Heinz se při debutu za Znojmo zaskvěl v druhé lize hattrickem

Fotbalový útočník Marek Heinz nastřílel při své premiéře za Znojmo hattrick. Díky vítězství 3:0 se jeho tým udržel na druhé příčce o skóre za hráči Bohemians Praha 1905, kteří zdolali Zlín 2:1. Viktoria Žižkov zahájila jarní část soutěže domácí bezbrankovou remízou s Ústím nad Labem, zápas Bohemians Praha v Čáslavi se kvůli podmáčenému terénu nedohrál.

Bývalý reprezentant Heinz, který ve Znojmě hostuje z prvoligové Olomouce, nastoupil na hrotu útoku a na gól v novém působišti čekal jen deset minut. Po Helískově přihrávce poslal míč z dálky přesně k tyči. Za sedm minut přidal Heinz lobem druhý gól, hattrick pak dovršil krátce po přestávce, kdy překonal brankáře Palečka po Oklešťkově pasu.

První příčku si udrželi Bohemians Praha 1905, kterým výhru 2:1 nad Zlínem přinesla až penalta Jindřiška ze sedmé minuty nastavení po ruce Kroči. K dlouhému nastavování přispěla i kuriózní situace z druhé půle, kdy se dlouho hledal náhradní praporek pro asistenta rozhodčího.

"Klokani" předtím ve vyrovnaném utkání vedli od 32. minuty, kdy se trefil technicky Kalina. O náskok přišli v 64. minutě po hlavičce Železníka a v závěru měli sice více ze hry, na rozhodnutí si ale museli počkat až do nastavení.

V opatrném duelu na Žižkově se rodily šance hlavně ze standardních situací. V 82. minutě přišla Viktoria o vyloučeného Málka, který zastavil protiútok soupeře, přesto nakonec byla výhře blíž. Kotyzův přímý kop v poslední minutě však zasáhl jen břevno.

V Čáslavi narušilo bezbrankový duel počasí a na začátku druhé půle musel být zápas kvůli bouřce přerušen. Rozhodčí nakonec utkání definitivně ukončil v 55. minutě kvůli nezpůsobilému terénu. Do té doby diváci navzdory nepříznivému stavu trávníku viděli hodně šancí, ale ani z jedné gól nepadl.

18. kolo druhé fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 32. Kalina, 90.+7 Jindřišek z pen. - 64. Železník. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Trávníček. ŽK: Kalina, Šmíd - Malý, Malcharek, Poznar, Červenka. Diváci: 3823.
Bohemians: Sňozík - Štochl, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec, Nerad (52. Budínský), Jindřišek, Rada, Bartek - Jirouš (80. Bálek). Trenér: Weber.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, Červenka - Železník, Dobeš (90.+3. Kubica), Elšík, Matějov (86. Hruška) - Malcharek, Poznar. Trenér: Kalivoda.
Znojmo - Karviná 3:0 (2:0)
Branky: 10., 17. a 49. Heinz. Rozhodčí: Kalenda - Kovařík, Machálek. ŽK: Hnaníček - Vaněk, Besta. Diváci: 920.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov (83. Mička), Hnaníček, Mudra - Helísek, Lacko, Buchta (76, Švarc), Nepožitek, Okleštěk (70. Cihlář) - Heinz. Trenér: Kalvoda.
Karviná: Paleček - O. Cverna, Mikula, V. Cverna, Hottek - Hoferica, Sobala (30. Vaněk) - Ciku, Fischer (46. Legierski), Knötig (62. Limanovský) - Besta. Trenéři: Pánik, Mašlej.
Čáslav - Bohemians Praha 0:0 nedohráno kvůli nezpůsobilému terénu
Rozhodčí: Adam - Zeman, Blažej. ŽK: Pollalis - Laštovka, Rakovan.
Čáslav: Ducheček - Šandera, Karal, Charuza, Achemaistos - Melissopulos, P. Efthymiadis, Pollalis, Krmenčík - Diuf - Sklenář. Trenéři: Kolev a Kopecký.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc, Bohata, Grznár - Pilík, Demeter, Rakovan, Pšovan - Smola, Kuzmanovič. Trenér: Pihávek.
Viktoria Žižkov - Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Proske - Kotík, Pochylý. ŽK: Kotyza - Zukič, Peterka, Veverka. ČK: 82. Málek (Žižkov). Diváci: 1054.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Besta, Bartošák - Karaduz - Bartl (90. Bodeček), Málek, Kotyza, Mariotti (52. Roubal) - Šmigalovič (59. Hejný). Trenér: Nádvorník.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka, Martykán, Hrošovský, Peterka, Volek (78. Folwarczny) - Moulis (70. Veverka). Trenér: Bičovský.