Bohemians - Žižkov 2:0Žižkov opět prohrál, v derby padl s Bohemians Praha

Fotbalisté Viktorie Žižkov ani v šestém jarním utkání druhé ligy nezvítězili. V 23. kole podlehli v městském derby na hřišti Bohemians Praha 0:2 a ze tří zápasů po příchodu nového italského kouče Giancarla Favarina získali jediný bod. Na jaře Viktoria vstřelila jen jeden gól. Na čtvrté místo se díky výhře 3:1 v Olomouci posunulo Ústí nad Labem.

Žižkov se prezentoval jako odevzdaný soupeř, Bohemians Praha díky tomu před rekordní střížkovskou návštěvou 972 diváků na jaře poprvé vyhráli. Na branku Štěpanovského nemířil za celý zápas ani jeden míč, všech šest žižkovských střel letělo mimo tři tyče.

Domácí otevřeli skóre šest minut po zahájení hry a uzavřeli ho naopak šest minut před koncem. Do vedení šli zelenobílí po hlavičce nového kapitána Pence, druhá branka padla po samostatné akci střídajícího Pilíka. Ten obešel tři protihráče a přihrál Macháčkovi, který skóroval ostrou ranou pod břevno.

Sokolov na jaře zatím neporažen

Sokolov zvítězil nad Mostem rovněž 2:0, na jaře stále ještě nenašel přemožitele a posunul se na třetí místo tabulky o dva body za druhé Znojmo. Domácí vedli od 6. minuty, kdy si na Dvořákův rohový kop naskočil Vondráček a hlavičkou ke vzdálenější tyči poslal Sokolov do vedení.

O rychlou odpověď se mohl postarat Němec, ale po centru z pravé strany zakončil vedle. Po necelé půlhodině hry to z přímého kopu zkusil Řehák, ale Dvořák v brance Sokolova vytáhl skvělý zákrok a míč vyboxoval.

V druhém poločase se Most snažil o vyrovnání a Sokolov se díky tomu dostal do několika nadějných protiútoků, které však nedokázal zužitkovat. Až v 63. minutě vyšla domácím útočná akce na výbornou. Po rychlé kombinaci našel Dvořák II. přesným centrem nabíhajícího Vaněčka, jenž zblízka poslal míč do mostecké branky.

Olomouc podruhé za sebou třikrát inkasovala

Olomouc podruhé za sebou dostala tři góly a místo posunu na třetí místo, jen bod za druhé Znojmo, se propadla na šesté. Doma s Ústím brzy prohrávala, když druhou velkou šanci v zápase využil ve čtvrté minutě Volek, který podobnou akci předvedl i těsně po přestávce, ale Karabinu nepřekonal.

HFK si vytvořil tlak a v 57. vyrovnal po střele Kováře, který míč po souhře Chmela a Žondry uklidil do prázdné branky. Hostům však stačil jeden brejk a dostali se do vedení: Volkovu asistenci využil Hrošovský. Čtvrt hodiny před koncem pak vedení hostů pojistil díky dalšímu výpadu Volka snadnou střelou Hovorka.

Táborsko získalo body v boji o záchranu

Táborsko vyhrálo v Pardubicích 1:0 a v boji o záchranu získalo první body pod vedením trenéra Romana Nádvorníka. Zápas rozhodla 58. minuta, kdy po trestném kopu Kočího odpískal rozhodčí ve vápně hraní rukou a Strnad nařízenou penaltu proměnil. Největší pardubickou šanci na vyrovnání měl v 86. minutě Přibyl, kterého však vychytal brankář Fryšták.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Bohemians Praha - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 6. Penc, 84. Macháček. Rozhodčí: Lerch - Trávníček, Hock. ŽK: Laštovka, Očovan - Dressler, Bartl, Mareš, Kotyza. Diváci: 942.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc, Bohata, Križan - Demeter - Hájek (74. Pilík), Macháček (90. Smola), Rakovan, Očovan - Šenkeřík (65. Kuzmanovič). Trenér: Pihávek.
Žižkov: Boháč - Dressler, Kiidron, Besta, Čermák - Bartl (79. Hejný), Bajer, Mareš, Roubal (53. Králík) - Kotyza - Kalod. Trenér: Favarin.
Pardubice - Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 58. Strnad z pen. Rozhodčí: Ochotnický - Tacina, Machálek. ŽK: Rešetár, Kudrna, Petrus, Přibyl - Krch, Fryšták. Diváci: 628.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Němeček (54. Vencl), Norek - Pospíšil, Jeřábek, Kudrna, Rešetár (79. Hodas) - Petrus, Rezek (40. Hundák). Trenér: Svědík.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Krch, Jasanský (44. Sladký) - Dolejš, Dobal, Ciferský, Kočí - Presl (90. Džafič), Strnad (89. Mach). Trenér: Nádvorník.
Sokolov - Most 2:0 (1:0)
Branky: 6. Vondráček, 63. Vaněček. Rozhodčí: Houdek - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Čada, Blažek - Ibragimov, Vojta, Procházka. Diváci: 910.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal - Hrubý (87. Holub), Vrtělka, Čada, Vaněček (90. Machek) - Dvořák II. - Jurdík (73. Šamánek). Trenér: Jindra.
Most: Belaň - Běloušek, Novotný, Žižka, Řehák - Ibragimov, Kotlan (69. Klavík), Pilař, Procházka, Mujagič (41. Vojta) - Němec (58. Musiol). Trenér: Busta.
HFK Olomouc - Ústí nad Labem 1:3 (0:1)
Branky: 57. Kovář - 4. Volek, 69. Hrošovský, 76. Hovorka. Rozhodčí: Kocourek - Černý, Kotík. ŽK: Peterka (Ústí n. L.). Diváci: 465.
HFK Olomouc: Karabina - Kopecký, Kovář, Čep, Šimko (72. Nekuda) - Čtvrtníček, Kobylík, Hromek, Bednář, Korčián (46. Chmelo) - Žondra. Trenér: Machala.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Volek (88. Benčík), Martykán, Hrošovský, Peterka, Hovorka (90. Pavlíček) - Veverka (70. Moulis). Trenér: Bičovský.