Frýdek-Místek - Bohemians 5:1Nováček Frýdek-Místek na úvod druhé ligy rozstřílel střížkovské Bohemians

Frýdek-Místek prožil jako nováček vynikající vstup do Fotbalové národní ligy. V úvodním kole v sobotu doma rozstřílel Bohemians Praha 5:1, když všechny své góly dal už v prvním poločase. Vítězný začátek druhé nejvyšší soutěže za sebou mají také Ústí nad Labem a Sokolov. Severočeši porazili nováčka Vltavín 3:0, sokolovský Baník zvítězil 2:0 nad Zlínem.

Frýdek-Místek se do druhé ligy vrátil po 13 letech, ale proti Bohemians rozhodně nepůsobil jako nervózní nováček. Naopak v 7. minutě domácí vedli 2:0 po gólech Šroma a Literáka. Ještě do poločase pak zvýšili Lukeš a Hynek Prokeš, který se trefil hned dvakrát, navíc přidal dvě asistence. Hostům se povedlo snížit až v úplném závěru utkání.

Ústí potvrdilo proti vítězi minulého ročníku ČFL roli favorita. Do vedení šli domácí ale až ve 36. minutě kuriózní trefou Veverky, který zhruba ze čtyřiceti metrů z kraje hřiště odcentroval před branku a míč skončil za zády gólmana Pávka.

"Předtím to byl v úmorném vedru vyrovnaný souboj, po vedoucím gólu jsme už byli lepším týmem," konstatoval trenér Severočechů Lukáš Přerost. Po změně stran zúročili převahu Moulis a Zeman.

V duelu čtvrtého týmu předchozí sezony Sokolova s šestým Zlínem otevřel skóre šest minut před přestávkou Čada, pět minut po změně stran zvýšila nová posila Kobylík. Míč skončil i v domácí síti, ale stejně jako po jiné sokolovské akci tomu předcházel ofsajd. Šanci hostů na zkorigování ztížil v 66. minutě Hájek faulem, za který dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště.

1. kolo Národní fotbalové ligy:
Sokolov - Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 39. Čada, 50. Kobylík. ŽK: Hofmann, Jurdík, Šamánek - Hájek, Poznar, Ruskovský. ČK: Hájek. Rozhodčí: Bílek - Urban, Kotalík. Diváci: 1025.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dvořák II. - Čada, Vrtělka - Vaněček (84. Machek), Kobylík (87. Šamánek), Hrubý - Jurdík (90. Holub). Trenér: Jindra.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Hubáček - Holík (56. Poznar), Polách, Elšík, Hruška (68. Bartolomeu) - Malcharek, Železník (56. Ruskovský). Trenér: Kalivoda.
Ústí nad Labem - Vltavín 3:0 (1:0)
Branky: 35. Veverka, 54. Moulis, 80. Zeman. Rozhodčí: Houdek - Černý, Fišer. ŽK: Zeman - Pečeňa, Valášek.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák - Jursa, Peterka, Martykán - Veverka (67. Leibl), Smola (7. Mujagič), Moulis (82. Vacek). Trenér: Přerost.
Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valášek, Pečeňa (60. Kozák), Škovránek (85. Lancz) - Předota, Franěk (69. Klán). Trenér: Knížek.
Frýdek-Místek - Bohemians Praha 5:1 (5:0)
Branky: 26. a 35. H. Prokeš, 4. Šrom, 7. Literák, 36. Lukáš - 90. P. Novotný. Rozhodčí: K. Hrubeš - Marek, Kubr. ŽK: Mozol - Karal. Diváci: 3252.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira (76. Korneta), Coufal, Žídek - Literák, Vrťo (76. Dobrovolný), Mozol, Šrom - Lukáš, H. Prokeš (69. Soukup). Trenér: Duhan.
Bohemians: Mandous - Macháček, Karal, Bohata, Sudek - J. Novotný, Hájek (46. Faltus), Grussmann (81. P. Novotný), Vlkanova, Kuzmanovič - Šenkeřík. Trenér: Sazima.