Rubriky:

Národní liga

Řepka je životní divočák a jeho nabídka mě nepřekvapila, tvrdil nový mostecký kouč Busta

16. března 2013 20:32 - Most

Personální zemětřesení ve fotbalovém Mostě přineslo první efekt. Tým Baníku nastoupil proti favorizované Viktorii Žižkov premiérově nejen pod taktovkou nového vedení klubu v čele s generálním manažerem Radkem Stehlíkem, ale i s novými muži na lavičce. Jimi jsou trenér Zbyněk Busta a sportovní manažer Tomáš Řepka. „Prvořadým cílem je záchrana v soutěži,“ podotkl Busta po svém mosteckém debutu v podobě vítězství 2:0.

 

Petr Horník, Právo

„Věděli jsme, že Žižkov patří k lídrům druhé ligy, což prokazoval sebevědomím v prvním poločase. Zbytečně jsme zalezli k našemu pokutovému území a ze souvislého tlaku soupeře vyplynula i jasná penalta po dětinském zákroku. Naštěstí pro nás ji hosté neproměnili," líčil novopečený trenér. „Najednou jsme začali hrát a šli jsme do vedení krásnou střelou Jakuba Vojty, to byla nádhera. Zvedli jsme hlavu a po druhém gólu nám stačilo zavřít prostor a mohli jsme zvítězit i výraznějším způsobem, protože po vyloučení hráče Žižkova jsme si vytvářeli další solidní šance," bilancoval dále Busta vydařený zápas.

Co jej přivedlo do Mostu? „Od léta, kdy jsem skončil v Písku, jsem byl bez angažmá. Celý podzim a zimu jsem odpočíval a na Karlštejně jsem začal podnikat v penzionech. Před pár dny zazvonil telefon a Tomáš Řepka se mě ptal, jestli bych měl chuť do trénování. Sám jsem cítil, že už dlouho nejsem ve fotbale, a že bych to klidně zkusil. A Tomáš mi odtajnil, že se jedná o Baník Most," prozradil trenér.

Jak Bustu překvapilo, že ho oslovil právě Tomáš Řepka? „U Tomáše mě nepřekvapí nic. Je to životní divočák a přeji mu, aby mu fotbalová práce vyšla. Nastínili jsme si s vedením klubu nějakou budoucnost, která se bude odvíjet od záchrany ve druhé lize," tvrdil kouč.

Jak vidí spolupráci se sportovním manažerem? „Beru ho jako Tomáše Řepku a ne jako funkcionáře. Věřím, že budeme fungovat vedle sebe tak, aby byl prospěšný pro hráče i klub. Bavil jsem se s ním a určitě se bude udržovat v kondici, protože s aktivní kariérou končit nehodlá. A třeba bude v létě s klubem jednat o hráčském působení. Ale řekli jsme si, že teď to ale nepřichází v úvahu a ani po něm okamžitý návrat na hřiště nechci," vykládal Busta.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..