Žižkov - Varnsdorf 1:3Ústí utrpělo debakl v Karviné a první Frýdek-Místek nedostihlo

Fotbalisté Ústí nad Labem utrpěli ve čtvrtém kole druhé ligy debakl 1:6 v Karviné a nevyužili možnost dostihnout první Frýdek-Místek. Domácí se díky třetímu vítězství v sezoně posunuli na třetí místo. Varnsdorf porazil Žižkov 3:1 a dočkal se první výhry v ročníku. Naopak Viktoria ani na druhý pokus na domácí půdě nebodovala.

Ilustrační foto.

Ústí vstupovalo do utkání se skóre 6:1, avšak brzy nastoupilo cestu k tomu, že se po duelu změnilo na 7:7. Už v osmé minutě prohrávalo o dva góly, když nejprve po přímém kopu Hottka skóroval Mikula a krátce nato úspěšně dorážel Svatonský. Těsně před poločasem přidal třetí gól domácích Mišinský.

V 58. minutě snížil na 1:3 z penalty bývalý hráč Karviné Jursa, ale i ve druhém poločase pak Ústečtí třikrát inkasovali. Čtvrt hodiny před koncem se napřed trefil z dálky Hottek, za další dvě minuty proměnil penaltu Vladavič a poslední branku přidal po kličce před brankářem Novákem Pavelka.

Žižkov nestačil na Varnsdorf

Žižkov vstoupil do zápasu dobře a už ve 4. minutě ho poslal do vedení po pěkné akci Jiří Böhm. Hosté ale ještě v prvním poločase skóre otočili, když se nejprve prosadil kapitán Matěj Kotiš a do vedení poslal Varnsdorf Jiří Schubert. Po přestávce se domácí navzdory tlaku neprosadili a konečnou podobu výsledku dal po úniku po chybě Viktorie Pavlo Rudnickij.

Varnsdorf si připsal první vítězství v sezóně a posunul se na deváté místo v tabulce. Posledním týmem bez tříbodového zisku už je pouze Zlín na poslední 16. příčce. Žižkov je po třetí prohře čtrnáctý.

4. kolo druhé fotbalové ligy:
Žižkov - FK Varnsdorf 1:3 (1:2)
Branky: 4. Böhm - 10. Kotiš, 26. Schubert, 89. Rudnickij. Rozhodčí: Adámková - Machálek, Pochylý. ŽK: Dressler, Stožický, Zapalač, Böhm, Mareš - Jakobovský, Cana. Diváci: 1125.
Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Hejný, Stožický - Bartl, Podrazký (80. Súkenník), Opluštil (58. Červenka), Mareš (41. Folprecht), Zapalač - Böhm. Trenér: Trpišovský.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil, Jakobovský (61. Cana) - Šraga, Rudnickij, Kotiš, Mikinič (74. Just) - Volf (53. Breite), Schubert. Trenér: Frťala.
Karviná - Ústí nad Labem 6:1 (3:0)
Branky: 4. Mikula, 8. Svatonský, 45. Mišinský, 75. Hottek, 77. Vladavič z pen., 88. Pavelka - 58. Jursa z pen. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Vaňkát. ŽK: Mikula - Švec, Valenta. Diváci: 1533.
Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Hottek - Svatonský (63. Fiala), Vladavič (78. Gonda), Eismann - Mišinský (46. Pavelka). Trenér: Mazura.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák (71. Mujagič) - Peterka (46. Vacek), Martykán, Leibl (46. Benčík), Jursa - Moulis, Smola. Trenér: Přerost.