Most - Opava 5:1Opava a Čáslav definitivně sestupují z druhé fotbalové ligy

Fotbalisté Opavy a Čáslavi sestupují z druhé ligy. Šance obou týmů na udržení ukončilo domácí vítězství Mostu 5:1 nad poslední Opavou, díky kterému si navíc Baník vypracoval jeden zápas před koncem soutěže čtyřbodový náskok na předposlední Čáslav. V derby Bohemians v Příbrami prohrál tým z Vršovic se střížkovskými "Klokany" 2:3, i když vedl v poločase 2:0. Závěrečný díl soutěže se hraje ve středu, kdy je na programu 16. kolo, které bylo na startu jarní části kompletně odloženo kvůli nevyhovujícím podmínkám.

Most si mohl udržení zajistit sám, ve druhé lize však zatím slezského soupeře neporazil a na gól dlouho čekal i dnes. Po změně stran však rozhodl třemi bleskovými góly - v rychlém sledu se trefil z brejku Vojta, z přímého kopu se trefil Procházka a z dorážky po rohu zvýšil na 3:0 Žižka.

V 62. minutě přidal čtvrtou branku znovu Procházka ze standardní situace, gólové oslavy navíc vyústily ve strkanici a vyloučení hostujícího Klavíka. SFC dal minutu před koncem čestnou branku díky Jurečkovi, čtyřgólový náskok ale hned vrátil Mostu Nessoumou.

Opava soutěž opouští po dvou sezónách a Čáslav po šesti. Dnes jí sice zařídil šestou výhru v ročníku dvěma góly Melissopoulos, ale i přes triumf 2:1 nad Táborskem ztráta na Most zůstala kvůli jeho výhře čtyřbodová.

Vršovičtí Klokani ztratili v derby dvoubrankový náskok

V derby Bohemians, které se kvůli bezpečnosti hrálo v Příbrami, si již jistí postupující hráči 1905 vypracovali dvougólový náskok v první půli. Ve 14. minutě využil standardní situaci Rady hlavičkou Ptáček a čtyřiadvacetiletý stoper těsně před poločasem přidal i svou třetí branku v sedmém startu v ročníku po přímém kopu Budínského.

Na druhé straně se ve dvou šancích neprosadil Šenkeřík, ale náladu si zlepšil v 61. minutě, kdy snížil a nastartoval obrat. Za dvě minuty vyrovnal Smrž a další dvě minuty na to dokonal obrat Grussmann.

Bohemians 1905 tak nevyužili šanci posunout se na první místo, které mohli ukořistit díky porážce vedoucího Znojma. Jihomoravané inkasovali obě branky už před poločasem, ve 28. minutě otevřel skóre z penalty Kovář a tři minuty poté prostřelil brankáře Hrubého Korčián.

Varnsdorf uhájil třetí příčku

Třetí místo, které by při potížích Znojma se získáním licence mohlo znamenat postup do nejvyšší soutěže, uhájil Varnsdorf. V Ústí nad Labem vedl díky gólu Volfa, ale brzy nato vyrovnal Hanich. Tři body však získal díky zásahu Breiteho dvanáct minut před koncem.

O skóre čtvrtý zůstal Sokolov, který v posledním kole čeká zápas s Bohemians 1905, Varnsdorf bude hrát s Mostem. Sokolov dnes vyhrál 2:1 nad Zlínem díky úspěšné první půli. Jeho první gól dal hlavou Vondráček, o deset minut později uklidil Blažkův ostrý centr do sítě nabíhající Čada. Zlín stačil jen snížit zásluhou Kroči po rohovém kopu.

Bohemians Praha - Bohemians Praha 1905 3:2 (0:2)
Branky: 64. Šenkeřík, 65. Smrž, 66. Grussmann - 14. a 35. Ptáček. Rozhodčí: Franěk - Paták, Plesar. ŽK: Šenkeřík, Demeter, Penc - Rada, Havel. Diváci: 672.
Bohemians Praha: Krbeček - Macháček, Grussmann, Smrž, Penc, Očovan - Bohata, Laštovka, Demeter - Šenkeřík (90. Križan), Kuzmanovič (89. Smola). Trenér: Sazima.
Bohemians Praha 1905: Havránek - Růžička, Hauer, Ptáček, Kalina - Moravec (68. Jirouš), Jindřišek, Rada, Budínský (73. Havel), Bartek - Štochl (82. Bálek). Trenér: Weber.
HFK Olomouc - Znojmo 2:0 (2:0)
Branky: 28. Kovář z pen., 31. Korčián. Rozhodčí: Trávníček - Kordula, Vysloužil. ŽK: Bednář, Žondra - Jonov, Heinz, Nepožitek. Diváci: 252.
HFK Olomouc: Šrom - Šimko, Kovář, Jovanovič, Kopecký - Chmelo (90. Holásek), Hromek, Bednář, Korčián (89. Štěpánek) - Žondra, Nekuda (85. Pezzotti). Trenér: Machala.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Lacko - Helísek (85. Lukáš), Nepožitek, Cihlář - Heinz, Ševčík (68. Okleštěk). Trenér: Kalvoda.
Viktoria Žižkov - Vlašim 3:1 (2:0)
Branky: 24. a 83. Bartošák, 31. Bodeček - 67. Putz. Rozhodčí: Hrabovský - Pilný, Hock. ŽK: Zapalač - Toma, Wojnar, Putz, Jeřábek, Sudek. Diváci: 375.
Viktoria Žižkov: Boháč - Šťastný, Bodeček, Kiidron, Dressler - Tasič - Zapalač, Málek, Opluštil (83. Besta), Bartošák - Roubal (85. Hejný). Trenér: Favarin.
Vlašim: Toma - Vebr (46. Sudek), Petrů, Kucalas, Sus - Janda, Wojnar (87. Rybařík), Putz, Křeček, Jeřábek - Jícha (66. Matějka). Trenér: Horňák.
Ústí nad Labem - Varnsdorf 1:2 (0:0)
Branky: 67. Hanich - 55. Volf, 78. Breite. Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Zeman. ŽK: Benčik - Dobrovolný. Diváci: 264.
Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman, Džuban, Zukič (46. Valenta), Folwarczny (84. Hrošovský) - Hovorka (28. Volek), Martykán, Peterka, Benčík - Veverka, Hanich. Trenér: Bičovský
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Jakubovský, Zbrožek, Dobrovolný, - Cana (71. Hikspoors), Kotiš - Rudnickij (62. Martan), Schubert, Breite - Volf (77. Vilkovský). Trenér: Frťala.
Most - Opava 5:1 (0:0)
Branky: 55. a 62. Procházka, 49. Vojta, 58. Žižka, 90. Nessoumou - 89. Jurečka. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Machálek. ŽK: Lafrance, Procházka, Běloušek, Řehák - Metelka, Jurečka, Prokeš. ČK: 64. Klavík (Most). Diváci: 878.
Most: Belaň - Novotný, Běloušek, Žižka, Řehák - Vojta, Procházka, Lafrance (62. Pilař), Rosendo (66. Nessoumou) , Šraga (46. Mujagič) - Klavík. Trenér: Busta.
Opava: Hampel - Šrom, Metelka, Štrbák, Hrabina - Partyš (69. Lokša), Zapletal, Sedláček (58. Mrázek), Jurečka, Ficek - Prokeš (75. Jukl). Trenér: Baránek.
Pardubice - Karviná 1:1 (1:1)
Branky: 10. Hundák - 16. Ciku. Rozhodčí: Berka - Jiřík, Blažej. ŽK: Vencl, Přibyl - Knöttig. Diváci: 320.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil (70. Rezek), Kudrna, Jeřábek, Hundák - Fusek, Petrus (46. Rešetár). Trenér: Krejčí.
Karviná: Pinduch - Hoffman, Homola, D. Mikula, Knöttig - Limanovský, Hottek, Vaněk, Fischer (77. Puchel), Ciku (90. Hoferica) - Legierski (71. Besta). Trenér: Mazura.
Sokolov - Zlín 2:1 (2:0)
Branky: 22. Vondráček, 32. Čada - 78. Kroča. Rozhodčí: Houdek - Marek, Mokrusch. ŽK: Holub - Ruskovský. Diváci: 359.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Hošek, Vondráček, Dřížďal - Čada, Holub - Vaněček (83. Machek), Dvořák, Hrubý (72. Šamánek) - Jurdík (89. Mlika). Trenér: Jindra.
Zlín: Kořínek - Pazdera (84. Holík), Malý, Kroča, Červenka - Železník, Elšík, Dobeš, Ruskovský (70. Bartolomeu) - Poznar, Malcharek. Trenér: Kalivoda.