, Čtvrtníček, Kobylík, Bednář - Chmelo. Trenér: Machala.
Opava - Pardubice 1:5 (0:3)
Branky: 90. Metelka - 11. a 68. Dittrich, 8. Dubský, 33. Prorok, 60. Norek. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Pilný. ŽK: Dohnálek - Řezníček, Petrus, Norek, Hundák. Diváci: 1375.
Opava: Novák - Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Wirth (46. Prokeš) - Metelka - Partyš, Sedláček, Schaffartzik - Ficek (60. Lokša), Radzinevičius (70. Žmolík). Trenér: Pejša.
Pardubice: Schejbal - Přibyl, Němeček, Prorok, Norek - Hundák (86. Kakrda), Dubský, Řezníček (74. Jeřábek), Javůrek - Petrus, Dittrich (82. Sklenář). Trenér: Svědík.
Vlašim - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 17. Jícha - 37. Vaněček I. Rozhodčí: Machálek - Plesar, Pochylý. ŽK: Janda, Kraus - Blažek, Čada, Mlika, Hrubý. Diváci: 415.
Vlašim: Toma - Sus, Petrů, Macháček, Starý - Vebr - Jeřábek (67. Matoušek), Kraus, Pokorný (84. Janda), Průcha - Jícha (75. Putz). Trenér: Frýdek.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Šíma - Machek, Čada, Vrtělka, Vaněček I (75. Hrubý) - Holub - Mlika (87. Vaněček II). Trenér: Jindra.