Opava - Znojmo 0:1Fotbalisté Znojma vyhráli v Opavě a dotáhli se na Bohemians 1905

Fotbalisté Znojma zvítězili v dohrávce 22. kola druhé ligy 1:0 v Opavě a v tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Bohemians Praha 1905. Uspěl i třetí Sokolov, jenž si díky výhře 2:0 v Čáslavi udržel za lídry tříbodový odstup.

Znojmo uspělo v Opavě přesto, že poslední půlhodinu hrálo bez vyloučeného Heinze. Bývalý reprezentant dostal v 60. minutě červenou kartu za faul na Kostelného. Rozhodnutí padlo v 74. minutě. Unikající Nepožitek vystřelil a jeho tečovaná střela šťastně zapadla do šibenice opavské branky. Domácí nedokázali využít početní převahu a zkomplikovali si tak boj o záchranu.

Sokolov šel do vedení v Čáslavi ve 13. minutě, kdy nepovedenou Dvořákovu střelu usměrnil za Duchečkova záda Vaněček. Pět minut před poločasovou přestávkou mohli domácí vyrovnat, ale zcela volný Diuf nastřelil břevno.

Hosté definitivně rozhodli o své čtvrté výhře za sebou v 76. minutě. Dřížďal z levé strany našel před brankou Čadu a ten poslal míč "z první" do sítě. Čáslav je předposlední bod před Opavou.

V třetí dohrávce porazili fotbalisté Varnsdorfu 3:0 HFK Olomouc. Jsou čtvrtí tři body za Sokolovem a mají ještě zápas k dobru. Branky vstřelili Schubert, Kotiš z penalty a Rudnickij.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Opava - Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 79. Nepožitek. Rozhodčí: Zelinka, Tacina, Marek. ŽK: Kostelný, Ficek, Zapletal, Potočný - Mudra. ČK: 60. Heinz (Znojmo). Diváci: 1265.
Opava: Květon - Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný - Patryš, Zapletal (80. Krčmařík), Sedláček, Ficek (87. Jukl) - Prokeš, Lokša (60. Mrázek). Trenér: Vavruška.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Helísek (89. Lukáš), Lacko, Buchta, Nepožitek (85. Ševčík), Cihlář (79. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.
20. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - HFK Olomouc 3:0 (1:0)
Branky: 36. Schubert, 55. Kotiš z pen., 76. Rudnickij. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Peřina. ŽK: 25. Murin, 49. Žondra (oba HFK).
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Cana, Kouřil (27. Soběslav), Martan - Kotiš, Fabián, Zieris, Hikspoors (75. Vilkovský) - Rudnickij, Schubert (75. Breite). Trenér: Frťala.
HFK Olomouc: Šrom - Kovář, Šimko, Bednář, Čep - Murin, Kobylík, Biolek (69. Korčián), Čtvrtníček (69. Kopecký), Chmelo (81. Nekuda) - Žondra. Trenér: Machala.
Čáslav - Sokolov 0:2 (0:1)
Branky: 20. Vaněček, 76. Čada. Rozhodčí: Orel - Pilný, Trávníček. ŽK: Diuf, Pollalis, Melissopulos, Ujec - Jurdík. Diváci: 222.
Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Vasilakos (20. Ujec), Karal (76. Stathoulopulos), Guggino - Diuf, Pollalis (70. Hippias), Efthymiadis, Melissopulos - Krmenčík, Fikejz. Trenéři: Kolev a Kopecký.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal - Machek, Vrtělka, Čada, Vaněček (85. Dvorník) - Jurdík (72. Holub), Dvořák (79. Šamánek). Trenér: Jindra.