Bohemians 1905 - Táborsko 2:2Bohemians 1905 ztratili a přepustili vedení ve druhé lize Znojmu

Znojmo zvítězilo ve 25. kole Národní fotbalové ligy 3:0 nad čtvrtým Varnsdorfem a je novým lídrem soutěže. Z první příčky odsunulo tým Bohemians 1905, který sice otočil skóre domácího utkání s Táborskem, krátce před koncem ale o vedení přišel a remizoval 2:2. Karviná zdolala Ústí nad Labem 1:0.

Znojmo vyhrálo na jaře všechna domácí utkání s celkovým skóre 11:1 a v neděli formu ze svého hřiště potvrdilo. Ve 27. minutě ho dostal po rychlém brejku do vedení Radim Nepožitek, šest minut před pauzou přidal druhou branku ze standardní situace Todor Jonov.

Čtvrt hodiny před koncem vstřelil třetí gól znovu z protiútoku Nepožitek. Jihomoravský celek již potřetí za sebou neinkasoval a jeho brankář Vlastimil Hrubý udržel čtrnácté čisté konto v sezóně.

Karviná zdolala Ústí nad Labem

Bohemians 1905 byli proti Táborsku jasným favoritem, jenže v poločase prohrávali 0:1. Jediný gól první půle dal po asistenci Petra Dolejše Jan Šimák, na druhé straně v největší příležitosti selhal před brankářem Tomášem Fryštákem Matěj Štochl.

Útočník Klokanů si zlepšil chuť hned po přestávce, kdy se mu podařilo během 11 minut otočit skóre. Nejprve přeloboval gólmana po přihrávce střídajícího Martina Jirouše a vzápětí využil nabídku Lukáše Budínského. Pět minut před koncem však vyrovnal Daniel Krch, a tak i druhý vzájemný duel obou týmů v sezóně skončil remízou.

Karviná měla po celé utkání s Ústím výraznou převahu, ale dlouho ji nedovedla brankově vyjádřit, protože se soustředil hlavně na obranu. V prvním poločase se dostal hned do tří šancí Vladimír Mišinský, ale brankář hostů Radim Novák jeho úmysl vždy vystihl. Až v 68. minutě po centru Romana Fischera umístil Jakub Hottek hlavou míč za Novákova záda a zařídil Karviné výhru 1:0.

25. kolo Národní fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Táborsko 2:2 (0:1)
Branky: 48. a 56. Štochl - 23. Šimák, 85. Krch. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Paták. ŽK: Kalina, Bartek, Rada - Šimák, Vukadinovič. Diváci: 3668.
Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Ptáček (46. Jirouš), Šmíd, Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada, Nerad (46. Budínský), Bartek (79. Šiml) - Štochl. Trenér: Weber.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Krch, Kočí - Dolejš, Dobal, Ciferský (81. Mach), Sladký, Šimák (75. Džafič) - Strnad (66. Vukadinovič). Trenér: Nádvorník.
Znojmo - Varnsdorf 3:0 (2:0)
Branky: 27. a 74. Nepožitek, 39. Jonov. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Gallo. ŽK: Buchta, Jonov - Zieris, Breite, Vilkovský, Dobrovolný. Diváci: 815.
Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hnaníček, Cihlář - Buchta (88. Švarc), Lacko - Helísek, Nepožitek, Okleštěk (89. Odehnal) - Ševčík (82. Lukáš). Trenér: Kalvoda.
Varnsdorf: Porcal - Zieris (46. Vilkovský), Soběslav, Fabián, Tvaroha - Kotiš, Cana (46. Dobrovolný) - Martan, Schubert, Breite - Rudnickij (67. Just). Trenér: Frťala.
Karviná - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 86. Hottek. Rozhodčí: Ochotnický - Marek, Vlasjuk. ŽK: Hoffmann - Zeman. Diváci: 962.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig - Vaněk, Hottek (90. Sobala) - Fiala (58. Vaclík), Hoferica (9. Fischer), Ciku - Mišinský. Trenér: Mazura.
Ústí n. L.: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka (88. Hanich), Pavlíček (84. Veverka), Hrošovský, Volek (72. Benčík) - Peterka, Moulis. Trenér: Bičovský.