Žižkov neudržel vedení nad Zlínem a poprvé doma prohrál

Fotbalisté Žižkova poprvé doma prohráli. V 11. kole druhé ligy podlehli Pražané po vyhraném poločase Zlínu 1:2 a připsali si třetí porážku z posledních čtyř zápasů.

Přitom průběh úvodních 45 minut ničemu takovému nenasvědčoval. Domácí předváděli aktivní hru s množstvím pohledných akcí a soupeře jasně převyšovali, jenže ze všech příležitostí proměnili pouze jedinou. V 36. minutě se prosadil Bartl.

Po změně stran však na trávník dorazilo úplně jiné zlínské mužstvo. Začalo držet míč a zlobit v útoku. Po hodině hry se zadáci Viktorie dopustili dvou chyb a Zlín utkání během tří minut bleskově otočil ve svůj prospěch. Otřesený Žižkov dohrával v křeči a ani šance v nastaveném čase už k vyrovnání nevyužil.

Čáslavští fotbalisté s novými trenéry podlehli Pardubicím

Fotbalisté Čáslavi nevyhráli ani pod vedením nových trenérů Ivana Kopeckého a Ivana Koleva. V 11. kole druhé ligy podlehl středočeský celek doma Pardubicím 0:1 a zůstal v tabulce poslední.

Čáslavi se nachystaná taktika rozsypala pod rukama už ve 12. minutě. Brankář Ducheček vyřešil Norkův brejk faulem před pokutovým územím a byl vyloučen.

Hosté se záhy dočkali vedoucího gólu. Ve 24. minutě po rohovém kopu nebyli čáslavští zadáci schopní odkopnout míč a Dittrich nekompromisní ranou rozvlnil síť.

Ve zbytku prvního poločasu domácí rozehrávali několik standardních situací, ale nic z nich nevytěžili. Beránek z ideálního místa těsně před vápnem trefil jen zeď.

Po změně stran pardubického gólmana poprvé řádně prověřil až v 71. minutě Prášil. Větší příležitost si už předtím připravil soupeř, ale Dittrich zblízka přestřelil branku. Úporná snaha Čáslavi už vyrovnání nepřinesla.

Znojemští fotbalisté uspěli ve Varnsdorfu a vedou už o čtyři body

Znojemští fotbalisté vedou druhou ligu už o čtyři body. V 11. kole vyhráli svěřenci trenéra Leoše Kalvody 1:0 ve Varnsdorfu Sukupovou brankou z 85. minuty a využili zaváhání obou svých pražských pronásledovatelů.

Varnsdorf, který dosud doma neprohrál, začal s chutí, k velkým šancím se však nedostal. Jako první tak výrazněji zahrozilo Znojmo, v 27. minutě zachránil domácí mužstvo po Avdičově stříleném centru reflexivní zákrok gólmana Kováře.

V druhé půli se proti Kovářovi neprosadili ani Lacko s Vašíčkem, v 76. minutě pak po chybě varnsdorfské obrany napřáhl Okleštěk, avšak jeho střela šla nad břevno. O chvíli později to na druhé straně zkusil Tvaroha a jen těsně minul branku.

První gól mohl padnout v 83. minutě, jenže Vašíček místo střely ještě hledal přihrávkou spoluhráče. Vše si ale Znojemští vynahradili o dvě minuty později, kdy volný Sukup poslal s pomocí tyče míč do sítě, zatímco domácí zadáci marně signalizovali ofsajd.

Druhá liga, 11. kolo:
Žižkov - Zlín 1:2 (1:0)
Branky: 36. Bartl - 65. Malcharek, 68. Železník. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Mokrusch. ŽK: Šťastný, Čermák - Malcharek, Červenka. Diváci: 1112.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron (86. Mareš), Besta, Čermák - Bartl, Hílek, Sedláček (72. Sloboda), Kotyza - Kalod (46. Hejný), Surynek. Trenér: Nádvorník.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Elšík, Červenka - Ruskovský (65. Bartolomeu), Bublák, Matejov (46. Železník), Salachna (46. Kroča), Hruška - Malcharek. Trenér: Kalivoda.
Varnsdorf - Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 85. Sukup. Rozhodčí: Trávníček - Vysloužil, Machálek. ŽK: Cana - Sukup, Vašíček. Diváci: 820.
Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Zieris, Pimpara, Jakobovský (88. Stehlík) - Cana, Kotiš - Breite, Mach (46. Martan), Hikspoors - Volf (61. Vilkovský). Trenér: Frťala.
Znojmo: Hrubý - Hříbek (90. Lukáš), Avdič, Jonov, Šilinger - Sukup, Nepožitek (84. Cihlář), Lacko, Hnaníček, Okleštěk - Vašíček (89. Odehnal). Trenér: Kalvoda.
Čáslav - Pardubice 0:1 (0:1)
Branka: 24. Dittrich. Rozhodčí: Kalenda - Hájek, Marek. ŽK: Achemaistos, Prášil - Norek, Prorok, Javůrek, Dittrich, T. Dubský, Jeřábek. ČK: 12. Ducheček (Čáslav). Diváci: 365.
Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Karal, Rendla, Kunášek - Fikejz, Prášil, Krmenčík, Beránek (54. Hodas) - P. Efhtymiadis (13. Antošík), Synek (71. Kučera). Trenéři: Kopecký, Kolev
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Norek - Hundák (85. Kakrda), Řezníček (90.+3 J. Sklenář), T. Dubský, Javůrek - Dittrich (69. Petrus), Jeřábek. Trenér: Svědík.