Žižkov - Pardubice 0:2Fotbalisté Žižkov nedali na jaře ještě ani gól

Fotbalisté Viktorie Žižkov ani ve třetím jarním utkání druhé ligy neskórovali, ve 20. kole v neděli podlehli doma Pardubicím 0:2. Hosté dali soupeři lekci z produktivity, když se v 83. a 87. minutě prosadil Petrus.

Pražané měli několik šancí už v prvním poločase, ale gólmana Frydrycha nepřekonali. V 15. i 22. minutě na něm ztroskotal Kotyza. V 72. minutě po rychlé akci netrefil pardubickou branku Bartl a přišel trest.

Chvíli nato ještě Petrus s hlavičkou neuspěl, ale sedm minut před koncem už poslal hosty do vedení po Rešetárově centru z levé strany. Žižkov se snažil rychle zachránit alespoň bod, ale místo toho znovu inkasoval.

Žižkov získal na jaře zatím jen bod a ztrácí kontakt s čelem tabulky.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Žižkov - Pardubice 0:2 (0:0)
Branky: 83. a 87. Petrus. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Ratajová. ŽK: Dubský (Pardubice). Diváci: 836.