Znojmo - Vlašim 6:1Znojmo nastřílelo Vlašimi šest gólů, Karviná jich dala Opavě pět

Fotbalisté Znojma rozstříleli díky pěti gólům z prvního poločasu ve 23. kole druhé ligy Vlašim 6:1, tříbodový náskok před nimi ale na prvním místě tabulky uhájili díky domácímu vítězství 3:0 nad Čáslaví hráči Bohemians Praha 1905. Střelecké hody nabídlo i slezské derby, ve kterém vyhrála Karviná nad Opavu 5:2.

Znojmo si vypracovalo rozhodující náskok už během úvodní pětiminutovky, kdy se dvakrát trefil Radim Nepožitek. Vzápětí sice snížil z dorážky po chybě brankáře Vlastimila Hrubého Ondřej Průcha, jenže ještě do poločasu hosté dostali další tři góly.

Dvakrát se prosadil Josef Hnaníček, který nejprve tečoval míč do branky po rohovém kopu a následně zužitkoval technickou ranou Nepožitkův centr. Mezi jeho trefy vklínil gól ze sólového úniku Marek Heinz, který pět minut před koncem zápasu dokonal debakl svou již šestou brankou v pátém duelu od příchodu z prvoligové Olomouce.

Jen o gól menší náskok než Znojmo si v první půli v derby s Opavou vypracovala Karviná. Na vedoucí branku Elvista Cikua sice zareagoval už po třech minutách opavský Hynek Prokeš, ale ještě do přestávky se zapsali mezi střelce Jiří Homola, Vladimír Mišinský a znovu Ciku.

V 53. minutě zkorigoval skóre Radek Lokša technickou střelou, avšak naděje hostů na bodový zisk definitivně ukončil pátým gólem výborně hrající Homola.

Klokani si poradili s Čáslaví

Karviná pod novým trenérem Josefem Mazurou a asistentem Karlem Stromšíkem získala ze dvou zápasů šest bodů a na sestupová místa má k dobru už devět bodů. Pět branek se týmu naposledy podařilo dát před dvěma lety v Čáslavi. Opava zůstává poslední.

Své nejsuverénnější jarní vítězství vybojovali Bohemians Praha 1905. Za vítězstvím nad Čáslaví nasměrovala "Klokany" penalta po faulu na stopera Michala Šmída, kterou využil ve 38. minutě Josef Jindřišek.

Pravděpodobně klíčový okamžik přišel hned o minutu později, protože Matěj Štochl s pomocí teče obrany zvýšil na 2:0. Poslední gól přidal krátce po pauze Václav Kalina, ve zbytku zápasu už domácí své šance jen zahazovali, Jan Moravec a Lukáš Budinský na brankáře Víta Duchečka nevyzráli.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Karviná - Opava 5:2 (4:1)
Branky: 28. a 77. Homola, 11. a 45. Ciku, 40. Mišinský - 14. Prokeš, 53. Lokša. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Štěrba. ŽK: Vaněk, Mikula - Prokeš, Potočný. Diváci: 1870.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek - Fiala, Vaněk, Gonda (57. Sobala), Ciku - Hoferica (63. Fišer), Mišinský (83. Vaclík). Trenér: Mazura.
Opava: Hampel - Hrabina (31. Čarnota), Metelka, Štrbák, Potočný - Šrom, Binar (46. Sedláček), Zapletal, Ficek - Jurečka (46. Lokša), Prokeš. Trenér: Vavruška.
Znojmo - Vlašim 6:1 (5:1)
Branky: 2. a 5. Nepožitek, 25. a 42. Hnaníček, 35. a 85. Heinz - 8. Průcha. Rozhodčí: Orel - Blažej, Marek. ŽK: Lacko - Putz, Janda. Diváci: 873.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Lacko, Buchta (81. Mička) - Helísek, Nepožitek (63. Cihlář), Okleštěk - Heinz (85. Ševčík). Trenér: Kalvoda.
Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, Krmpotič (46. Kropík), Sudek - Křeček - Janda, Wojnar, Putz, Průcha (46. Kocourek) - Jícha (73. Pokorný). Trenér: Frýdek.
Bohemians Praha 1905 - Čáslav 3:0 (2:0)
Branky: 38. Jindřišek z pen., 39. Štochl, 50. Kalina. Rozhodčí: Jílek - Moláček, Arnošt. ŽK: Diuf, Pollalis (oba Čáslav). Diváci: 3744.
Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Šmíd, Cseh, Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada (84. Budinský), Bartek, Kolář (56. Nerad) - Štochl (71. Bálek). Trenér: Weber.
Čáslav: Ducheček - Šandera, Charuza, Karal, Achemaistos - Fikejz, Ujec, P. Efthymiadis, Melissopoulos (79. Guggino)- Diuf (60. Hippias), Vasilakos (40. Pollalis). Trenéři: Kopecký, Kolev.