Viktoria Žižkov - HFK Olomouc 3:1Fotbalisté Žižkova udrželi svou neporazitelnost i proti HFK Olomouc

Fotbalisté Žižkova ani v sedmém zápase druhé ligy nenašli přemožitele a po výhře 3:1 nad HFK Olomouc se vrátili do čela tabulky. Viktoria v neděli sice poprvé v sezoně dostala gól, výhru ale domácímu týmu zajistily zásahy Kaloda, Surynka a Bartla.

Daniel Bartl (vlevo na archivním snímku) pečetil vítězství Žižkova.

Žižkov se ujal vedení už ve čtvrté minutě, kdy se po centru Čtvrtníčka trefil Kalod. Domácí prvnímu poločasu dominovali a do dvoubrankového vedení je ve 20. minutě poslal ranou po odraženém míči Surynek. Stejný hráč mohl před koncem poločasu přidat třetí gól Viktorie, ve skluzu ale netrefil odkrytou branku.

Olomouc o přestávce udělala dvě změny v sestavě a už po dvou minutách hry dokázala snížit, když křížnou ranou zpoza vápna překonal Boháče Kobylík. Ukončil tak neprůstřelnost Žižkova, která trvala 587 minut.

Hosty snížení nabudilo a v 69. minutě mohlo být srovnáno, ale Biolka včasným vyběhnutím zastavil domácí brankář. Olomouc z tlaku nakonec nic dalšího nevytěžila a naopak Bartl v nastavení přidal třetí gól Žižkova.

Viktoria se tak s 19 body vrátila do čela tabulky, ze kterého ji v sobotu díky lepšímu skóre sesadili Bohemians 1905. "Klokani" na Žižkov ztrácejí tři body.

Čáslavi prohrála s Mostem

Hosté otevřeli skóre v 16. minutě hned z první šance - Štefkův centr z levé strany zužitkoval Lafrance. Čáslav soupeřovu branku v prvním poločase nijak výrazně neohrozila, navíc mohla dostat druhý gól, ale Lafrance tentokrát trefil jen tyč.

Ve druhém poločase se na gól čekalo až do samotného závěru. V 85. minutě utekl po rohu Čáslavi Mujagič a Štefko po jeho přihrávce poslal Most do dvoubrankového vedení. Dvě minuty před koncem navíc hosté přidali z dalšího brejku díky Schutovi třetí trefu.

Karviná prohrála ve Varnsdorfu a je předposlední

Fotbalisté Karviné utrpěli ve Varnsdorfu vysokou porážku 1:4 a v tabulce druhé ligy jsou předposlední. Dvěma góly je sestřelil útočník Marek Volf. Varnsdorf je čtvrtý se ztrátou pěti bodů na postupové příčky.

Domácí získali vedení ve 21. minutě, kdy byl faulován Schubert a Kotiš proměnil pokutový kop. Rozhodnutí pak přišlo v závěru první půle, kdy se dvakrát prosadil po rychlých akcích Volf. Nic na tom nezměnilo ani snížení Presla po centru bývalého reprezentanta Bolfa. Definitivu výsledku pak dal po změně stran Breite.

7. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - HFK Olomouc 3:1 (2:0)
Branky: 4. Kalod, 20. Surynek, 90.+3 Bartl - 47. Kobylík. Rozhodčí: Jílek - Tacina, Pochylý. ŽK: Hílek, Mareš - Šimko, Kopecký, Kobylík. Diváci: 1256.
Žižkov: Boháč - Šťastný (65. Slodowy), Kiidron, Bodeček, Čermák - Bartl, Hílek, Sloboda, Mareš (78. Bartošák) - Kalod, Surynek (84. Sedláček). Trenér: Nádvorník.
HFK: Šrom - Šimko (46. Dadák), Lukášek, Čep, Kopecký - Čtvrtníček, Hromek (46. Chmelo), Kobylík, Kovář (81. Korčian), Biolek - Žondra. Trenér: Machala.
Znojmo - Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 80. Buchta - 69. Vaněček II. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž. ŽK: Lacko - Mlika, Machek, Dřížďal. ČK: 36. Mlika, 71. Machek. Diváci: 610.
Znojmo: V. Hrubý - Hříbek (74. Cihlář), Avdič, Jonov, Buchta - Helísek, Lacko, Hnaníček (61. Šilinger), Okleštěk, Sukup - Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dvořák. - Machek, Čada, Vrtělka, Vaněček I (79. Dřížďal) - Mlika, Holub (28. L. Hrubý, 42. Vaněček II). Trenér: Jindra.
Čáslav - Most 0:3 (0:1)
Branky: 16. Lafrance, 85. Štefko, 88. Schut. Rozhodčí: Hrubeš - Kotík, Machálek. ŽK: Ujec, P. Efthymiadis, Fikejz - Šraga, Vodička, Mujagič. Diváci: 413.
Čáslav: Grušin - Fikejz, Charuza, Karal, Kunášek - O. Vrabec, P. Efthymiadis (57. Krmenčík), Prášil (79. Dudka), Rendla, Beránek (63. Kučera) - Ujec. Trenér: P. Vrabec.
Most: Belaň - Pospíšil, Běloušek, Procházka, Šraga - Nguyen, T. Pilař (68. Duvnjak), Lafrance, Schut (90. Nobst), Štefko - Vodička (73. Mujagič). Trenér: Zach.
Varnsdorf - Karviná 4:1 (3:1)
Branky: 35. a 42. Volf, 21. Kotiš z pen., 64. Breite - 37. Presl. Rozhodčí: Proske - Trávníček, Plesar. ŽK: Kotiš, Mach - Vladavič, Gonda. Diváci: 920.
Varnsdorf: Kovář - Zieris, Pimpara, Tvaroha - Breite (85. Stehlík), Kotiš, Cana, Mach, Jakobovský - Volf (77. Daníček), Schubert (69. Hikspoors). Trenér: Frťala.
Karviná: Rakovan - O. Cverna, Mikula, Bolf (72. V. Cverna), Knötig (46. Gonda) - Presl, Fischer (69. Wojnar), Hrtánek, Vladavič - Ciku, Vrána. Trenér: Malura.