Znojmo porazilo fotbalisty Bohemians 1905 a vede druhou ligu

Znojmo/Praha

Fotbalisté Znojma porazili vedoucí celek druhé ligy Bohemians Praha 1905 a sami se s dvoubodovým náskokem posunuli na první místo tabulky. V utkání 20. kola zvítězil jihomoravský tým na svém hřišti 2:0 brankami Heinze a Nepožitka.

Brankář Bohemians 1905 Radek Sňozík

Jako první se do šance dostal hostující Bartek, který prošel do vápna, ale vystřelil vedle. A tak skóre otevřelo Znojmo - v 27. minutě měl bývalý reprezentant Heinz po Helískově centru a Nepožitkově hlavičce dost prostoru na dorážku a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Sňozíka.

O deset minut později musel Sňozík po rohovém kopu domácích s tržnou ranou střídat. Po změně stran hrálo Znojmo ze zabezpečené obrany, spoléhalo na protiútoky a jeden mu vyšel. Po Helískově pasu běžel Nepožitek sám na náhradního gólmana Pražanů Havránka, udělal mu kličku a do prázdné branky zvýšil na konečných 2:0.

Viktoria Žižkov ani v třetím jarním utkání neskórovala, Pardubicím podlehla 0:2. Hosté dali soupeři lekci z produktivity, když se v 83. a 87. minutě prosadil Petrus.

Pražané měli několik šancí už v prvním poločase, ale gólmana Frydrycha nepřekonali. V 15. i 22. minutě na něm ztroskotal Kotyza. V 72. minutě po rychlé akci netrefil pardubickou branku Bartl a přišel trest.

Chvíli nato ještě Petrus s hlavičkou neuspěl, ale sedm minut před koncem už poslal hosty do vedení po Rešetárově centru z levé strany. Žižkov se snažil rychle zachránit alespoň bod, ale místo toho znovu inkasoval.

Žižkov získal na jaře zatím jen bod a ztrácí kontakt s čelem tabulky.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Znojmo - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 27. Heinz, 58. Nepožitek. Rozhodčí: Mikel - Kotík, Gallo. ŽK: Jonov - Rada. Diváci: 1335.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Helísek (89. Lukáš), Lacko (78. Cihlář), Buchta, Nepožitek, Okleštěk - Heinz (85. Ševčík). Trenér: Kalvoda.
Bohemians 1905: Sňozík (36. Havránek) - Růžička, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec (73. Štochl), Jindřišek, Rada, Nerad (46. Šiml), Bartek - Jirouš. Trenér: Weber.
Žižkov - Pardubice 0:2 (0:0)
Branky: 83. a 87. Petrus. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Ratajová. ŽK: Dubský (Pardubice). Diváci: 836.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Besta, Čermák - Bartl (84. Dressler), Málek (81. Surynek), Kotyza, Karaďuz, Jawad - Kalod. Trenér: Nádvorník.
Pardubice: Frydrych - Pospíšil, Němeček, Tischler, Norek - Rezek (60. Rešetár), Jeřábek, Dubský (78. Vencl), Hundák (89. Kakrda) - Hodas, Petrus. Trenér: Svědík.
Opava - Zlín 2:1 (2:0)
Branky: 1. Zapletal, 20. Ficek - 77. Železník. Rozhodčí: Kalenda, Blažej, Machálek. ŽK: Květon, Štrbák, Ficek, Zapletal - Elšík. Diváci: 1143.
Opava: Květon - Hrabina, Metelka, Štrbák, Potočný - Krčmařík (58. Partyš), Wirth, Zapletal, Ficek (82. Sedláček) - Lokša (74. Prokeš), Mrázek. Trenér: Vavruška.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Kubica, Kroča, Červenka - Železník, Dobeš, Elšík (76. Ruskovský), Hruška (27. Poznar) - Malcharek, Polách (60. Matějov). Trenér: Kalivoda.
Táborsko - Bohemians Praha 1:1 (0:0)
Branky: 78. Kočí - 90.+1 Rakovan. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Arnošt. ŽK: Sladký, Presl, Krch - Bohata, Smola, Laštovka. Diváci: 376.
Táborsko: Fryšták - Mašek, Mráz, Krch, Radoš - Šimák (84. Mach), Sladký, Ciferský - Džafič (90. Smetana), Kočí - Presl (87. Kotrba). Trenér: Zákostelský.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc, Bohata, Grznár - Pilík (83. Macháček), Rakovan, Demeter, Očovan (90.+3 Janda) - Smola, Kuzmanovič (69. Šenkeřík). Trenér: Pihávek.
Vlašim - Karviná 4:1 (3:0)
Branky: 29. a 38. z pen. Petrů, 5. Vyhnal, 79. Wojnar - 66. Mišinský. Rozhodčí: Hrubeš - Černý, Dobrovolný. ŽK: Hottek, Homola (oba Karviná). Diváci: 375.
Vlašim: Toma - Sus, Petrů, Krmpotič, Sudek - Matějka, Pokorný (88. Klán), Vebr, Kocourek (64. Průcha) - Wojnar - Vyhnal (38. Jícha). Trenér: Frýdek.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig - Vaněk, Hottek - Fiala (46. Hoferica), Mišinský, Vaclík (67. Limanovský) - Legierski (46. Ciku). Trenér: Páník.
Ústí nad Labem - Most 2:0 (2:0)
Branky: 20. Veverka, 34. Valenta z pen. Rozhodčí: Adam - Vlasjuk, Zeman. ŽK: Zukič, Veverka - Němec, Vojta. ČK: 33. Mujagič (Most). Diváci: 2006.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka (65. Pavlíček), Peterka, Martykán, Volek - Veverka (86. Uka), Moulis (77. Hanich). Trenér: Bičovský.
Most: Belaň - Procházka, Novotný, Žižka, Řehák - Vojta, Lafrance, Pilař (68. Rosendo), Kotlan (46. Němec), Mujagič - Musil (60. Šraga). Trenér: Busta.
Utkání Čáslav - Sokolov a Varnsdorf - HFK Olomouc byla kvůli nezpůsobilému terénu odložena.