Znojmo - Opava 2:1Znojmo splnilo proti Opavě roli favorita, soupeř zůstal poslední

Znojmo

Fotbalistům Opavy se nepodařilo zlomit čekání na druholigovou výhru ani v osmém kole ve Znojmě. Na jihu Moravy Slezané podlehli 1:2 a zůstali poslední. Domácí tým se po vítězství posunul na druhou příčku.

Opava nastoupila s dvěma novými posilami útočníkem Mrázkem a obráncem Kostelným. Ani ti však nedokázali čelit úvodnímu tlaku Znojma, který v 10. minutě vyústil ve vedoucí gól. Vašíček si ve vápně připravil střeleckou pozici a ranou k levé tyči překonal brankáře Květona.

Ve 20. minutě byl v dalším duelu s domácím útočníkem úspěšnější Květon, poté Vašíček ještě trefil tyč. Začátek druhé půle ale vyšel hostům, v 49. minutě odcentroval do vápna Ficek a Partyš hlavou vyrovnal.

Znojmo odpovědělo záhy. Lacko po rychlém brejku vyslal přihrávkou do šance Oklešťka, ten si patou míč zasekl a na konci pohledné kombinace Lacko skóroval do téměř prázdné brány.

Opava se pak už do tlaku ani do další šance nedostala. Závěr zápasu navíc dohrála pouze v deseti, když se Ficek zranil v době, kdy už hosté využili všechna tři střídání.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Znojmo - Opava 2:1 (1:0)
Branky: 10. Vašíček, 56. Lacko - 49. Partyš. Rozhodčí: Lerch - Hock, Arnošt. ŽK: Sukup, Okleštěk - Metelka, Radzinevičius. Diváci: 550.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Avdič, Jonov, Sukup - Helísek (88. Lukáš), Buchta, Lacko (77. Hnaníček), Okleštěk, Šilinger - Vašíček (87. Mandula). Trenér: Kalvoda.
Opava: Květon - Hrabina, Kostelný, Kuděla (66. Swiech), Pomp - Partyš, Metelka (76. Wirth), Sedláček, Ficek - Mrázek, Radzinevičius (68. Schaffartzik). Trenér: Vavruška.