Frýdek-Místek - Karviná 4:1Nováček z Frýdku-Místku vede společně s Ústím Národní ligu

Nováček z Frýdku-Místku pokračuje ve vydařeném vstupu do Fotbalové národní ligy. Ve 3. kole v sobotu doma přehrál Karvinou 4:1 a se sedmi body vede tabulku druhé nejvyšší soutěže o skóre před Ústím nad Labem. Severočeši dnes rovněž udrželi neporazitelnost, když zdolali Třinec 3:1.

Frýdek-Místek je zároveň s deseti góly nejlépe střílejícím týmem soutěže. Tentokrát jeho formu odnesla Karviná, která už po 40 minutách prohrávala o tři branky, když se trefili Prokeš, Mozol a Vrťo. Ten po změně stran přidal ještě druhý zásah, hosté už jen snížili.

Také exligové Ústí potvrdilo, že ho start sezony zastihl v dobré formě. Severočeši vyhráli doma i nad druhým nováčkem soutěže, po Vltavínu nastříleli tři góly také Třinci. O třech bodech tentokrát rozhodli už do přestávky.

Skóre otevřel ve čtvrté minutě Valenta střelou k tyči, v polovině první půle pak zvýšil dorážející Smola. Hosté sice v 41. minutě snížili po brejku díky Čelůstkovi, ale ještě do pauzy přidal třetí gól domácích po samostatném úniku Moulis.

Prvních bodů se ve 3. kole dočkaly bývalé ligové celky Bohemians Praha a Žižkov. Viktoria nečekaně zvítězila na stadionu Sokolova 2:1, i když v poločase prohrávala 0:1.

Domácí mohli litovat, že v první půli neproměnili více svých šancí a trefil se jen Hofmann těsně před přestávkou. V 69. minutě totiž vyrovnal hlavou Opluštil a osm minut před koncem dokonal obrat střelou pod břevno Zapalač. Žižkov připravil Sokolov o první body v sezoně.

Střížkovští Bohemians v prvních dvou kolech utrpěli debakly 1:5 a 0:4, dnes ale zabrali a v malém pražském derby zdolali nováčka Loko Vltavín jasně 3:0. Dvěma góly se blýskl Vlkanova. V 19. minutě otevřel skóre hlavou, v 66. minutě zvýšil střelou na vzdálenější tyč.

Třetí gól přidal chytrým lobem přes brankáře Kuzmanovič. Na poslední příčku tak klesl poražený holešovický tým, jenž dosud nedokázal ve třech kolech skórovat.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Ústí nad Labem - Fotbal Třinec 3:1 (3:1)
Branky: 4. Valenta, 23. Smola, 43. Moulis - 41. Čelůstka. Rozhodčí: Kalenda - Zeman, Ratajová. ŽK: Jursa, Peterka, Smola - Lisický, Čtvrtníček, Ceplák, Malík. Diváci: 1438
Ústí: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák - Martykán, Peterka, Leibl (62. Benčík), Jursa - Moulis (87. Pavlata), Smola (79. Mujagič). Trenér: Přerost
Třinec: Bruk - Lisický (75. Gulajev), Malík, Čelůstka, Matoušek (46. Joukl) - Malíř, Motyčka, Hupka, Ceplák - Čtvrtníček (46. Wojnar) - Gavlák. Trenér: Hajný
Bohemians Praha - Loko Vltavín 3:0 (1:0)
Branky: 19. a 66. Vlkanova, 78. Kuzmanovič. Rozhodčí: Marek - Štěrba, Machálek. ŽK: Grussmann, Vlkanova, Macháček, Kuzmanovič - Valášek, Škorvánek. Diváci: 522
Bohemians Praha: Mandous - Grussmann, Karal, Bohata, Križan - Macháček - J. Novotný (50. P. Novotný), Vlkanova (85. Suk), Volek - Šenkeřík, Kuzmanovič (80. J. Hájek). Trenér: Sazima
Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, P. Hájek - Láncz, Valášek (75. Pečeňa), Tenkl (75. Valíček), Škorvánek - Předota, Franěk (69. Klán). Trenér: Knížek
Baník Sokolov - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)
Branky: 45.+1 Hofmann - 69. Opluštil, 82. Zapalač. Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Vaňkát. ŽK: Podrazký, Opluštil, Ricka, Böhm, Zapalač (všichni Žižkov). Diváci: 1451
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hruška, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Vaněček, Kobylík, Dvořák II. (86. Machek) - Jurdík (73. Šamánek). Trenér: Jindra
Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Ricka (33. Hejný), Stožický - Bartl, Podrazký, Opluštil, Mareš (87. Červenka), Bartošák (66. Zapalač) - Böhm. Trenér: Trpišovský
Vlašim - Pardubice 1:0 (1:0)
Branky: 18. Jícha. Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Pochylý. ŽK: Putz, Křeček - Vencl. Diváci: 556.
Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda (90.+1 Vebr), Putz, Křeček, Kocourek (90.+2 Průcha) - Ujec (64. Krmenčík), Jícha. Trenér: Horňák.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil (46. Polák), Jeřábek, Kudrna (61. Řezníček), Dostálek, Kakrda (81. Fusek) - Hundák. Trenér: Krejčí.
Frýdek-Místek - Karviná 4:1 (3:0)
Branky: 40. a 52. Vrťo, 4. H. Prokeš, 12. Mozol - 69. Jovanovič. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Fišer. ŽK: Hottek, Pavelka, Ciku (všichni Karviná). Diváci: 5820.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira, Vašenda, Žídek - Literák, Vrťo, Mozol, Šrom (84. Dobrovolný) - Lukáš (57. Soukup), H. Prokeš (89. Korneta). Trenér: Duhan.
Karviná: Paleček (23. Pindroch) - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (57. Pavelka), Eismann (78. Svatonský) - Mišinský. Trenér: Mazura.