Hradec Králové - České Budějovice 3:2Vaněček hattrickem zařídil výhru Hradce Králové nad Budějovicemi

Hradec Králové

Fotbalisté Hradce Králové porazili v 5. kole druhé ligy České Budějovice 3:2. Souboj týmů, které v minulé sezoně sestoupily z nejvyšší soutěže, rozhodl hattrickem mezi 11. a 34. minutou domácí David Vaněček.

"Votroci" první poločas jednoznačně ovládli, nakonec se ale ještě strachovali o vítězství. Jihočeši se v závěru zlepšili a značně zdramatizovali utkání.

V 78. minutě si Kalodův centr srazil do vlastní sítě Poděbradský a za další čtyři minuty proměnil penaltu Rýdel. Dynamo sahalo po vyrovnání, ale druhou prohru za sebou už neodvrátilo.

Východočeši se tak po druhém vítězství v sezoně bodově dotáhli na soupeře v tabulce. Oba kluby ale zatím za špičkou Fotbalové národní ligy nečekaně zaostávají, na vedoucí Frýdek-Místek ztrácejí šest bodů.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 3:2 (3:0)
Branky: 11., 32. a 34. Vaněček - 78. vlastní Poděbradský, 82. Rýdel z pen. Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Malinský - Machovec, Ježdík, Linhart, Němec. Diváci: 1566.
Hradec Kr.: Lindr - Plašil, Rolko, Šisler, Poděbradský - Malinský (71. Kraják), Janoušek, Kučera, Zelený - Vaněček (89. Pillár), Kulič (85. Hochmeister). Trenér: Prokopec.
Č. Budějovice: Daněk - Ježdík, Lengyel, Machovec (39. Novák), Hanzlík - Wermke (53. Klesa), Benát, Rýdel, Chmelo (65. Němec) - Kalod, Linhart. Trenér: Hoftych.
Baník Most - FK Pardubice 2:2 (1:1)
Branky: 37. Vojta, 90.+3 Jan Procházka z pen. - 3. a 83. Kudrna. Rozhodčí: Houdek - Zeman, Fišer. ŽK: Vojta, Nguyen, Rosendo, Belaň - Jeřábek, Kudrna, Hundák. Diváci: 375.
Most: Belaň - Nguyen, Běloušek, Charuza, Řehák - Vojta, Jan Procházka, Rosendo (79. Kotlan), Šlapák (68. Ježdík) - Jiří Procházka, Surynek (46. Duchnič). Trenér: Hofmann.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Němeček, Norek (87. Vencl) - Pospíšil, Řezníček, Jeřábek (46. Hodas), Kudrna, Hundák - Janecký (58. Rešetár). Trenér: Krejčí.