Most - Žižkov 2:0Most po změnách zabral a ukončil sérii deseti zápasů bez výhry

Fotbalisté Mostu po změnách v podobě příchodu nového trenéra Zbyňka Busty a sportovního ředitele Tomáše Řepky ukončili sérii deseti zápasů bez výhry. Ve druhé lize dnes porazili doma Žižkov 2:0 a posunuli se na čtrnáctou příčku před Čáslav, která prohrála 1:2 v Ústí nad Labem. Poslední zůstává o skóre Opava, přestože vyhrála 2:1 v Pardubicích.

Most naposledy vyhrál v září, i kvůli tomu došlo k zemětřesení v realizačním týmu a především příchod bývalého reprezentanta Řepky vyvolal velký ohlas. Most změny nakoply, přestože proti Žižkovu bojujícímu o postup mohl brzy prohrávat, jenže Bartl neproměnil penaltu.

Naopak po půlhodině poslal domácí do vedení Vojta a v úvodu druhé půle zvýšil proti svým bývalým spoluhráčům Lafrance. Po hodině hry přišel Žižkov o vyloučeného Mareše a Most už důležitou výhru udržel. Viktoria přišla o šanci dotáhnout se bodově na čelo tabulky.

Před Žižkov se na třetí místo posunuli díky výhře 2:0 nad Táborskem hráči HFK Olomouc, kteří hráli po vyloučení Dolejše ze 43. minuty celý druhý poločas v početní převaze. Využili ji už krátce po změně stran, kdy z dorážky po zákroku Fryštáka otevřel skóre stoper Murin. Druhou branku přidal v 67. minutě hlavičkou Žondra.

Možnost obsadit alespoň do neděle první příčku nevyužilo Znojmo a po porážce 1:3 ve Zlíně zůstává druhé o skóre za Bohemians Praha 1905. Na hattrick ze svého debutu nenavázal útočník hostů Marek Heinz, zato domácí se trefovali. Ve 29. minutě otevřel skóre střelou do šibenice volný Hruška, pět minut po změně stran zvýšil z přímého kopu Dobeš.

V 73. minutě sice snížil na 1:2 Ševčík, který si poradil před prázdnou brankou s odraženým míčem, jenže hned o minutu později vrátil Zlínu dvoubrankový náskok Poznar.

Sokolov podruhé zvítězil, zabralo také Ústí

Opava v předchozích pěti zápasech uhrála jediný bod a dala jeden gól, tentokrát však zabrala, i když prohrávala. Pardubice v jarní premiéře po předchozích odložených zápasech udeřily v 18. minutě zásluhou Petruse, který ale vzápětí zahodil tři vyložené šance. Navíc Kudrna nastřelil tyč.

Toho využila Opava a v 65. minutě vyrovnal navrátilec z hostování v prvoligovém Hradci Králové Mrázek. O osm minut později Zapletal po Mrázkově přihrávce zajistil Opavě překvapivé vítězství.

Sokolov vyhrál i druhé jarní utkání s udrženou nulou, když doma porazil Vlašim 2:0. Obě branky dal v premiérovém soutěžním startu za Baník útočník Jurdík, který v Sokolově hostuje ze Sparty. Poprvé se prosadil ve 13. minutě, kdy se v pokutovém území dobře zorientoval a z úhlu napálil míč nekompromisně pod břevno. V 68. minutě hostující obránci přihráli Jurdíkovi, který zatáhl míč do šestnáctky a přesnou křížnou střelou rozhodl. Jurdík měl ještě dvě dobré šance, ale brankář Toma jej vychytal.

Desátou remízu v sezóně uhráli Bohemians Praha, kteří se rozešli bez branek s Varnsdorfem. Střížkovský celek, který se netrefil ani v posledním podzimním duelu, ani v nedohrané jarní premiéře s Čáslaví, zahodil hned čtyři velké šance a nevyužil 18 střeleckých pokusů. V závěru mohli udeřit hosté, ale domácí odvrátili míč na brankové čáře. Varnsdorf tak neprodloužil sérii pěti vítězství.

Ústí nad Labem po třech zápasech bez gólu zabralo a porazilo Čáslav 2:1. Přitom prohrávalo po brance Ujce po rohovém kopu. Nejprve však po 307 minutách utnul střelecké trápení Hrošovský a v 39. minutě rozhodl o výhře domácích Valenta proměněnou penaltou za faul Vasilakose na Moulise.

19. kolo druhé fotbalové ligy
Pardubice - Opava 1:2 (1:0)
Branky: 18. Petrus - 65. Mrázek, 73. Zapletal. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Hock. ŽK: Přibyl - Zapletal. Diváci: 728.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Němeček, Pospíšil - Rezek (87. Janecký), Dubský, Kudrna (76. Rešetár), Hundák - Hodas, Petrus. Trenér: Svědík.
Opava: Květon - Čárnota, Štrbák, Metelka, Potočný - Šrom, Zapletal, Wirth, Ficek (11. Mrázek) - Prokeš (59. Lokša), Krčmařík (88. Partyš). Trenér: Vavruška.
Sokolov - Vlašim 2:0 (1:0)
Branky: 13. a 68. Jurdík. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Machálek. ŽK: Dvořák II. - Křeček, Putz, Klán, Kropík. Diváci: 505.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Hošek, Dřížďal - Vaněček (77. Machek), Čada, Vrtělka, Dvořák II. - Šamánek (65. Holub) - Jurdík (89. Mlika). Trenér: Jindra.
Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, Kropík, Sudek - Putz, Pokorný (76. Matějka), Křeček, Jeřábek (60. Kocourek) - Klán (60. Wojnar), Vyhnal. Trenér: Frýdek.
Bohemians Praha - Varnsdorf 0:0
Rozhodčí: Ochotnický - Gallo, Plesar. ŽK: Laštovka - Breite, Rudnickij. Diváci: 425.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc, Bohata, Grznár - Pilík (83. Hájek), Demeter, Rakovan, Očovan - Smola, Kuzmanovič (80. Šenkeřík). Trenér: Pihávek.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zieris, Soběslav, Fabián - Cana, Daníček (46. Breite) - Martan (87. Mach), Schubert, Rudnickij - Volf (68. Hikspoors). Trenér: Frťala.
Ústí nad Labem - Čáslav 2:1 (2:1)
Branky: 14. Hrošovský, 40. Valenta z pen. - 8. Ujec. Rozhodčí: Houdek - Ratajová, Černý. ŽK: Zukič, Valenta - P. Efthymiadis. Diváci: 680.
Ústí: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Peterka, Hovorka (72. Pavlíček), Martykán, Hrošovský, Volek - Moulis. Trenér: Bičovský.
Čáslav: Ducheček - Šandera, Vasilakos, Karal, Achemaistos - Fikejz, Ujec, Mellisopulos (86. Hippias), P. Efthymiadis, Pollalis (57. Charuza) - Sklenář (66. G. Efthymiadis). Trenéři: Kolev a Kopecký.
Baník Most - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 33. Vojta, 49. Lafrance. Rozhodčí: Mikel - Štěrba, Tacina. ŽK: Lafrance, Musiol, Vojta, Němec - Bartošák, Mareš. ČK: 59. Mareš (Žižkov).
Most: Belaň - Procházka, Novotný, Žižka, Řehák - Vojta, Lafrance, Běloušek, Kotlan (80. Rosendo), Mujagič (88. Osumanu) - Musiol (70. Němec). Trenér: Busta.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Besta, Bartošák (87. Roubal) - Bartl (58. Dressler), Čermák, Kotyza, Surynek (77. Hejný), Mareš - Kalod. Trenér: Nádvorník.
HFK Olomouc – Táborsko 2:0 (0:0)
Branky: 48. Murin, 67. Žondra. Rozhodčí: Kalenda - Vlasjuk, Trávníček. ŽK: Žondra, Hromek - Dolejš, Presl, Krch. ČK: 43. Dolejš (Táborsko). Diváci: 312.
HFK Olomouc: Šrom - Šimko, Kopecký, Murin (86. Čep), Jovanovič - Čtvrtníček, Kobylík (90. Nekuda), Hromek, Biolek - Korčián (65. Chmelo), Žondra. Trenér: Machala.
Táborsko: Fryšták - Mašek, Radoš (79. Voráček), Mráz, Krch - Šimák, Dolejš, Ciferský, Sladký - Džafič (79. Kočí), Presl. Trenér: Zákostelský.
Zlín - Znojmo 3:1 (1:0)
Branky: 29. Hruška, 50. Dobeš, 74. Poznar - 73. Helísek. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Matějov - Jonov, Heinz, Hrubý, Hříbek. Diváci: 858.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Kroča, Kubica, Červenka - Železník (86. Ruskovský), Dobeš, Elšík, Matějov (78. Holík), Hruška (90. Bartolomeu) - Poznar. Trenér: Kalivoda.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Helísek, Lacko, Okleštěk, Nepožitek (59. Ševčík), Buchta (79. Cihlář) - Heinz. Trenér: Kalvoda.