Pardubice - Žižkov 0:1Žižkov v Pardubicích udržel neprůstřelnost a vévodí druhé lize

Fotbalisté Viktorie Žižkov vyhráli na hřišti Pardubic 1:0 a pojistili si vedení v tabulce druhé ligy. V úvodních šesti kolech ztratili body jen minulý týden při remíze s Mostem a zůstávají jediným týmem, který dosud neinkasoval.

Fotbalisté Viktorie Žižkov neprohráli ani v Pardubicích

První půle přinesla oboustranně velmi dobrý fotbal a měla vyrovnaný průběh. Ve 13. minutě zahodil slibnou šanci útočník Pražanů Surynek, o pár minut později měl obrovskou příležitost domácí Dittrich, ale Boháče nepřekonal.

Vzápětí Kalodova hlavička mířila těsně nad Shejbalovu branku. Největší šanci měl v prvním poločase domácí Javůrek, který ve 36. minutě obešel Slodowého, ale jeho střelu zastavila levá tyč žižkovské branky.

Po pauze byly Pardubice aktivnější, paradoxně však v 72. minutě inkasovaly. Střídající Mareš se štěstím nadvakrát poslal míč za Shejbalova záda. Východočeši pak sice vyrovnali, jenže sudí odpískal útočný faul Proroka.

Domácí v posledních minutách ze všech sil chtěli vyrovnat, blízko k tomu měl v 88. minutě Javůrek, ale Boháč napravil svoji předchozí chybu. Pardubičtí pak v závěru marně reklamovali ruku Štastného v pokutovém území.

Sokolov se po třech zápasech dočkal výhry

Sokolov zdolal na svém hřišti Čáslav 1:0 a přerušil sérii tří zápasů bez vítězství. Hosté naopak stejně dlouhou řadu nepříznivých výsledků o jeden natáhli a v tabulce mají po šesti zápasech pět bodů, o tři méně než domácí Baník.

Sokolov byl aktivnější od úvodu utkání. Měl územní převahu, díky které kopal několik rohových kopů a standardních situací. První šanci si vytvořil Blažek, ale Grušin jeho dělovku vyrazil. Na druhé straně zahrozil nečekanou střelou Ujec.

Baník byl i nadále herně lepší, ale nedokázal se v zakončení prosadit. Až v poslední minutě první půle po rohovém kopu tečoval po hlavičce Dvorníka míč mimo dosah Grušina Čada a vstřelil jediný gól utkání.

Domácí si zajímavé příležitosti vytvářeli i po přestávce, ale v koncovce se jim nedařilo. Výjimkou mohla být hlavička Vondráčka po rohovém kopu, ale míč proletěl jen kousek vedle tyče. Hosté za celý zápas brankáře Bertelmana neprověřili.

Fotbalisté Bohemians Praha remizovali na svém hřišti 0:0 s Táborskem. V sezóně tak mají na kontě stále jen nerozhodné výsledky.

Hned z prvního útoku se dostal do šance hostující kanonýr Strnad, své čtyřbrankové střelecké konto ale nerozšířil, z úhlu jen těsně minul. Poté se hra většinou odvíjela ve středu hřiště s nekvalitní trávou, a když už se některý z hráčů na obou stranách dostal alespoň do náznaku šance, skončil v ofsajdové pasti. V dresu zelenobílých zahrozil jen jednou Kuzmanovič, zatímco na druhé straně si pět minut před poločasem a po centru Kotrby naběhl do šance znovu Strnad. Winter ji ale včasným vyběhnutím zneškodnil a nakonec si připsal již čtvrté utkání s čistým kontem.

Jak se ukázalo, byla to vůbec největší příležitost dát gól v celém utkání. Ještě v polovině druhého poločasu sice mohl přiblížit zelenobílým první vítězství v sezoně Bohm, z centru Očovana však hlavičkoval zblízka vedle Fryštákovy brány. Šest minut před koncem Škoda mířil nad, a tak diváci žádný gól neviděli.

6. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 72. Mareš. Rozhodčí: Orel - Štěrba, Mokrusch. ŽK: Dubský, Němeček, Dittrich - Kalod, Sedláček, Mareš, M. Šťastný. Diváci: 1260.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Němeček, Norek - Hundák (73. J. Sklenář), Řezníček, Dubský (77. Jeřábek), Javůrek - Petrus, Dittrich. Trenér: Svědík.
Viktoria Žižkov: Boháč - Slodowy, Bodeček, M. Šťastný, Čermák - Bartl, Hílek, Sloboda, Bartošák (68. Mareš) - Kalod, Surynek (70. Sedláček, 90. Hejný). Trenér: Nádvorník.
Bohemians Praha - Táborsko 0:0
Rozhodčí: Mikel - Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Macháček, Penc, Winter - Dobal, Fryšták. Diváci: 427.
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Penc, Lencevič, Grznár - Očovan (79. Grussmann), Krystan, Demeter, Škoda - Kuzmanovič, Böhm (82. Duchnič). Trenér: Jindráček.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Gallo, Smrek - Dobal - Kočí (78. Mach), Ciferský, Šimák (90. Kalášek), Jasanský (89. Džafič) - Strnad. Trenér: Zákostelský.
Sokolov - Čáslav 1:0 (1:0)
Branka: 45. Čada. Rozhodčí: Hrabovský - Pospíšil, Marek. ŽK: Vrtělka (Sokolov). Diváci: 961.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Šíma (79. Dřížďal) - Machek (84. Hrubý), Čada, Vrtělka, Vaněček I - Mlika, Vaněček II (66. Holub). Trenér: Jindra.
Čáslav: Grušin - Achemaistos (46. Fikejz), Charuza, Karal, Kunášek - Hodas (69. Beránek), Leibl, Prášil (83. Vrabec), Kučera - Krmenčík, Ujec. Trenér: Vrabec.