Budějovice - Žižkov 4:0Budějovice rozdrtily Žižkov a v druhé lize ještě neztratily bod

Fotbalisté Českých Budějovic zatím potvrzují roli největšího favorita na postup do první ligy. Jihočeši zvládli i svůj druhý zápas ve Fotbalové národní lize a po týden starém vítězství 2:0 nad Táborskem porazili v pátek Viktorii Žižkov vysoko 4:0. Stejným výsledkem podlehli doma střížkovští Bohemians Praha v dalším pátečním duelu 2. kola druhé nejvyšší soutěže Vlašimi.

České Budějovice souboj bývalých prvoligových účastníků naprosto ovládly. Za výhrou nakročily už v prvním poločase, v němž si vytvořily dvoubrankový náskok. Skóre otevřel po dvaceti minutách povedenou střelou do horního rohu Rýdel, v 37. minutě pak po kličce brankáři zvýšil Linhart.

Domácím vyšel i vstup do druhé půle. Hrálo se necelou minutu, když se po Chmelově centru prosadil Ježdík. V 49. minutě přidal svůj druhý zásah v zápase Linhart, a kdyby o dvě minuty lépe zamířil, mohl slavit hattrick.

Žižkov nemá po dvou kolech na kontě ani bod stejně jako další z bývalých ligových celků Bohemians Praha. Střížkovští před týdnem utrpěli debakl 1:5 na hřišti nováčka Frýdku-Místku a v pátek doma podlehli Vlašimi rovněž o čtyři branky, tentokrát 0:4.

V úmorném vedru měli hosté už v prvním poločase zřetelně navrch, z pěti gólových šancí ale proměnili jedinou, když po půlhodině hry Jícha nadvakrát prostřelil brankáře Mandouse.

Po změně stran se sice hra v poli trochu vyrovnala, paradoxně však byli hosté v koncovce úspěšnější a v poslední půlhodině utkání přidali tři branky. Vedení pojistil po rohu kapitán Petrů, třetí gól přidal střídající Jeřábek. V nastaveném čase domácí stoper Bohata fauloval v šestnáctce Suse a Putz z penalty uzavřel skóre.

2. kolo Fotbalové národní ligy:
Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 4:0 (2:0)
Branky: 37. a 49. Linhart, 20. Rakovan, 46. Ježdík. Rozhodčí: Ochotnický - Marek, Dobrovolný. ŽK: Chmelo, Hanzlík - Bartošák, Böhm, Mareš. Diváci: 2180.
Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rakovan, Rýdel, Chmelo (56. Ibragimov) - Kalod (84. Dobal), Linhart (74. Hovorka). Trenér: Hoftych.
Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček (79. Ricka), Procházka, Houžvička - Mareš - Bartl, Súkenník (46. Paprčiak), Folprecht, Bartošák - Böhm (61. Podrazký). Trenér: Trpišovský.
Bohemians Praha - Vlašim 0:4 (0:1)
Branky: 30. Jícha, 63. Petrů, 85. Jeřábek, 90.+2 Putz z pen. Rozhodčí: Mikel - Urban, Kotalík. ŽK: Sudek, Grussmann (oba Bohemians Praha). Diváci: 223.
Bohemians Praha: Mandous - Karal, Bohata, Šidlo, Sudek (46. Križan) - Hájek, Volek, J. Novotný, Vlkanova (64. Grussmann) - Kuzmanovič, Šenkeřík (73. P. Novotný). Trenér: Sazima.
Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda, Křeček, Putz, Kocourek (89. Průcha) - Ujec (76. Jeřábek), Jícha. Trenér: Horňák.