Exligový Hradec zahájil druhou ligu remízou 2:2 v derby s Pardubicemi

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do druhé ligy remízou 2:2 ve východočeském derby s Pardubicemi. Účastník minulého ročníku nejvyšší soutěže na svém stadionu hrál už od 14 minuty bez vyloučeného Adriana Rolka, navíc proměnil jen jednu ze dvou nařízených penalt.

Zkušenému obránci Rolkovi, který se vrátil do Hradce po sedmi letech z Mladé Boleslavi, obnovená premiéra v mateřském klubu nevyšla. Už ve třetí minutě dostal žlutou kartu za faul a za dalších jedenáct minut byl podruhé napomínán za hru rukou.

"Votroci" první poločas v oslabení zvládli, navíc těsně po pauze dostali poprvé možnost zahrávat pokutový kop. Ten však Hochmeisterovi zlikvidoval pardubický gólman Frydrych. V 54. minutě se poprvé prosadili hosté, když Hundák zakončil průnik přes dva protihráče povedenou střelou k tyči.

Rozhodčí v 77. minutě nařídil druhou penaltu pro Hradec, kterou tentokrát už Šisler proměnil. O minutu později navíc domácí otočili skóre, když Kraják přehodil brankáře Parbubic. Alespoň bod ale zajistil hostům v 84. minutě střídající Kakrda.

Nováček druhé ligy Třinec si všechny tři body odvezl ze Žižkova, kde Viktorii porazil 2:0 brankami Cepláka a Matouška. Vítěz MSFL se ujal vedení už ve 12. minutě, kdy si Ceplák zpracoval Malířův centr a v koncovce nezaváhal. To už měl za sebou dvě velké šance Žižkov, který byl i po zbytek zápasu aktivnější a vytvářel si řadu dobrých šancí. Ale domácí dusil brankář Bruk, který lapil hned tři obrovské šance soupeře. V nastavení utekl Matoušek a své sólo zakončil pojišťující brankou.

Venku uspěla i Karviná, která zdolala Varnsdorf 2:1. Hosty poslal do vedení ve 34. minutě po samostatném úniku Vladavič a v 73. minutě navýšil vedení Fiala, jenž obloučkem překonal domácího gólmana Porcala.

Střelcům Varnsdorfu se dlouho nedařilo překonat výborného karvinského brankáře Palečka. Jeho neprůstřelnost ukončil až v předposlední minutě Kotiš, jehož zásah však znamenal pouze korekci skóre.

Most doma porazil 2:0 Vlašim až díky dvěma brankám ve druhém poločase. Tři body zajistili Severočechům svými trefami defenzivní hráči. V 54. minutě se prosadil střelou z levé strany Řehák a sedm minut před koncem pojistil vedení Mostu hlavičkou ze standardní situace Novotný.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Třinec 0:2 (0:1)
Branka: 12. Ceplák, 90.+2 Matoušek. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Pochylý. ŽK: Mareš, Súkenník - Matoušek, Joukl. Diváci: 1018
Žižkov: Boháč - Dressler, Ricka, Procházka, Mareš - Bartl, Podrazký (65. Červenka), Bartošák (75. Zapalač), Súkenník (60. Folprecht), Folwarczny - Böhm. Trenér: Trpišovský.
Třinec: Bruk - Malík (76. Hupka), Lisický, Čelůstka, Ceplák - Malíř, Motyčka, Wojnar (86. Málek), Matoušek - Čtvrtníček, Gulajev (46. Joukl). Trenér: Hajný.
Baník Most - Graffin Vlašim 2:0 (0:0)
Branky: 54. Řehák, 83. Novotný. Rozhodčí: Ochotnický - Plesar, Antoníček. ŽK: Procházka - Sus, Jícha. Diváci: 549.
Most: Belaň - Novotný, Charuza, Běloušek, Řehák - Vojta (88. Nečas), Procházka, Rosendo, Duchnič (52. Ježdík) - Šlapák (73. Kotlan), Surynek. Trenér: Busta.
Vlašim: Holý - Starý (87. Vebr), Kryštůfek, Petrů, Sus - Křeček - Janda, Putz, Kocourek - Ujec (64. Jeřábek), Jícha (82. Pokorný). Trenér: Horňák.
Hradec Králové - Pardubice 2:2 (0:0)
Branky: 77. Šisler z pen., 78. Kraják - 54. Hundák, 84. Kakrda. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Vostřejž. ŽK: Rolko, Řezníček, Malinský - Jeřábek. ČK: 14. Rolko. Diváci: 4350.
Hradec: Lindr - Poděbradský, Rolko, Hochmeister (74. Kopáč), Zelený - Janoušek, Kraják, Šisler, Kučera, Voltr (46. Malinský) - Zec (62. Kulič). Trenér: Prokopec.
Pardubice: Frydrych - Přibyl (75. Dostálek), Šejvl, Tischler, Norek - Pospíšil, Kudrna (64. Řezníček), Jeřábek, Hundák - Petrus (82. Kakrda), Rešetár. Trenér: Krejčí.
FK Varnsdorf - MFK Karviná 1:2 (0:1)
Branky: 89. Kotiš - 34. Vladavič, 73. Fiala. Rozhodčí: Kalenda - Vaňkát, Pilný. ŽK: Daníček - Ciku, Knötig, Paleček.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Jakobovský, Zbrožek, Filip - Cana (41. Daníček), Kotiš - Rudnickij, Schubert, Mikinič (56. Breite) - Volf (68. Synek). Trenér: Frťala.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Vladavič, Mikula, Knötig - Jovanovič, Hottek, Vaněk, Eismann - Mišinský (81. Legierski), Ciku (71. Fiala, 89. Gonda). Trenér: Mazura.