Ústí nad Labem - Pardubice 1:0Ústí v Národní fotbalové lize popáté za sebou bodovalo

Ústí nad Labem

Fotbalisté Ústí nad Labem vyhráli v jarní části Národní ligy i třetí domácí zápas a v součtu s dvěma remízami z hřišť soupeřů tak popáté za sebou bodovali. Po vítězství 1:0 nad Pardubicemi, o kterém rozhodl v 79. minutě obránce Dvořák, patří Severočechům v tabulce páté místo.

Vyrovnaný souboj rozhodl pro Ústí Lukáš Dvořák (vpravo).

Úvodní dvacetiminutovka zápasu 22. kola patřila hostům, kteří zahrávali čtyři rohové kopy po sobě a ve 20. minutě trefil Rezek jen vybíhajícího ústeckého brankáře Nováka. Na druhé straně Moulis ve velké šanci sám před brankou zaváhal.

Po hodině hry zazvonilo břevno domácí branky po střele střídajícího Hundáka, o deset minut později se zase vyznamenal pardubický gólman Frydrych po Volkově střele.

Vyrovnaný souboj rozhodl v 79. minutě domácí Dvořák, který po centru střídajícího Benčíka a Moulisově hlavičce do břevna dorazil míč za záda brankáře Frydrycha. V nastaveném čase si pak domácí gólman Novák poradil s Petrusovou střelou.

Karviná uspěla v bitvě záchranářů

V záchranářském souboji si Karviná odvezla ze stadionu Táborska výhru 3:1, dvakrát skóroval Besta. Oba týmy vedli noví trenéři. "Svou premiéru jsem si představoval úplně jinak, cítím velké zklamání," řekl kouč Jihočechů Roman Nádvorník.

Trenér Karviné Josef Mazura si oddechl, že domácí hráči hned v první minutě nevyužili velkou šanci. "Kdyby ji proměnili, zápas by se vyvíjel asi jinak. V první půli jsme hráli bojácně, ve druhé jsme se zlepšili a zaslouženě jsme vyhráli," prohlásil Mazura.

Uspěl i další ohrožený celek Most, který porazil Bohemians Praha 1:0 a na jaře rovněž potřetí za sebou zvítězil doma. Branku vstřelil v 72. minutě Ibragimov, který parádně zakroutil přímý kop přes zeď do šibenice.

Vlašim remizovala se Zlínem 2:2. Hosté vedli díky Železníkově penaltě, po změně stran ale Středočeši skóre otočili. V 50. minutě usměrnil Wojnarův centr do sítě Křeček, Janda pak přihrál volnému Putzovi, který poslal Vlašim do vedení. To ale domácím vydrželo jen šest minut, zaváhání obrany potrestal vyrovnávacím gólem Malcharek.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 79. Dvořák. Rozhodčí: Příhoda - Štěrba, Černý. Bez karet. Diváci: 911.
Ústí n. L.: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka, Martykán, Hrošovský, Volek (76. Benčík) - Veverka (88. Pavlíček), Moulis. Trenér: Bičovský.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Němeček, Norek - Vencl, Pospíšil (82. Janecký), Kudrna (71. Rešetár), Rezek (56. Hundák) - Petrus, Jeřábek. Trenér: Michal.
Táborsko - Karviná 1:3 (0:0)
Branky: 73. Strnad - 70. a 76. Besta, 60. Mišinský. Rozhodčí: Bílek - Kovařík, Pilný. Bez karet.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Radoš (77. Mach), Mráz, Krch - Dobal, Kočí (82. Jasanský), Ciferský, Sladký (67. Strnad) - Dolejš, Presl. Trenér: Nádvorník.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Limanovský (46. Fiala) - Vaněk, Hottek - Hoferica (78. Sobala), Mišinský, Ciku - Besta (82. Fischer). Trenér: Mazura.
Most - Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 72. Ibragimov. Rozhodčí: Jech - Dobrovolný, Hock. ŽK: Procházka, Ibragimov, Němec - Očovan, Demeter, Smola. Diváci: 1036.
Most: Pokorný - Běloušek, Novotný, Žižka (34. Lafrance), Řehák - Ibragimov, Procházka, Kotlan, Pilař (78. Klavík), Šraga (46. Vojta) - Němec. Trenér: Busta.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Bohata, Macháček, Grznár - Hájek, Rakovan, Demeter, Očovan (78. Pilík) - Šenkeřík (64. Smola), Kuzmanovič. Trenér: Pihávek.
Vlašim - Zlín 2:2 (0:1)
Branky: 50. Křeček, 71. Putz - 33. Železník z pen., 77. Malcharek. Rozhodčí: Nenadál - Zeman, Ratajová. ŽK: Pokorný - Pazdera, Motal, Ruskovský. Diváci: 335.
Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, Krmpotič, Sudek - Wojnar, Pokorný (58. Janda), Křeček, Průcha (10. Kocourek) - Vyhnal, Putz (86. Jícha). Trenér: Frýdek.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Kroča, Malý, Červenka - Železník (60. Ruskovský), Elšík, Motal, Polách (88. Dobeš), Hruška - Malcharek (90. Poznar). Trenér: Kalivoda.