Žižkov - Znojmo 1:1Fotbalisté Znojma po remíze na Žižkově zůstali druzí

Fotbalisté Znojma remizovali v 26. kole druhé ligy na hřišti Viktorie Žižkov 1:1, když jim bod za remízu zachránil v předposlední minutě Adam Ševčík. Hosté promarnili možnost vrátit se na první místo tabulky a se 49 body jsou o skóre druzí za Bohemians Praha 1905. Před třetím Sokolovem, který v sobotu prohrál 0:1 na hřišti HFK Olomouc, má vedoucí dvojice náskok šesti bodů.

Richard Kalod z Viktorie Žižkov (vlevo) a Radek Buchta ze Znojma.

Tempo prvního poločasu udávala Viktoria a vedení se ujala už v osmé minutě, kdy Pavel Čermák proměnil penaltu nařízenou za hraní rukou. Hosté po přestávce přidali, ale vyrovnání se dočkali až devět minut po vyloučení domácího obránce Pavla Besty. Po ztrátě míče na půlce využil přesilovou hru v samotném závěru utkání Ševčík.

Poslední Čáslav neudělala krok k záchraně, protože nezvládla existenční zápas s Karvinou a prohrála s ní doma 1:3. Hosté šli v prvním poločase do dvoubrankového vedení zásluhou Mišinského, který proměnil penaltu za faul a přidal i gól ze hry po narážečce s Fischerem. Před hodině hry snížil Hippias, ale následný tlak domácích k obratu nevedl. Naopak těsně před koncem z brejku pojistil vítězství Karviné Fiala.

Čáslav stále ztrácí dva body na Opavu a tři na Most, které rovněž vyšly o víkendu bodově naprázdno. Most prohrál doma s novými lídry z Bohemians Praha 1905 těsně 0:1, Opava podlehla v přestřelce 3:5 domácímu Táborsku.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Znojmo 1:1 (1:0)
Branky: 8. Čermák z pen. - 89. Ševčík. Rozhodčí: Matějek - Tacina, Machálek. ŽK: Dressler, Karaduz, Bodeček (všichni Žižkov). ČK: 80. Besta (Žižkov). Diváci: 1056.
Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Besta, Čermák - Karaduz (56. Tasič) - Bartl, otyza, Mareš, Zapalač (62. Bartošák) - Kalod (76. Kiidron). Trenér: Favarin.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Hnaníček, Odehnal, Mudra - Lacko, Buchta - Helísek, Nepožitek, Cihlář (62. Okleštěk) - Ševčík. Trenér: Kalvoda.
Čáslav - Karviná 1:3 (0:2)
Branky: 57. Hippias - 19. z pen. a 37. Mišinský, 86. Fiala. Rozhodčí: Nenadál - Gallo, Trávníček. ŽK: Ducheček, P. Efthymiadis, Fikejz, Vasilakos - Gonda, Knötig, Fiala. Diváci: 210.
Čáslav: Ducheček - Šandera (42. Mylonas), Vasilakos, P. Efthymiadis, Guggino - Fikejz, Pollalis, Achemaistos (82. Kučera), Melissopulos - Sklenář (46. Mylonas) - Hippias. Trenéři: Kolev a Kopecký.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig (67. V. Cverna) - Fiala, Gonda (42. Sobala), Hottek, Ciku - Fischer (78. Limanovský), Mišinský. Trenér: Mazura.