Bohemians - Zlín 2:1Fotbalisté Bohemians Praha zdolali Zlín, doma uspěla i Karviná

Premiérové vítězství pod vedením nového hlavního kouče Miloše Sazimy si v pátek v druhé lize připsali fotbalisté Bohemians Praha. V utkání 28. kola porazili doma 2:1 Zlín, a přestože šlo teprve o jejich pátou výhru v sezóně, výrazně se tím přiblížili k záchraně. Naopak Zlín definitivně přišel o šanci na postup. Stejným výsledkem skončila i dohrávka 21. kola mezi Karvinou a Varnsdorfem. V 76. minutě zajistil domácímu mužstvu tříbodový zisk útočník Mišinský brankou z pokutového kopu.

Bohemians Praha rozhodli zápas díky dvěma brankám v úvodních dvaceti minutách. V 6. minutě rozjeli zelenobílí kombinační akci, Grussmann posunul míč na nabíhajícího Hájka, který střelou bez přípravy vymetl šibenici Kořínkovy branky. Ve 20. minutě Hájek přihrál Šenkeříkovi a ten zblízka přidal druhý gól.

Zlín sedmkrát v řadě neprohrál, na Střížkově se však dostal do hry až při dvoubrankovém manku. Blíž ke skórování však byli znovu domácí, dvě šance měl Kuzmanovič. Nejprve minutu před poločasem pálil zblízka nad a sedm minut po změně stran trefil břevno.

Moravané zvedli hlavu až v závěrečné půlhodině. Železník pálil z trestného kopu těsně nad a později v čisté gólové šanci trefil jen padajícího beka Laštovku.

V 80. minutě odcentroval Červenka a po závaru před brankou Bohemians Poznar snížil. V závěru utkání měli Zlínští převahu, k zakončení se dostali Dobeš i Poznar, neměli však přesnou mušku, a tak tři body zůstaly v Praze.

Karviná udolala Varnsdorf

"Potřebovali jsme dnes stůj co stůj vyhrát, a to se nám podařilo hlavně díky výkonu a dvěma gólům v prvním poločase. Spokojen mohu být zejména s nasazením hráčů, kteří udělali vše pro zisk tří bodů," uvedl kouč vítězů Sazima.

V Karviné se kvůli pozdnímu příjezdu hostů začalo hrát s více než čtvrthodinovým zpožděním. Karviná toho využila, v prvním poločase byla lepší, avšak řadu gólových šancí nevyužila. Výjimkou byl Limanovský, který po Hottkově centru v 15. minutě otevřel skóre.

Po změně stran se ale hosté podstatně zlepšili a v 64. minutě Fabián vyrovnal. Právě autor varnsdorfské branky však v 76. minutě fauloval v pokutovém území Mišinského a ten nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

28. kolo Národní fotbalové ligy:
Bohemians Praha - Zlín 2:1 (2:0)
Branky: 6. Hájek, 20. Šenkeřík - 80. Poznar. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Pilný. ŽK: Grussmann - Kroča, Železník, Polách, Kořínek. Diváci: 273.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Macháček, Penc, Bohata, Laštovka - Hájek, Demeter, Grussmann, Očovan (75. Grznár) - Kuzmanovič (89. Smrž), Šenkeřík (90.+1 Smola). Trenér: Sazima.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, B. Červenka - Motal (46. Elšík) - Železník, Poznar, Polách (56. R. Dobeš), Hruška - Malcharek (56. Matějov). Trenér: Kalivoda.
21. kolo Národní fotbalové ligy:
Karviná - Varnsdorf 2:1 (1:0)
Branky: 15. Limanovský, 76. Mišinský z pen. - 64. Fabián. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Zeman. ŽK: Fischer, Limanovský - Fabián. Diváci: 964.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig - Fiala (82. O. Cverna), Vaclík (46. Puškáč), Hottek, Limanovský - Fischer (74. Besta) - Mišinský. Trenér: Mazura.
Varnsdorf: Porcal - Jakobovský, Soběslav, Zbrožek, Fabián - Cana, Hikspoors - Rudnickij, Volf (77. Just), Breite (54. Martan) - Vilkovský (54. Schubert). Trenér: Frťala.