Třinec - Sokolov 1:2Oslabený Sokolov zvítězil v Třinci a na začátku sezóny zůstává stoprocentní

Sokolov vyhrál ve druhé fotbalové lize i ve druhém kole. Západočeši dnes porazili 2:1 Třinec, přestože na jeho stadionu hráli už od osmé minuty v oslabení. V neúplné tabulce jsou druzí o skóre za Českými Budějovicemi. Nováček Frýdek-Místek remizoval v Pardubicích 1:1, další nový tým ve Fotbalové národní lize Vltavín hrál bez branek s Mostem a zůstává bez vítězství i vstřelené branky. Totéž platí i o Zlínu po remíze 0:0 s Ústím nad Labem.

Sokolov začal dobře a už ve třetí minutě mu zajistil vedení Vaněček. Chvíli poté však jeho spoluhráč Vondráček dostal červenou kartu za faul na unikajícího Čtvrtníčka.

Sokolov ale i v oslabení přidal ve 12. minutě druhý zásah, který z rohového kopu zařídil Hofmann. Třinec se vzpamatoval, za sedm minut se po chybě v soupeřově rozehrávce dostal k míči Malíř a předložil ho přesně zakončujícímu Gavlákovi.

Domácí byli v závěru velmi blízko vyrovnání. Na rohový kop si naběhl i brankář Bruk, ale odražený balon před prázdnou brankou poslal jen do břevna. Třinec tak nepotvrdil úvodní výhru na Žižkově.

Frýdek-Místek ubral na obrátkách

Ani Frýdek-Místek nedokázal navázat na drtivé vítězství 5:1 nad Bohemians Praha. Pardubice poslal do vedení v 23. minutě Rešetár, za hosty však odpověděl krátce před pauzou Mozol, jehož trestný kop skončil v brance díky teči pardubických hráčů.

Rešetár mohl po změně stran vrátit domácím vedení, ale nastřelil jen břevno. Branková konstrukce se v 67. minutě ozvala i na druhé straně po Soukupově pokusu. Pardubice tak po úvodním výsledku 2:2 ve východočeském derby s Hradcem Králové remizovaly i na svém hřišti.

Vltavín utrhl první bod

Pražský Vltavín minulý týden zahájil druhou nejvyšší soutěž porážkou 0:3 v Ústí nad Labem a další prohru málem utrpěl i doma. Most však měl smůlu a dvakrát v utkání trefil tyč. Po úvodní výhře 2:0 nad Vlašimi mohlo Baník těšit alespoň další udržené čisté konto.

Gól nepadl ani ve Zlíně, kde střelci pohořeli v řadě šancí. Míč sice skončil v síti po střele domácího Malcharka, padl ale z ofsajdu, a tak Zlín po předchozí prohře 0:2 v Sokolově na první gól v sezoně stále čeká, Ústí nad Labem naproti tomu ani napodruhé neinkasovalo.

Remízou skončil i zápas Táborska s Varnsdorfem a pro oba týmy to znamenalo zisk prvního bodu v sezoně. Utkání začalo s více než půlhodinovým zdržením kvůli pozdnímu příjezdu hostů, kteří měli poruchu autobusu. Po zahájení pak trvalo domácím jen tři minuty, než je poslal do vedení po zmatcích v šestnáctce Javorek, už ve 22. minutě ale stanovil konečný výsledek povedeným přímým kopem Kotiš. Javorek ještě před přestávkou mohl vrátit domácím vedení, ale trefil jen břevno.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Fotbal Třinec - Baník Sokolov 1:2 (1:2)
Branky: 19. Gavlák - 3. Vaněček, 12. Hofmann. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Machálek. ŽK: Wojnar - Vaněček. ČK: 8. Vondráček (Sokolov). Diváci: 1103.
Třinec: Bruk - Lisický, Čelůstka, Malík (79. Gulajev), Matoušek (30. Sporysz) - Motyčka (64. Dostál), Wojnar, Malíř, Čtvrtníček, Ceplák - Gavlák. Trenér: Hajný.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Vaněček (78. Dřížďal), Kobylík (22. Hruška), Dvořák II. - Jurdík (74. Šamánek). Trenér: Jindra.
FK Pardubice - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)
Branky: 23. Rešetár - 40. Mozol. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Plesar. ŽK: Řezníček - Literák, Dobrovolný. Diváci: 721.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil, Jeřábek, Kudrna (75. Řezníček), Rešetár (82. Kakrda) - Hundák, Fusek (62. Petrus). Trenér: Krejčí.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira, Coufal, Žídek - Literák, Vrťo (33. Dobrovolný), Mozol, Šrom (59. Soukup) - Lukáš (83. J. Prokeš), H. Prokeš. Trenér: Duhan.
Loko Vltavín - Baník Most 0:0
Rozhodčí: Kalenda - Arnošt, Vaňkát. ŽK: Hájek, Valášek - Řehák, Vojta.
Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valášek, Tenkl (83. Pečeňa), Škovránek (78. Podzimek) - Předota, Franěk (65. Láncz). Trenér: Knížek.
Most: Belaň - Řehák, Běloušek, Charuza, Novotný - Vojta (67. Ježdík), Rosendo, Jan Procházka, Šlapák - Surynek (80. Kotlan), Jiří Procházka (83. Nečas). Trenéři: Hofmann a Chaloupka.
Táborsko - Varnsdorf 1:1 (1:1)
Branky: 3. Javorek - 22. Kotiš. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Cíferský, Šimák - 25. Rudnickij.
Táborsko: Toma - Kotrba, Cíferský, Mráz, Sladký - Kočí (57. Presl), Šiml, Javorek, Šimák (69. Džafič), Tusjak (56. Potočný) - Strnad. Trenér: Nádvorník.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Filip, Tvaroha - Kotiš, Cana, Jakobovský, Rudnickij - Mikinič (61. Breite), Volf (62. Synek), Schubert. Trenér: Frťala.
Zlín - Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Orel - Pilný, Gallo. ŽK: Hruška - Moulis, Švec, Peterka, Jursa. Diváci: 1357.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Kubica, Hubáček - Železník (68. Ruskovský), Polách (88. Linek), Bublák, Hruška (80. Kurtin) - Poznar, Malcharek. Trenér: Kalivoda.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák (72. Šalda) - Peterka, Martykán, Jursa - Leibl (68. Leibl), Smola, Moulis (90. Mujagič). Trenér: Přerost.