Pardubice připravily domácí Táborsko v poslední minutě o výhru

Sezimovo Ústí

V poslední minutě přišli fotbalisté Táborska v pátek ve druhé lize o vítězství nad Pardubicemi. Nováčkovi soutěže zajistil na jihu Čech bod pár sekund před závěrečným hvizdem zadák Přibyl, jenž po brejku a centru za obranu vyrovnal na 1:1.

Domácí vedli od 57. minuty zásluhou Macha,, který po centru Cíferského skóroval hlavou. Táborsko mělo řadu gólových šancí, ale žádnou dalších neproměnilo.

"Měli jsme dost příležitostí, abychom vstřelili více gólů. Zápas byl v závěru nervózní a bylo otázkou, zda vedení udržíme, nebo inkasujeme branku. Zřejmě nám docházely síly, protože jsme se na tu jednu branku hodně nadřeli," řekl kouč domácích Luboš Zákostelský. "Tak zkušený mančaft ale musí v závěru utkání zvládnout," posteskl si.

Táborsko - Pardubice 1:1 (0:0)
Branky: 57. Mach - 90. Přibyl. Rozhodčí: Houdek - Zeman, Hrabovský. ŽK: Javůrek, Hundák (oba Pardubice). Diváci: 882.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Gallo, Cíferský - Kočí (87. Kalášek), Dobal, Šimák (66. Džafič), Jasanský - Mach - Strnad. Trenér: Zákostelský.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Němeček, Norek - Sklenář (46. Hundák), Jeřábek, Dubský (65. Řezníček), Javůrek - Petrus (90. Janecký), Dittrich. Trenér: Svědík.