Žižkov - Varnsdorf 0:2Varnsdorf porazil neškodnou Viktorii Žižkov, Čáslav porazila Opavu

Fotbalisté Viktorie Žižkov nestačili na domácím hřišti na Varnsdorf a z posledních čtyři zápasů vytěžili pouhý bod. Dnes podlehli na zasněženém terénu 0:2, oba góly hosté vstřelili během dvaceti minut v úvodním poločase. Žižkov je v tabulce druhé ligy čtvrtý, šestý Varnsdorf se mu přiblížil na dva body.

Fotbalistům Žižkova se v posledních zápasech příliš nedařilo.

Oba týmy dnes pod vysílačem sváděly boj s těžkým terénem. Lépe se s ním vypořádali hosté a slavili první podzimní vítězství na hřišti soupeře. Zajistili jim ho dvě standardní situace, které Viktoria nedokázala správně pokrýt.

Skóre otevřel v 16. minutě Hikspoors hlavičkou po rohovém kopu Dobrovolného, varnsdorfský náskok zvýšil o dvacet minut Pimpara. Ocitl se osamocený před Boháčovou brankou a ideálně si naskočil na Kotišův centr.

Aktivita domácích většinou končila před pokutovým územím a do žádné větší brankové příležitosti se nedostali.

Čáslav už není poslední

Fotbalisté Čáslavi porazili v souboji týmů na sestupových příčkách Opavu 1:0. Důležité vítězství jim zajistil až v poslední minutě nastavení druhého poločasu Milan Ujec, domácí tak opustili poslední příčku tabulky.

Oba celky na těžkém terénu sváděly tuhý boj o každý metr a hru kazila řada nepřesností. Největší šanci v prvním poločase měl po nepovedené střele Mrázka ve 13. minutě Radzinevičius, v nadějné pozici však ani netrefil branku.

Po přestávce se pozvolna začali více prosazovat domácí, šancí ale bylo nadále poskrovnu. Jediná branka padla až v poslední minutě nastavení, kdy po rohovém kopu dotlačil míč do branky Ujec.

Čáslav díky druhé výhře v sezoně poskočila z posledního místa tabulky na 14. příčku. Za sebe odsunula Opavu a Most, všechny tři celky mají shodně deset bodů.

Viktoria Žižkov - Varnsdorf 0:2 (0:2)
Branky: 15. Hikspoors, 36. Pimpara
Rozhodčí: Lerch - Černý, Hrabovský. ŽK: Kiidron, Sloboda - Zieris. Diváci: 1063.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Besta, Čermák (77. Bodeček) - Bartl, Sloboda, Sedláček (46. Surynek), Mareš (71. Bartošák) - Kalod, Kotyza. Trenér: Nádvorník.
Varnsdorf: Kovář - Jakubovský, Zieris, Pimpara, Dobrovolný - Cana (61. Tvaroha), Kotiš (81. Stehlík), Breite, Schubert, Martan (70. Mach) - Hikspoors. Trenér: Frťala.
Čáslav - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Ujec.
Rozhodčí: Ochotnický - Kocián, Hájek. ŽK: Prášil - Kostelný, Hrabina, Radzinevičius. Diváci: 250.
Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Karal, Charuza, Kunášek - Fikejz, Prášil, P. Efthymiadis, Krmenčík (75. Hodas) - Synek (57. Kučera), Ujec. Trenér: Kopecký.
Opava: Květon - Hrabina, Kostelný, Metelka, Zapletal - Partyš, Wirth, Sedláček, Šrom (90. Žmolík) - Radzinevičius, Mrázek (89. Jurečka). Trenér: Vavruška.